Supergirl Kdo je vlastně Supergirl?

Kdo je vlastně Supergirl?

Kdo je vlastně Supergirl?

Ještě před začátkem samotného seriálu se podíváme, jak se vyvíjel příběh o Supergirl v komiksech. Můžeme čekat přesnou kopii předlohy, nebo odklon od komiksů bude cítit už v prvních dílech?


25 0
25.10.2015

Jako téměř u každé postavy z komiksového nakladatelství DC i Supergirl má více zrodů a různých verzí původu. Dnes se podíváme na jednu z těch novějších a to konkrétně z roku 2004. Časem teprve zjistíme, jak moc se tvůrci seriálu budou lišit od zaběhlých, komiksových kolejí.

Základní informace

Původní jméno: Kara Zor-El
Jméno na Zemi: Kara Denvers
Přezdívka: Supergirl
Rasa: Kryptoňan
Přibližný věk: +/- 20 let
Rodina:
Zor-El – otec
Alura-El – matka
Jor-El – strýc
Lara-El – teta
Kal-El – bratranec


(Supergirl a Superman na společném obrázku. Foto: DC Comics)

Příběh z komiksů

Planeta Krypton byla odsouzena k záhubě a aby Zor-El zachránil svou dceru Karu, sestrojil vesmírnou loď, která by dopravila Karu na bezpečné místo. Jeho bratr Jor-El vysílal taktéž svého syna Kal-Ela (budoucí Superman) na Zemi, která se podle něj zdála být bezpečná. Zor-El se rozhodl, že Karu pošle také ne Zemi.

Na Zemi se Kara měla starat o mladšího bratrance Kal-Ela, jenže její vesmírná loď se obalila částmi mrtvé planety Krypton a cesta se poněkud zkomplikovala. Zatímco Kal-El už dávno dorazil v bezpečí na Zem, Kara byla pomalejší a dorazila na planetu až o několik desetiletí později.

Vesmírná loď ztroskotala v Gothamu, kde ji našel Batman. Kara ovšem vůbec netušila, kde se nachází, a začala kolem sebe vše ničit. Batman, který už byl dávno členem Ligy Spravedlnosti a znal Supermanovy slabiny, použil proti Kaře kryptonit, protože tušil, že pochází právě z Kryptonu. Batman tak dokázal Karu porazit.

Batman vzal Karu do své jeskyně a jelikož Kara měla podobné aspekty jako Superman, zavolal si Muže z oceli na pomoc a chtěl vědět, jak s novou mimozemskou osobou naloží. Kal-El zjistil, že mladá dívka je jeho dávno ztracená sestřenice, o které věřil, že je buď mrtvá, nebo ztroskotala na jiné planetě.

(I bdělý strážce Gothamu se se Supergirl setkal. Foto: DC Comics)

Kara se na nějaký čas zabydlela na ostrově Themyscira. Ostrov bohužel napadl Darkseid a při jeho obléhání je zabita kamarádka Kary Harbinger. Samotná Kara je Darkseidem unesena a mocný zloduch ji vstoupí do mysli a na čas ji bude ovládat. Darkseid využije ovládnutou Karu a poštve ji proti Supermanovi, svému úhlavnímu nepříteli.

V samotném souboji Kara svého bratrance porazí (!) a je ochotna ho zabít. Superman na poslední chvíli proti své sestřenici použije kryptonin, aby Karu oslabil a dostal ji ze zlých spárů Darkseida. Superman tak svou sestřenici zachraňuje a ta se posléze stává hrdinkou v National City.

Seriálová verze

Pokud už jste viděli (uniklou) první epizodu, tak víte, že jistá podobnost s komiksovým příběhem v seriálu je, ale už i teď můžeme hledat pár nesrovnalostí. Zřejmě v seriálu (bohužel) nemůžeme čekat Batmana, město Gotham či samotného bratrance Supermana. Supergirl si zkrátka v první řadě půjde svou vlastní cestou a nepomůže ji ani nikdo ze seriálů Arrow či Flash. Aspoň zatím.

Jak se těšíte na první řadu seriálu a co všechno od něj čekáte?

Diskuze /5

Comicser

Skvělej článek, jenom si dovolím upozornit na několik nepřesností. Krytonské ženy si (i při sňatku) ponechávají celé jméno svého otce (proto se Supergirl jmenuje Kara Zor-El). Její matka se tedy jmenuje Allura In-Ze (http://dc.wikia.com/…Alura_In-Ze_(New_Earth)) a její teta, tedy Supermanova biologická matka, Lara Lor-Van (http://dc.wikia.com/…ara_Lor-Van_(New_Earth)). Ale to je opravdu jenom detail a chápu, že člověk do toho musí být docela magor, aby si toho všiml. Jinak fakt super!

#2 tom99
25.10.2015 | 18:49:19
tom99

#1 Comicser: Díky. Čerpal jsem z více zdrojů a právě mě to dost zmátlo. Někde bylo uváděno třeba Allura in-Ze, jine Allura-El… :-)

webmaster
25.10.2015 | 18:51:56
Bori

Bomba, moc se těšim a rád uvítám všechny novinky :) ať je víc komiksovejch seriálů :)

25.10.2015 | 22:55:57
RedRose

taky vitam spousty komiksovych serialu i presto ze jsem zadny nikdy necetl… jen aby se jim ty vselijake verze moc nepomotaly ;-)

27.10.2015 | 2:19:39
Boylen

Asi by to chtělo sem doplnit Astru Tome :)

9.2.2016 | 19:04:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Co nás čeká ve třetí řadě?

Supergirl se na stanici CW daří, a tak se vrátí na podzim 2017 i se svou třetí řadou. Tentokrát bude Kara Danvers čelit záporákovi z Kryptonu, který je předurčen vládnout lidstvu na Zemi. Poradí si Supergirl i s touto hrozbou?

Trailer ke třetí řadě dorazil!
Matku Kary bude hrát někdo jiný
První fotky ze třetí řady
Více Green Arrowa v Supergirl?
Maggie se už moc nedočkáme
Záporákem bude Reign
Mon-Elův osud je zpečetěn
Kdo bude trápit Karu v další sezóně?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Green Arrow a Flash jsou alfou a omegou komiksové divize na stanice CW. Stephen Amell by si přál, aby se to změnilo. Jeho vytouženém přáním je, aby se ve více epizodách objevil po boku Kary Danvers. Líbilo by se vám spojení právě těchto dvou zcela odlišných hrdinů?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny