Supergirl České titulky k epizodě Changing

České titulky k epizodě Changing

České titulky k epizodě Changing

Přinášíme vám české titulky k epizodě Changing. Titulky můžete stahovat v profilu epizody. Titulky si pro vás připravili standardně @Milenka, @Danyssimo a @Sylek1. Nezpomeňte epizodu ohodnotit a napsat nám vaše dojmy do diskuze. Přejeme příjemnou podívanou.

18 0
15.11.2016

Diskuze /6

sylek1

Psal jsem to i do diskuze, ale dám to i sem.

Jelikož děláme titulky pro Vás, tak nás zajímá Váš názor. Kdo aspoň trochu zná svět komiksů, Guardian mu nebude cizí, ale co ti ostatní? Co vy na to? Máme nechat český název „Strážce“ nebo zachovat „Guardian“?

Díky za Vaše názory.

#2 tom99 #4 Izar #5 lopee
15.11.2016 | 22:12:07
tom99

#1 sylek1: Jsem pro Guardiana :-)

webmaster
15.11.2016 | 23:37:58
AuroN

Určitě zachovat název Guardian. V překladech je třeba na to dávat pozor

16.11.2016 | 0:24:55
Izar

#1 sylek1: rozhodně nechat guardian, překlad názvů je něco hrozného, to už rovnou můžete překládat superholku, záblesk, zelený šíp, černého kanárka, zní to hrozně. Když si vzpomenu na Netoličkův překlad Halo, tak mě ještě popadají mrákoty, vrchní loďmistr, chrochti, něco by se prostě nemělo překládat, naštěstí mě stačí anglické titulky.

16.11.2016 | 1:43:18
lopee

#1 sylek1: Zachovat výraz ‚Guardian‘, ale jelikož čeština skloňuje, tak je pak třeba skloňovat. To se mimochodem týká i toho – někým nenáviděného – přechylování. Jenže když se to příjmení vyskytne ve větě, ze které není jasné, jestli je to Danvers, či jeho dcera, je lepší české titulky nedělat, protože pak je v tom více zmatků. Zvláště když se ve scéně vyskytují v danou chvíli oba. Ale nedělat překlady si snad nikdo nepřeje. Tímto za ně díky.

#6 sylek1
16.11.2016 | 7:20:16
sylek1

Díky za Vaše ohlasy. Já osobně jsem také za Guardiana, takže to dám vědět překladatelům a domluvím se s nimi, abychom to nepočešťovali. ;-)

#5 lopee: Se skloňováním samozřejmě počítáme a přechylování? To také děláme. Já osobně se řídím takovým nepsaným pravidlem, že pokud je v textu jméno opravdové a žijící postavy, tak se to nepřechyluje. Příklad: Adriana Lima, Jennifer Lopez, apod. Ale pokud to jsou smyšlené postavy, tak používám přechylování, Cat Grantová, Alex Danversová…

16.11.2016 | 7:57:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Co nás čeká ve třetí řadě?

Supergirl se na stanici CW daří, a tak se vrátí na podzim 2017 i se svou třetí řadou. Tentokrát bude Kara Danvers čelit záporákovi z Kryptonu, který je předurčen vládnout lidstvu na Zemi. Poradí si Supergirl i s touto hrozbou?

Trailer ke třetí řadě dorazil!
Matku Kary bude hrát někdo jiný
První fotky ze třetí řady
Více Green Arrowa v Supergirl?
Maggie se už moc nedočkáme
Záporákem bude Reign
Mon-Elův osud je zpečetěn
Kdo bude trápit Karu v další sezóně?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Green Arrow a Flash jsou alfou a omegou komiksové divize na stanice CW. Stephen Amell by si přál, aby se to změnilo. Jeho vytouženém přáním je, aby se ve více epizodách objevil po boku Kary Danvers. Líbilo by se vám spojení právě těchto dvou zcela odlišných hrdinů?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny