Supergirl Recenze první série

Recenze první série

Recenze první série

Je to týden, co stanice CBS odvysílala finále první řady. Druhá řada je zatím v nedohlednu, proto si pojďme zrekapitulovat a zhodnotit, jak se komiksový seriál o dívce z oceli vyvedl.


15 0
28.4.2016

V posledních letech jsme se nedočkali téměř žádného komiksového sériálu, který by mapoval osudy ženské hrdinky. CBS v roce 2015 přišlo se seriálem Supergirl, který měl situaci na komiksovém hřišti změnit a dokázat tak, že i ženy dokážou na svých bedrech unést tíhu celého seriálu.

Za Supergirl stojí stejní tvůrci jako u seriálů Arrow a Flash a dá se říci, že jejich rukopis je znát na každém kroku. A nejen tam. I když seriál o dívce z oceli vysílá stanice CBS, seriál svým vizuálem, prostředím a načančanými herci značně připomíná seriál ze stáje CW.


Supergirl se drží zaběhnutého standardu a představuje nám, jako již u výše zmíněných seriálů, nám představuje každou epizodu nového záporáka. Zda je to správná cesta, je nyní těžké posoudit. Pokud má seriál kolem dvaceti epizod a bude pokračovat ještě několik let, určitě bude mít brzy problém i s vymýšlením stále nových a nových záporáků i Supergirl. Do podobného stavu se letos se svou čtvrtou řadou dostal seriál Arrow, který už všechny své záporné postavy vyčerpal, a někdy musí (doslova) vařit z vody.

(Téměř už všechny postavy v seriálu ví, že Kara je Supergirl. Foto: CBS)

Supergirl na tom nebude v budoucnu o moc lépe. Už nyní si do první řady musela půjčit pár ikonických záporáků od svého bratrance Supermana. Dalším problémem u padouchů je ten, že většina hned v té první epizodě, ve které se objevili, zemře, čímž si seriál sám podkopává nohy a v budoucnu tak nebude moci šáhnout po zaběhlých a známých zlosynech.

Supergirl v prvních dílech působí velice nemastně a neslaně. První díl je dle mého názoru nestravitelný a pokud někdo skončil hned po pilotní epizodě, není se čemu divit. Seriál zpočátku působí nepřirozeně, kýčovitě a snad ani jedna postava není dostatečně zajímavá, aby si k ní divák vytvořil vztah. Úplným šlápnutím vedle byl příběh v úvodních pár epizodách.

Seriál se ale posléze zvedl a z nezajímavých postav se čím dál více stávaly stravitelnější postavy, které si nakonec dokáže divák i oblíbit. Namyšlená Cat Grant, která byla zpočátku nesnesitelná, se postupem času stane racionálně uvažující postavou, která dokáže příjemně překvapit. To samé se dá říci i o Winnovi, který svým způsobem připomíná Cisca z Flashe či Felicity z Arrowa.

(Do seriálu přiběhl i Flash ze stanice CW. Foto: CBS)

Trefou do černého je ovšem Melissa Benoist, která je v roli Kary Denvers naprosto úžasná. Melissa hraje přirozeně a divák si k ní lehce najde cestu. S naprostým klidem zvládá akční scény a v těch emocionálních dokazuje, že je správnou volbou pro roli Supergirl. Melissa je ta, na které je postaven celý seriál, a ona ho skutečně táhne.

Příběh je z počátku nic neříkající, ale s přibývajícími epizodami si ho lze snadněji oblíbit a těšit se na nové epizody. Seriál nestojí na propracovaném příběhu či akčních scénách. Důvod, proč si divák Supergirl zamiluje, jsou emoční scény, které jsou v seriálu opravdu silné. Srovnávat SupergirlJessicou Jones od Marvelu se příliš nehodí, protože by to bylo jako srovnávat jablka s hruškami. Každý seriál se vydal zcela jinou cestou a prakticky jde o jiné žánry, i když oba mají komiksovou předlohu.

Když se seriál na podzim začal vysílat, nebyl jsem z něj příliš nadšený. Pokud bych měl tehdy porovnávat s Arrowem, byl pro mě lukostřelec ze Star City jasnou volbou. Jak ale obě série postupovaly, Supergirl se stále zlepšovala a Arrow naopak se svou kvalitou klesal. Nečekal jsem, že během seriálové sezóny otočím u obou seriálů o 180 stupňů – Arrow se postupem času stal místy nekoukatelným seriálem a ze Supergirl se nakonec vyklubala svěží a příjemná série.

Hodnocení: 75 %

Jak hodnotíte první řadu? Líbila se vám? Splnila očekávání? A co očekáváte od druhé série?

Diskuze /15

Billy the Kid

ano jak jsi psal toto je první serial vůbec o superhrdince, poslední superman byl ze smallville :) .první řada se mi celkově líbi i první díly nejsou k zahození. melisa je velmi pěkná herečka :) takže očekavaní splnila. ano jak jsi psal doufám že druhá serie přinese ovoce- mají dost času něco vymyslet. Jsem velký fanda také arrowa první dvě serie nemají konkurenci, ta třetí velice ale velice pokulhává a ta čtvrtá až na pár dílu veliký odpad- některé sceny s felicity a laurel jsem byl nucen přetáčet. A naopak Flash ze začatku první serie astronomicky skočil do serie druhé, dech beroucí sceny, má také zemi dva- která se nám představila v druhé serii třinactého dílu a to panečku byla jízda, takže má z čeho čerpat :) . TAK ABYCH TO SHRNUL MOMENTÁLNĚ JE NA PRVNÍM MÍSTĚ FLASH, DRUHÉ MÍSTO PŘISOUDÍM SUPERGIRL A TŘETÍ MÍSTO PATŘÍ ARROW. PS herec stephen ammel ( arrow) by se rád podíval do země supergirl- tak možná nějaké oživení pro čtvrtou serii arrowa :)

28.4.2016 | 18:24:41
Liss93

Pro mě je to takový typický CW seriál. Postavy řeší hlavně vztahy (sry, ale Olsen je tak strašlivě nesympatickej a prkenej, že doufám v jeho zařvání) a záporáci byli občas k smíchu. Ale nemůžu upřít vzestupnou tendenci kvality děje. Dám ji ještě šanci, protože doufám ve více crossoverů.

28.4.2016 | 22:03:49
lopee

‚…Pokud bych měl tehdy porovnávat s Arrowem, byl pro mě lukostřelec ze Star City jasnou volbou…‘ Takový byl Arrow v první sérii. A ještě skoro celou druhou. Jenže jakmile se tam začal objevovat Magneto a kluci a holky získali S-M kostýmy a začali se navzájem oživovat v každém druhém díle… Opravdu to nemyslím špatně a už vůbec na nikoho, ale Arrow je seriálem pro někoho, kdo ještě zpívá fistulí v chrámovém sboru. U Supergirl osobně váhám mezi 60% – 65%, dá se na ni dívat, když venku prší, či tak něco. Ovšem vedle seriálů jako Gotham, Daredevil a Agents of SHIELD je to sotva 30%. Arrow pak ani 10%. Jessica Jones mi přijde jako nepovedený seriál pro dospělé. Tu navíc do země zadupává Hra o trůny. Kdyby měla polovinu dílů, byl by to fajn seriál. Tyhle seriály zkrátka mají tu smůlu, že tu jsou vedle nich takové, které představují zcela jinou ligu.

#4 Billy the Kid
29.4.2016 | 1:10:41
Billy the Kid

#3 lopee: tak daredevilu nesahá momentálně ani hra o truny ani po kotníky- uvidíme co v šesté serii :) , a daredevil je top, ale to je hrdina ,, Bez super schopností" aspoň pro mě jiný žánr, takže supergirl a daredevila spolu srovnat nedokážu :)

#6 lopee
29.4.2016 | 4:23:07
tom99

Daredevila a Jessicu Jones zkrátka nejde srovnávat se Supergirl. Je to opravdu jak porovnávat dva odlišné žánry. Tyto seriály prakticky nemají nic společného…

webmaster
29.4.2016 | 8:28:12
lopee

#4 Billy the Kid: Já o Jessice nezačal mluvit jako první. A jiný žánr… z článku jsem měl dojem, jako kdyby se autor ptal na náš názor na první řadu seriálu Supergirl. A Daredevil je taky seriál. Dobře napsaný – a o to hlavně jde. No a k těm ‚super schopnostem‘… přelep si oči izolačkou, třikrát se otoč kolem dokola a vyraž do ulic. ;-) On totiž právě ten DD své super schonosti má.

29.4.2016 | 12:48:14
Optical

Slabota, kterou bych hodnotil tak maximálně 2 z 5. Velmi primitivní scénář, všudypřítomná lacinost od kostýmů až po efekty i nepříliš zdatné herecké výkony jednotlivých aktérů. Akčních scén je na komiksově laděnou postavu velmi málo a provedení je i na seriál podprůměrné.

29.4.2016 | 15:14:19
Vission

„Supergirl se drží zaběhnutého standardu a představuje nám, jako již u výše zmíněných seriálů, nám představuje každou epizodu nového záporáka. “

jak u Flashe tak u arrowa tomu tak bylo pouze v části 1. série a nyní se to stává spíše vyjímečně a když už je nový padouch tak vydrží i více epizod ;)

30.4.2016 | 6:48:23
tomasmachalekkkk

Tak jak tuhle herečku miluji,tak jsem to vzdal u druhého dílu.Tahle holčina jako super dívka do seriálu nezapadá.Možná se odvážím prozkoumat i další díly.Tedy jestli mi někdo přesvědčí o pravém opaku.Už mi přijde,že těchto seriálů je tolik,že už ničím ani nemůže překvapit.

#13 Baltik #14 Billy the Kid
30.4.2016 | 10:24:16
Blázen z Jericha

Pak udělej recenzi 4. série Arrowa ať se pobavíme. Ani těch 0 % nebude stačit.

#15 tom99
30.4.2016 | 11:00:03
DoctorWho^

75% ? Pokud jsi 16letá mokrá holka, tak jo. :)

#14 Billy the Kid
30.4.2016 | 11:07:15
Mrtrololo

Totální srágora, která by zasloužila max. 10%

1.5.2016 | 1:29:36
Baltik

#9 tomasmachalekkkk: V každém díle se brečí, objímá se a říká se „já tě ochráním“, „jsi v pořádku“, „byla to moje vina“ „vystavil/a jsem tě nebezpečí“

Ale dodíval jsem to. A budu i prokračovat, protože prostě DCU.

1.5.2016 | 8:28:08
Billy the Kid

#11 DoctorWho^: nevím proč zrovná mokrá 16tka :) těch kluku tam není moc, ale ta supergirl wow :)

#9 tomasmachalekkkk: tak takových serialu není nikdy dost, a zrovna tu ten druh a žanr hrdiny je jen tento, smallville superman a podobné serialy už nebeží aktualně :) , pokud nemáš na mysli the flash, a arrow :)

1.5.2016 | 11:57:01
tom99

#10 Blázen z Jericha: Bohužel recenzi na čtvrtou sérii psát nebudu, jinak bych to ale asi dost zkritizoval :-)

webmaster
8.5.2016 | 13:36:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Co nás čeká ve třetí řadě?

Supergirl se na stanici CW daří, a tak se vrátí na podzim 2017 i se svou třetí řadou. Tentokrát bude Kara Danvers čelit záporákovi z Kryptonu, který je předurčen vládnout lidstvu na Zemi. Poradí si Supergirl i s touto hrozbou?

Trailer ke třetí řadě dorazil!
Matku Kary bude hrát někdo jiný
První fotky ze třetí řady
Více Green Arrowa v Supergirl?
Maggie se už moc nedočkáme
Záporákem bude Reign
Mon-Elův osud je zpečetěn
Kdo bude trápit Karu v další sezóně?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Green Arrow a Flash jsou alfou a omegou komiksové divize na stanice CW. Stephen Amell by si přál, aby se to změnilo. Jeho vytouženém přáním je, aby se ve více epizodách objevil po boku Kary Danvers. Líbilo by se vám spojení právě těchto dvou zcela odlišných hrdinů?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny