The Crown Epizody - Sezóna 1

Epizody - Sezóna 1

Sezóna 1

 • S01E01: Wolferton Splash

  S01E01: Wolferton Splash

  Píše se rok 1947. Princezna Elizabeth se navzdory nesouhlasu většiny aristokracie a politiků vdává za Philipa Mountbattena, cizince, který se kvůli ní zříká všech svých titulů. Z nedávné války se vzpamatovávající britský lid tak oslavuje velkolepou svatbu mladého páru, zároveň jej však trápí chátrající zdraví krále Jiřího VI. Do křesla ministerského předsedy se po znovuzvolení vrací Winston Churchill.

  4.11.2016
  55 minut
 • S01E02: Hyde Park Corner

  S01E02: Hyde Park Corner

  Jelikož Jiří ještě není zcela zotaven ze své nemoci, vysílá na oficiální cestu po Commonwealthu svou dceru princeznu Elizabeth a jejího manžela, vévodu z Edinburghu. Mezitím si dopřává odpočinku a tepla rodinného krbu na Sandringhamském panství. Kabinet je čím dál víc znepokojen chováním premiéra Churchilla, přesvědčí proto místopředsedu a ministra zahraničí Edena, aby se pokusil situaci vyřešit se samotným panovníkem.

  4.11.2016
  55 minut
 • S01E03: Windsor

  S01E03: Windsor

  Marnotratný princ Edward, vévoda z Windsoru, se vrací do Londýna na pohřeb svého zesnulého bratra. Jeho cesta přes oceán však k nelibosti královny matky sleduje i jiné cíle. Mezitím se truchlící Alžběta II. seznamuje s každodenním životem panovnice a poprvé se střetává se svým premiérem, Winstonem Churchillem. Vztah princezny Margaret a plukovníka Townsenda nabírá nečekaný směr a Louis Mountbatten neotálí s oslavami spojení svého příjmení s rodovým jménem vládnoucí dynastie.

  4.11.2016
  55 minut
 • S01E04: Act of God

  S01E04: Act of God

  Vévoda Philip pokračuje pod dohledem Petera Townsenda v leteckém výcviku. Zpráva o novém koníčku vévody z Edinburghu se však vůbec nezamlouvá premiéru Churchillovi. V nastalé krizi vycítí opoziční labouristé i kolegové z řad vládnoucích konzervativců příležitost k sesazení ministerského předsedy, se kterým se naopak více sbližuje Venetia Scottová. Královna Mary uděluje Alžbětě II. cenné rady ohledně postavení panovníka a jeho poslání vůči monarchii a lidu.

  4.11.2016
  55 minut
 • S01E05: Smoke and Mirrors

  S01E05: Smoke and Mirrors

  Korunovační obřad královny Alžběty II. se blíží, Elizabeth proto pověřuje svého manžela, vévodu s Edinburghu, aby se postavil do čela korunovačního výboru. Mezitím se v Paříži dozvídáme více o životě vévody a vévodkyně z Windsoru. Napětí mezi Edwardem a královnou matkou vrcholí.

  4.11.2016
  55 minut
 • S01E06: Gelignite

  S01E06: Gelignite

  Princezna Margaret a Peter Townsend zvou královnu s vévodou z Edinburghu na večeři, aby královskému páru oznámili zásadní rozhodnutí. Zprávy o více než přátelském vztahu mezi sestrou panovnice a rozvedeným plukovníkem se po korunovaci Alžběty II. dostávají do povědomí široké veřejnosti.

  4.11.2016
  55 minut
 • S01E07: Scientia Potentia Est

  S01E07: Scientia Potentia Est

  Západní svět je šokován, když Sovětský svaz poprvé úspěšně testuje vodíkovou bombu. Do Spojených států k jednání s prezidentem Eisenhowerem letí ministr zahraničí Eden, jehož však sužuje závažná choroba. Mezitím se královna Alžběta II. cítí nespokojena s nedostatečným vzděláním, které ji limituje v konverzaci s ostatními státníky, rozhodne se proto vyhledat pomoc soukromého učitele. Tommy Lascelles odchází po dlouhých letech oddané služby do důchodu, předtím však stačí udělit královně poslední cennou radu.

  4.11.2016
  55 minut
 • S01E08: Pride & Joy

  S01E08: Pride & Joy

  Kvůli utužení vztahů mezi zeměmi Commonwealthu se Alžběta II. v doprovodu svého chotě Philipa vydává na několikaměsíční oficiální cestu po svých dominiích, pověří proto princeznu Margaret, aby ji v tomto období při ceremoniálních událostech zastoupila. Ta se své úlohy zhostí po svém a sestry začnou zanedlouho soupeřit o přízeň veřejnosti. Královna matka, zarmoucena vzpomínkami na svého manžela a unavena hektickým životem v metropoli, odjíždí rozjímat o svém údělu do rodného Skotska.

  4.11.2016
  55 minut
 • S01E09: Assassins

  S01E09: Assassins

  Anthony Eden se po operaci ve Spojených státech vrací zpět do vlasti, odhodlán víc než kdy předtím bojovat o své místo na výsluní. Rovněž jeho mentora Winstona Churchilla, jenž oslaví životní jubileum, čeká poslední rozhodující bitva s dosud nejtěžším soupeřem – se sebou samým. Mezitím se seznamujeme s Alžbětiným dlouholetým přítelem a rádcem Porchym v době, kdy manželství královského páru prochází závažnou krizí.

  4.11.2016
  55 minut
 • S01E10: Gloriana

  S01E10: Gloriana

  Margaret právě oslavila 25. narozeniny a bude chtít po své sestře, královně Alžbětě II., aby spolu s vládou potvrdila svůj slib, že se bude moci provdat za Petera Towsenda. Postavení Britů v Egyptě mezitím slábne čím dál víc a premiér Eden musí vynaložit veškeré úsilí, aby udržel přátelské vztahy s arabským vůdcem Násirem.

  4.11.2016
  55 minut

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele The Crown a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Trailer

Reklama

Druhá série

Co víme o druhé sérii The Crown

Co víme o druhé sérii The Crown

Letošní historická novinka The Crown z dílny streamovací služby Netflix sledující příběh nejdéle vládnoucí britské panovnice Alžběty II. se těší velmi pozitivnímu hodnocení diváků i kritiků. V dnešním článku si můžete přečíst informace týkající se nejen druhé série.

Recenze

The Crown očima redaktorů Edny

The Crown očima redaktorů Edny

První řada výpravného historického dramatu o životě královny Alžběty II. je za námi a má zaděláno na titul nejlepšího seriálu roku. Jak se jeden z nejdražších seriálů v televizní historii líbil našim redaktorům, to se dozvíte v následující recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Ocenění

Seriál The Crown získal dva Zlaté glóby

Seriál The Crown získal dva Zlaté glóby

Historické drama The Crown bylo vyhlášeno nejlepším dramatickým seriálem a prestižní cenu si odnesla i Claire Foy za svůj výkon v roli královny Alžběty II. V článku najdete děkovnou řeč tvůrců i hlavní herecké hvězdy.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás