The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Postřehy z epizody Utopia

Postřehy z epizody Utopia

Postřehy z epizody Utopia

Příběh Wila, Amberle a Eretrie směřuje ke svému konci. Skupina už směřuje k Úkrytišti, ale ještě předtím si musela vytrpět strašlivé místo Utopia.


25 0
20.2.2016

Předem upozorňujeme, že v následujících postřezích nebudeme porovnávat seriál a knižní předlohu. Knihu však musíme několikrát zmínit, abychom pochopili jednotlivé souvislosti. Zároveň následující postřehy nečtěte, pokud jste ještě osmý díl neviděli. Pokazili byste si tak zážitek ze sledování.

Místo hrdlořezů jedna diskotéka

Seriál The Shannara Chronicles dospěl do momentu, kdy se jej úplně zhostila stanice stanice MTV, která ukázala, co umí. Děj epizody se totiž odvíjel podle jasně nadiktovaných not, které stanovila stanice MTV. Plán byl jasný – ukázat hlubší příběh ostatních ras, abychom si uvědomili, že seriál není jen o elfech a tulácích.


Nápad to nebyl vůbec špatný, ale provedení bylo příšerné. Čím blíže je naše skupina hrdinů Úkrytišti, tím víc má narážet na větší monstra, větší obludy a větší hrdlořezy. Právě sebranky hrdlořezů jsme se měli dočkat v osadě jménem Ztracená varta (protože tak tomu bylo v knižní předloze). Místo toho jsme zavítali do neznámé a seriálem vymyšlené osady Utopia, kterou vede místní parta puberťáků s pistolemi z naší doby.

Zrekapitulujme si, co jsme viděli. Mají pistole, elektřinu, pálenku, ošetřovnu a dokonce i funkční promítačku. Žijí na trollím území, protože je nebaví utíkat. Uzavřeli naprosto „skvělou“ dohodu s trolly, se kterými ani určitě neumí mluvit, že jim budou pravidelně dodávat lidi, které by mohli sežrat. Tohle je opravdu, ale opravdu daleko od toho všeho, co jsme doposud viděli.

Nový Druid

I přesto jsme se však dočkali několika lepších částí. Allanon už konečně oznámil Bandonovi, že s ním počítá jako s nový Druidem. Bandon nemá na vybranou. Pokud by se nenechal vycvičit a netrénoval by, propadl by temné stránce magie a stal by se z něj někdo jako Dagda Mor.

Eretria a její velká role

Vypadá to, že Eretria sehraje na konci příběhu zásadní roli. Už jenom to, že se objevila ve vizi Amberle, něco značilo. Nyní nám však bylo potvrzeno, že bez ní by skupina nikdy nemohla pokračovat. Prozradil nám to Hebel, starý muž na invalidním vozíku, který jí řekl, že je nádoba a že bude potřeba její krve. Co tím myslel, je velkou záhadou, ale bude to určitě klíčová věc pro rozuzlení celého příběhu.

Rychlé postřehy

Už výše jsme zmiňovali Ztracenou vartu, kam se v knižní předloze vydala naše skupina hrdinů. Jedná se o místo plné spodiny. Hrdlořezové jsou tu na každém rohu. O této osadě se v osmé epizodě zmiňovala i Zora, která říkala, že směřuje do Ztracené varty, kde chtěla prodat Eretriu.

V Utopii se dívali na záběry z filmu Star Trek z roku 1979.

V seriálu se objevila nová postava jménem Kael Pindanonová. V knižní předloze se jedná o elfího muže, který je vrchním velitelem elfí armády. Zároveň byl také nejbližším přítelem krále Eventina.

Na konci epizody se Wil zmínil o tom, že elfeíny působí jen na démony. Neměl pravdu, elfeíny působí na jakoukoliv bytost.

Foto: MTV

Diskuze /1

pozitkar

Fůůůj, elf :-)

20.2.2016 | 21:10:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Druhá řada

Druhá řada seriálu The Shannara Chronicles:

  • začne na podzim roku 2017
  • se už nebude vysílat na MTV, ale na Spike TV

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Ellcrys

Postřehy z epizody Ellcrys

Finále první řady zodpovědělo spoustu otázek, ale zároveň vyvolalo několik zcela nových. Nakonec to vypadá, že démoni nebudou jediným velkým nebezpečím, které se valí na Čtyřzemí.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás