The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Proč se měl Allanon vydat na misi za záchranou světa spolu s ostatními?

Proč se měl Allanon vydat na misi za záchranou světa spolu s ostatními?

Proč se měl Allanon vydat na misi za záchranou světa spolu s ostatními?

Uvnitř článku najdete několik důvodů, proč se měl Allanon připojit k Amberle, Wilovi a Eretrii na jejich misi za záchranou světa. Rozhodl se totiž zůstat v Arbarlonu s ostatními elfy a chránit Ellcrys.


27 0
4.2.2016

Vyzbrojena otcovým mečem, který dostala od svého dědečka, krále Eventina, se Amberle vydává na výpravu do Úkrytiště spolu s Wilem a Eretriou, aby zachránila celé Čtyřzemí. Princezna však odešla bez jednoho člověka, který je velice zkušený a cenný. Odešla totiž bez Allanona.

„Allanon v mé vizi nebyl,“ zněla slova Amberle, když odhalila celou svou vizi o tom, kdo s ní má jít do Úkrytiště. Podaří se však princezně bez něj dokončit výpravu a zachránit Čtyřzemí? Pojďme se teď podívat na několik důvodů, proč měl jít Allanon s našimi hrdiny.


Amberle už párkrát zachránil

Allanon sice nebyl schopen zachránit Pyriu před skřehotavou Fúrií, která se ji rozhodla usmrtit, ale když už se chystala zaútočit i na princeznu, objevil se Allanon, který jí uťal ruku a nakonec i hlavu.

Další Fúrie pak zaútočila na tábor tuláků, kam byla Amberle s Wilem unesena Eretriou. Tady se stal hrdinou sice Wil, ale později, když se na Amberle vrhl Cephalo, objevil se opět Allanon a zachránil jí život.

Amberle byla také málem zabita Měnivcem, který se přeměnil na Wila, aby se dostal k Amberle. Kdyby nebylo Allanona, který mu zlomil vaz, tak bychom už Amberle mohli pochovat.

Ví úplně všechno

Allanon je už na světě nějaký ten pátek, a zná spoustu věcí, protože toho i spoustu zažil, jelikož je Druid a je svým způsobem nesmrtelný. Má také Druidskou encyklopedii, ve které je spousta užitečných věcí, které už ostatní lidé zapomněli.

Když byli zabiti Vyvolení, Allanon ihned věděl, že za tím stojí démon Dagda Mor. S Bandonovou pomocí po pátrání za jejich vrahem si v mžiku uvědomil, že měli tu čest s Měnivcem a nikoli s Amberle, za kterou se démon vydával, když zabil Lorina.

Umí číst myšlenky

Allanon nám už také opakovaně ukázal, že dokáže číst myšlenky ostatních, což se může někdy opravdu hodit, když potřebujete z někoho dostat nějaké důležité informace, nebo vědět, zda můžete dotyčnému věřit. Asi nejzapamatova­telnější moment byl ten, kdy pronikl do mysli Wila a zjistil, že podlehl tulačce Eretrii, která ho svedla a ještě navíc okradla.

Dokáže soucítit

Když se Bandon rozhodl kritizovat své prorocké síly a řekl, že to není žádný dar, tak s ním Allanon nesouhlasil a s porozuměním mu vysvětlil, že nevidí pouze smrt, ale vidí možnosti. Dále mu pak pověděl, že mu rodiče nerozuměli, ale on jeho daru rozumí, protože ho měl i jeho učitel, Bremen.

Bandonovi později tedy nabídne, že mu pomůže, aby svým silám porozuměl a naučí ho, jak je používat, aby mohl ostatním pomáhat. Allanon mu také umožní, aby na něm své síly cvičil a aby jim tímto prostřednictvím lépe porozuměl a dokázal se soustředit jen na určité věci.

Je to Druid

Allanon je Druid, což znamená, že dokáže provádět magii. Je na světě už několik století a učil se u těch nejlepších, takže zná kouzla, která jsou velice mocná. Kouzla však mají svou cenu, ale Druid je schopen toto riziko podstoupit, aby zachránil ostatní.

Viděli jsme ho používat magii na Druidštejnu, ale to určitě nebylo naposled, protože Allanon má v sobě hodně síly, kterou ještě určitě bude potřebovat na boj s démony. Proto jistě ještě budeme svědky toho, jak lze magii, kterou ovládá, používat. Díky podstavci v druidské jeskyni dokáže vždy nabrat síly, aby mohl žít několik set let a používat velmi mocná kouzla.

Je v podstatě neporazitelný

Allanon byl během bitvy s Fúrií vážně zraněn, proto požádal Wila a Amberle, aby jej dopravili do druidské jeskyně, kde je umístěn podstavec, který mu umožní rychlou regeneraci. Magicky totiž vyléčil jeho velice vážná zranění a za chvíli už byl Allanon opět bojeschopný.

Myslíte si, že dokáží Amberle, Wil a Eretria bez Druida Allanona zvládnout nebezpečnou misi za záchranou Ellcrys a obnoví pak magickou Hráz, která drží démony mimo jejich svět? Dejte nám vědět v komentářích, jak si myslíte, že bude jejich příběh pokračovat.

Foto: MTV

Diskuze /18

komja

Hmm, zajímavé, že se tohle objevilo až potom co

v minulým díle shořel na prach :/ že by přežil :D

#2 Usyn #3 Xavik #5 Todd
4.2.2016 | 18:06:45
Usyn

#1 komja: tiež ši hovorím že to má zaujímavé načasovanie :D

#3 Xavik
4.2.2016 | 18:16:09
Xavik

#1 komja:
#2 Usyn: Článek už byl připravenej delší dobu, už dávno jsme ho připravili na dnešek. Netušili jsme, jak se budou vyvíjet seriálové události. :)

admin
4.2.2016 | 18:24:15
Radmila67

No, na IMDb je uvedeno ! že hraje ve všech 10 epizodách, pokud nekecaj :)

#7 Xavik
4.2.2016 | 18:31:51
Todd

#1 komja:

no prezit mohl, Bandon na nem cvicil sve schopnosti a bamdon vidi jak lide zemrou takze je moznost ze vedel ze se tohle stane a prichystal si vlastni hranou smrt

4.2.2016 | 18:34:10
GGG

jelikož je to taak neskutečně klišoidní seriál tak je jasný že tu misi zvládnou a Allanon přežije…easy

#7 Xavik
4.2.2016 | 18:58:25
Xavik

#4 Radmila67: Na IMDb většinou kecaj, maj to tam totiž předem nastavený. Až po odvysílání jednotlivých epizod to mění.
#6 GGG: Však uvidíš. :D :D :D

admin
4.2.2016 | 19:02:50
HellSpay

chce to cist knizky xD

4.2.2016 | 19:21:55
Sillia

#9 Pecka Kluk:: Přesně to jsem chtěla zmínit.

Navíc, Allanon je hodně oblíbená postava, tady určitě a nejsem si jistá, že by někdo definitivně zabil takovou postavu.

4.2.2016 | 19:53:39
pozitkar

[smazáno] Super, až na to označení spoileru (návod je dole) ;-)

4.2.2016 | 20:55:02
esevis

aaa..urcite to bude jinak ! podle mne jen pouzil magii..a to shoreni znamenalo ze se teleportoval a pak doplni svoji silu

4.2.2016 | 21:31:12
pajina123

tak jsem začala po dokoukání pěkně jančit, že to není možný… a stačí si přečíst popisy dalších epizod a tak jsme se zas uklidnila

4.2.2016 | 22:25:22
mesho

V upoutávce na druhou polovinu řady Allanon bojuje s démonama ve velký bitvě a ta tam ještě nebyla, měla by být ke konci řady, takže Allanon 100% žije :)

#15 SOADdave
4.2.2016 | 22:42:14
SOADdave

#14 mesho: přesně tak

4.2.2016 | 22:54:20
geroge kalous

Me spíše zarazilo že jim tam utekl měňavec a nikdo si z toho nic nedělá .. :D

#17 komja
5.2.2016 | 9:01:53
komja

#16 geroge kalous: Já si myslím, že se začal vydávat za toho kdo ho měl spálit ;) a potom spálil jeho tělo :)

5.2.2016 | 12:30:37
michalnet

no kdyby tam asi nebyl Allanon tak to asi nebude tak zajímavé a lidi by to netáhlo

6.2.2016 | 16:45:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Druhá řada

Druhá řada seriálu The Shannara Chronicles:

  • začne na podzim roku 2017
  • se už nebude vysílat na MTV, ale na Spike TV

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Ellcrys

Postřehy z epizody Ellcrys

Finále první řady zodpovědělo spoustu otázek, ale zároveň vyvolalo několik zcela nových. Nakonec to vypadá, že démoni nebudou jediným velkým nebezpečím, které se valí na Čtyřzemí.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás