The Strain Postřehy a teorie k seriálu a Strigoiovi

Postřehy a teorie k seriálu a Strigoiovi

Postřehy a teorie k seriálu a Strigoiovi

Již skoro polovina první série seriálu The Strain je za námi. Pojďme si společně zrekapitulovat několik důležitých momentů a popřemýšlet o tom, co nás nejspíše čeká v epizodách následujících. (UPOZORNĚNÍ: Článek může obsahovat knižní spoilery.)


2 0
15.8.2014

O Sardustově holi

Podle prastaré legendy měl Josef Sardu kvůli své výšce hůl, jejíž rukojeť byla ve tvaru vlčí hlavy (vlk byl znakem jeho rodu). Tu samou hůl má v současnosti i Abraham Setrakian a dokonce hned v druhé epizodě bylo odhaleno, že se skutečně jedná o Sardustovu hůl. Čtenáři knižní předlohy jistě vědí, že se Josef Sardu ztratil při lovu v lesích (viz legenda) i s holí. Otázkou tak zůstává, jak se tato zbraň dostala do Abrahamových rukou. Nejrozumnějším vysvětlením je tavírna stříbra v koncentračním táboře v Polsku, kde byl Setrakian roku 1944 zavřen (viz. pátá epizoda). Zřejmě zde na hůl narazil, a jelikož v té době již viděl na vlastní oči stvůru z povídaček babí, která mu právě mimo jiné vyprávěla i o té holi, a o tom, že pomocí ní lze zabít Mistra (nebo Strigoia). Setrakian ji zřejmě v tavírně „ukradl“ a po válce si ji ponechal, protože věděl, že se Mistr jednoho dne vrátí.

O stříbře a zaříkadle

Nyní, v největší nouzi, tedy využívá Abraham svou hůl na zabíjení nakažených. Vždy, když seká upírovi hlavu zvolá Mea fredoneaza de argint., což volně přeloženo z rumunštiny znamená Můj meč zpívá stříbrem. Tato věta také vysvětluje, proč Setrakian v pilotní epizodě prohlásil, že dobrého stříbra není nikdy dost.


Nové poznatky o upírech a zatmění

Kromě již zmíněných informací jsme se také v páté epizodě s názvem Runaways dozvěděli, že pokud je dotyčný nakažený upířím virem, jeho odraz se ve stříbrném zrcátku chvěje. Také bylo potvrzeno, že upírům vadí sluneční světlo (viz. scéna v podzemí), a tak by se mohlo zdát, že alespoň přes den mohou být obyvatelé New Yorku klidní, je však třeba nezapomínat, že v traileru na šestou epizodu je vidět, že se blíží zatmění.

Diskuze /5

Moor8

Krátké zatmění by nic moc neznamenalo, takže upíři musí mít nějaký plán, jak ho udělat stálým. Na druhou stranu to zatmění bude jen lokální a pokud by upíři ovládli celé území pod zatměním, tak to pak armáda srovná atomovkou. Pokud by bylo globální, tak bez světla zahyne všechno ostatní a pak i upíři hlady. Jsem tedy zvědav, jak z toho vybruslí :D

15.8.2014 | 22:41:13
Tomces

a hlavně proč čekat na zatmění? už jsou několik dní potažmo nocí schovaní v kanálech, tak přece stačí si počkat do večera a v klidu během noci vzít celej new york pěkně od podlahy :D

16.8.2014 | 13:09:43
anushka

Problém je v tom, že tady se seriál a kniha trochu rozcházejí. V knize je zatmění hned ze začátku příběhu a posloužilo vlastně k tomu, aby Mistr mohl přenést nepozorovaně svou rakev do té dodávky. A v podstatě to bylo takové znamení začátku konce, jak se říká. Nevím, co se zatměním plánují udělat scénáristy, když je příběh už v plném proudu :)

#4 Damon_CZ
webmaster
16.8.2014 | 17:52:50
Damon_CZ

#3 anushka: já bych řek že nejspíš nic, spíš se soustředí na ty potvory samotný a nějaké zatmění do toho nebudou motat :D

#5 TheDarkKnight
17.8.2014 | 17:12:50
TheDarkKnight

Zatmění bude určitě, na oficiálním twitteru seriálu o tom i psali. :) #4 Damon_CZ:

17.8.2014 | 17:41:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S04E05: Belly of the Beast

cz1%
en100%
DOKONČENO

Seriál The Strain pro vás překládají @Hendorn, @Blahar a @Janel.

Překlad na verzi: The Strain S04E05 PROPER HDTV x264 FLEET

Svět se změnil

Svět se změnil

Kniha vs. seriál

Vyberte nejlepší podobu Mistra

Vyberte nejlepší podobu Mistra

Mistr, hlavní záporná postava, prošel za celou dobu vysílání seriálu několika kosmetickými změnami. Jaká podoba je vaše nejoblíbenější?

Čtvrtá a poslední sezóna potvrzena

The Strain získal čtvrtou a závěrečnou sezónu

The Strain získal čtvrtou a závěrečnou sezónu

Seriál The Strain byl obnoven pro čtvrtou sezónu. S dobrou zprávou přichází i horší informace. Čtvrtá sezóna bude zároveň i konečnou.

Citáty

Citáty

Sledujte si nás