The Strain Nákaza začíná

Nákaza začíná

Nákaza začíná

Guilemo del Toro vyráží ve své hororové novince do boje se starými dobrými upíry a tajemnou nákazou. Přečtěte si recenzi na The Strain a podělte se s námi o svůj názor.


2 0
15.7.2014

Po pomalejším rozjezdu a až příliš dlouhém představováním hlavních postav, kde byl ale na úkor vedoucího CDC zkrácen čas představení starožitníka, který je mnhem zajímavější a tajuplnější postavou, tu máme konečně pořádný a neotřelý horor. Tentokrát se vše netočí kolem strašidelného domu, ani čarodějnic, ale okolo zhoubného kmene, jak je název (alespoň knižní) přeložen do češtiny. Seriál The Strain je totiž natočen podle stejnojmenné knižní předlohy, která byla následně převedena do komiksové podoby a nyní konečně i do té seriálové.

Pokud jste nečetli ani knihu ani komiks a ještě neviděli pilotní epizodu, můžete se těšit na staré dobré upíry, se kterými by si rozhodně žádná puberťačka ze Stmívání nic začít nechtěla. Nejen upíři ale celý koncept a zpracování seriálu je rozhodně inovativní a neotřelé, a tak tu máme po Penny Dreadful tento rok již druhý nad míru povedený horor, který přináší do seriálové tvorby opět něco nového. Jedinou výjimkou, která potvrzuje pravidlo, je fakt, že opět nikdo neposlouchá jediného člověka, který o tom něco ví, a který je schopen celou tu hrůzu zastavit, ale kdyby mu někdo uvěřil, tak bychom se zase neměli na co dívat, že?


Thumbnail Play icon

Jak se seriál líbil vám? Co říkáte na děsivé upíry a nebezpečnou nákazu?

Diskuze /10

vojtamkv

Takhle mají vypadat správní upíři. U mě po pilotu velká spokojenost. Už se těším na další díly. :D

15.7.2014 | 19:32:05
Giros/Matis

Je to něco úplně nového, co se upírů týče a jsem zvědavý jak to bude pokračovat…

15.7.2014 | 21:02:50
bri10

Není to až tak nové, takovéhoto upíra – parazita napsal už B. Lumley v románu Nekroskop. Doporučuju, je to výborný, ale má to dost dílů. Jako byla to fakt nová myšlenka, co se upírů týče. Takže se Toro zřejmě inspiroval tam. Každopádně – tohle vypadá, jako že konečně se upíři budou chovat jako upíři a ne jako banda emohošánků, což mě těší. Protože kdyby kdokoliv potkal opravdu někdy upíra, jakože se zatím jejich existence neprokázala, tak se může jen pomodlit, jestli to vůbec stihne :D.

15.7.2014 | 22:55:26
sisa221

Epiiiiic… :) Dúfam, že The Strain nestratí tempo a keď si dá ten upír dole kapucňu nevyskočí spoza nej Robert Pattinson s ligotavou hruďou :D

15.7.2014 | 23:44:02
Danielle9

no teda, teším sa na dalšiu časť:-) konečne upírov zobrazia aj inak ako s kopou gelu na hlave;-)

15.7.2014 | 23:48:43
Scrappak

Ešte nejaký Blade do toho a 120% pre mňa :)

16.7.2014 | 0:00:13
bri10

No Blada už tam máš, jenom je trochu starší ročník, no :D:D.

#8 Aprok
16.7.2014 | 0:52:12
Aprok

#7 bri10: a to by si Blade ani neškrt pač to je Dedešek z HP :D :D

16.7.2014 | 16:56:57
Adril

Po pravde keď som si púšťala pilotný diel bolo to kvôli nude, absolútne som nevedela o čom to je. Medzi treťou a štvrtou minútou som si uvedomila, že dej mi je akosi povedomí. U piatej minúty mi to došlo. Čítala som knihu od Guilema del Tora, takže som sa veľmi potešila keď som zistila že je to natočené podľa tej knihy :) (ktorú mimochodom veľmi obľubujem )

24.7.2014 | 1:18:19
kutas

Teď jsem dokoukal pilot a pokud to udrží to tajemno tak by mohli vzniknout další série

28.7.2014 | 21:43:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S04E05: Belly of the Beast

cz1%
en100%
DOKONČENO

Seriál The Strain pro vás překládají @Hendorn, @Blahar a @Janel.

Překlad na verzi: The Strain S04E05 PROPER HDTV x264 FLEET

Svět se změnil

Svět se změnil

Kniha vs. seriál

Vyberte nejlepší podobu Mistra

Vyberte nejlepší podobu Mistra

Mistr, hlavní záporná postava, prošel za celou dobu vysílání seriálu několika kosmetickými změnami. Jaká podoba je vaše nejoblíbenější?

Čtvrtá a poslední sezóna potvrzena

The Strain získal čtvrtou a závěrečnou sezónu

The Strain získal čtvrtou a závěrečnou sezónu

Seriál The Strain byl obnoven pro čtvrtou sezónu. S dobrou zprávou přichází i horší informace. Čtvrtá sezóna bude zároveň i konečnou.

Citáty

Citáty

Sledujte si nás