Van Helsing Popis

Van Helsing

Van Helsing

Vanessa Helsing, vzdálená příbuzná slavného lovce upírů Abrahama Van Helsinga, je vzkříšená z jednoho důvodu – aby vystopovala upíry, kteří zcela ovládli svět. Vanessa je poslední nadějí lidstva, která je povede v boji proti upírům a navracením toho, co bylo ztraceno.


Vznik

Seriál vychází z filmu z roku 2004, který se rovněž jmenoval Van Helsing, a pojednával o Abrahamovi Van Helsingovi (Hugh Jackman), který lovil upíry pro tajné uskupení v Itálii. Film kombinoval různá stvoření – upíry, vlkodlaky, legendárního Draculu a spoustu postav, které vzešly ze šílených nápadů režiséra Stephena Sommerse, který se zároveň postaral i o scénář.

Film je navíc výjimečný tím, že se natáčel i České republice a mihlo se v něm pár českých herců (Marek Vašut, Dana Morávková). I když u kritiků film příliš nezabodoval, film si získal srdce fanoušků. Bohužel k filmovému pokračování nikdy nedošlo a fanoušci se museli spokojit pouze s animovaným kraťasem s názvem Van Helsing: Londýnská mise, který trval pouze 30 minut.


(První plakát k seriálu. Foto: Syfy)

Až v roce 2015 bylo rozhodnuto, že série svým způsobem bude pokračovat. Syfy objednalo celkem třináct epizod seriálu Van Helsing a rozhodlo se, že seriál nezasadí do minulosti, kde se odehrával film, ale spíše do současnosti. Také bylo rozhodnuto, že hlavní hrdinkou bude žena (Vanessa Van Helsing), která je vzkříšena po pěti letech a s hrůzou zjišťuje, že svět je pod nadvládou upírů.

Seriál má vycházet ze zaběhnutých pravidel, které nalajnoval první film, přesto má být dílo modernější, akčnější a hrozivější. Syfy vidí v seriálu veliký potenciál a doufá, že se jim podaří vzkřísit zapomenutou značku. Upíří seriály a filmy se v posledních letech staly velice oblíbeným tématem (Twilight, The Vampire Diaries, True Blood), takže stanice se chce svést na úspěšné vlně tohoto žánru.

Trailer na první sérii

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Brokenroses

Hlavní hrdinka je nesmrtelná, odmítá veškeré své schopnosti a kašle na ostatní, protože má pouze jeden cíl, který je rozhodnutá tupě následovat. Její „partner“ je typický americký voják bez známek inteligence. A samozřejmě aby alespoň někdo ze skupiny měl mozek, nesmí chybět inteligentní doktorka. Veškeré vedlejší postavy jsou tak vedlejší, že si ani nezapamatujete jejich jméno (pokud ho vůbec zmínili). Kde jsem tohle jen viděla… Nejspíš v 80% amerických akčních seriálů/filmů. Pokusy o hororovost jsou ve skutečnosti spíše nechutné než děsivé. Sice oceňuji, že nesnaží diváky šetřit, ale trochu mohli. Celkově je seriál neuvěřitelně předvidatelný a nudný. Nejspíš proto spojení s Van Helsingem, protože jinak by to asi nikdo ani nezkusil.

10.10.2016 | 17:06:28
jaseer

Líbí…

8.10.2016 | 12:55:26
Grujorin

Akorát z toho rozbolí hlava… Je to krveplná blbost.

26.9.2016 | 21:16:39
Floki#1

Jen za to 21. století

26.9.2016 | 9:17:13
LadyJ

Hrozná blbost. Už od začátku jsem od toho moc nečekala, ale i tak to předčilo mé očekávání, bohužel v tom špatném slova smyslu. Další díly zcela jistě sledovat nebudu.

25.9.2016 | 11:47:19
letal50

no… titulky dost bída… pravopisné chyby, syntax a tak… proč si to překladatel po sobě nepřečte…

24.9.2016 | 9:57:10
leonidas 300

Zatím jen ukázali námět a zajímá mně návaznost děje na osobu Van Helsinga a kterou verzi si vyberou jestli toho zabijáka z anime nebo profesora z románu či někde mezi či filmového z poslední adaptace kde se stane na čas vlkodlakem a je rukou boží a nesmrtelnou osobou a sázím na poslední variantu když je představitelka Vanesy jeho krev tak by to ledacos v pilotu vysvětlovalo.

9.8.2016 | 17:28:40

Stav titulků

Epizoda S01E12: He's Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překladatel: @k0Sh3s

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Postřehy: Dá se zvrácená skupina ještě někdy dohromady?

Postřehy: Dá se zvrácená skupina ještě někdy dohromady?

Skupina dorazí na poměrně bezpečnou farmu, ale i zde dojde na potíže. Vrah skupiny je konečně odhalen a navíc jde po krku někomu novému. Vanessa odhalí, kdo je vrahem, a vymyslí pro něj trest. Co vše se stalo v epizodě Last Time?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny