Vikings (Vikingové) O seriálu

O seriálu

O seriálu

Seriál Vikings datuje historickou dobu raného středověku, kde na severu Evropy žil nekompromisní národ vikingů, který byl znám svými výbornými loděmi a chladnokrevnými bojovníky.


1 0
12.2.2013

Seriál Vikings bude popisovat děj postavy Ragnara Lothbroka, což byl největší hrdina vikingské doby. Ragnar je mladý farmář, který není spokojen s vládou vikingského krále Earla Haraldsona. Ten veškeré obyvatelstvo vždy posílá na východ do Ruska a Baltských zemí, kde mají drancovat místní chudé obyvatelstvo, což není žádná výzva pro tak tvrdé vikingy.

Ragnar se považuje za přímého potomka Odina, boha válečníků, což se projevuje na jeho chování. Sám podnikne se svým přítelem dvorním šaškem Flokim činy proti svému králi, když vynaleznou a vyrobí zbrusu nové lodě, které jsou mnohem lepší a užitečnější než lodě, které právě používají. Díky těmto lodím podniknou expedici na západ, kde objeví novou zemi, ale také její problémy, které se budou naskytovat.


Ragnarovy činy se nebudou líbit jeho králi Earlovi, který pojme podezření, že se jej Ragnar snaží sesadit.

Seriál bude obsahovat krveprolití, napětí, historická fakta a souboj o moc. Za tímto seriálem stojí úspěšný tvůrce a scenárista Michael Hirst, který je autorem seriálů Tudorovci (2007 – 2010) a Camelot (2011).

Do hlavní role byl obsazen australský herec Travis Fimmel, který ztvární postavu Ragnara Lothbroka. Hlavní ženskou postavu Lagerthy ztvární kanadská herečka Katheryn Winnick. V dalších hlavních rolích se objeví herec Gabriel Byrne jako jarl Haraldson, Clive Standen jako Rollo, Jessalyn Gilsig jako Siggy a Gustaf Skarsgård jako dvorní šašek Floki.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pátá série Vikings

Co všechno víme o páté sérii?

Co všechno víme o páté sérii?

Ihned po skončení čtvrté série se začaly objevovat otázky týkající se páté řady. Pojďte se podívat na to, co všechno zatím víme o pokračování, kterého se dočkáme ještě letos.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je jejich aktuální věk?

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás