Vikings (Vikingové) To nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě seriálu Vikings

To nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě seriálu Vikings

To nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě seriálu Vikings

V našem posledním rekapitulačním článku se podíváme na ty nejlepší a nejhorší momenty, kterých jsme se dočkali ve čtvrté sérii Vikings.


22 0
20.2.2017

1. Nejlepší epizoda: The Last Ship

Střet Ragnara a Rolla z desátého dílu The Last Ship mnohým připomněl konflikt, kterého jsme se dočkali na začátku druhé série. Dynamika těchto bratrů je nejlepší právě ve chvíli, kdy stojí proti sobě. Právě tento střet slibovala celá první polovina čtvrté série, jež vyústila ve finále první části, ve které se Frankové a Vikingové opět střetli ve vzájemném souboji. Tentokrát prohrál slavnější bratr.

Kromě válečného střetu oceňujeme tuto epizodu z hlediska vývoje. Nikdo nečekal tak velký časový skok, kterého jsme se na konci dočkali. Některé ještě mrazí v zádech ze závěrečného Ragnarova proslovu.


Další kandidáti: All His Angels, Kill the Queen, The Reckoning

2. Nejhorší epizoda: Portage

Především v první polovině jsme se dočkali několika dílů, které fanoušky nebavily. Jedním z nich byla i osmá epizoda Portage. V ní jsme viděli zdlouhavou cestu do Paříže, která byla prostřihována záběry z Anglie, kde jsme se dočkali ještě delšího pletichaření krále Ecberta, který se plánoval zmocnit Mercie.

Další kandidáti: The Profit and the Loss, The VisionMercy

3. Nejlepší vývoj postavy: Bjorn Železný

Po smrti Ragnara bylo potřeba najít novou vůdčí postavu z mladší generace, která ho zastoupí. Bjorn během čtvrté řady ukázal, že Ragnara sice nemůže nahradit, ale v jistých ohledech ho dokáže předčit. Bjorn se svému otci velmi podobá a bude zajímavé sledovat jeho další cestu do Středozemního moře. Ragnar sice bude chybět, ale jeho synové, především Bjorn, ho dokáží zastoupit.

Další kandidáti: Floki, RolloAelle

4. Nejhorší vývoj postavy: Ragnar Lothbrok

Čím byl Ragnar starší, tím horší to s ním bylo. V první polovině čtvrté série nám tvůrci nabídli opravdu nepříjemný pohled na Ragnarovu osobnost – z Ragnara se stal závislák, který ve finále nedokázal porazit svého bratra, kvůli čemuž odešel domů s výpraskem. Poté, co zmizel na několik let, se rozhodl vrátit s cílem vyplout zpátky do Anglie. Nikdo s ním však nechtěl jet, a proto Ragnar odplul s neschopnou posádkou.

Na celou situaci se však lze dívat z jiného pohledu. Tvůrci seriálu věděli, že Ragnarův čas se chýlí ke konci, a proto se nám rozhodli Ragnara zprotivit, abychom nebyli tolik smutní z jeho smrti a aby mohla seriál ovládnout nová nastupující generace jeho synů, které bychom si hned oblíbili. Pokud šlo tvůrcům skutečně o tohle, tak ve svém snažení uspěli.

Další kandidáti: Aslaug, Sigurd Hadí OkoKalf

5. Nejlepší nová postava: Harald Krásnovlas

Čtvrtá série nám bohužel na to, kolika měla epizod, nenabídla tolik nových postav, které by nás dokázaly oslnit. Když nebudeme počítat Ragnarovy syny, tak se tu najde jedna postava, z jejíž přítomnosti jsme byli nadšeni. Král Harald Krásnovlas byl dobrým přírůstkem pro seriál. Jeho na první pohled loajální přístup k Lothbrokům se obrátil o 180 stupňů poté, co zosnoval útok na Kattegat. Haraldovy ambice jsou velké a my se už těšíme na jeho další vývoj.

Další kandidáti: Ivar Bezkostý, UbbeAstrid

6. Největší zvrat: Ragnarova smrt

V této kategorii jsme měli ihned jasno, Ragnarova smrt, ať byla očekávaná, či neočekávaná, nás prostě dostala. Hlavní postava seriálu zemřela za krutých podmínek, a proto bylo jasné, že se dočkáme slibované odměny v podobě Ragnarových synů. Pokud se řadíte mezi ty, kteří naznají příběhy o Ragnarovi, tak patříte mezi šťastlivce, protože každý znalec těchto příběhů věděl několik dílů předem, kde a jak Ragnar zemře.

Další kandidáti: Sigurdova smrt, Ragnarova porážka ve Francii, smrt Aslaug

7. Nejvíce promarněná příležitost: vývoj Sigurda

Ragnar měl spoustu synů a každý z nich se svým způsobem proslavil. Nikdo proto nečekal, že smrt prvního syna přijde tak brzy. Sigurd nebyl sice kdoví jak skvělý syn, ale byl to syn Ragnara, který měl před sebou velký příběh. Tvůrci však sáhli po nečekané věci a rozhodli se ho zabít už na konci čtvrté série, kdy mu bylo cca 17 let. Jeho smrt sice byla nečekaná, ale z hlediska Sigurdova vývoje se jedná o zklamání.

Další kandidáti: Rollova linka ve Franské říši ve druhé polovině čtvrté série, konflikt mezi Lagerthou a Aslaug, Bjornova cesta do Středozemního moře

8. To nejlepší na čtvrté řadě: Nástup nové generace 

Seriál Vikings sice nepotřeboval nějak velké oživení, ale jsme tvůrcům vděční za to, že jsme se ho dočkali už tak brzo. Nástup nové generace v podobě Ragnarových synů byl skvělým okamžikem série. Tvůrci nám nabídli několik zcela nových postav, které před sebou mají velké příběhy.

Další kandidáti: velká vikinská armáda, pomsta Lagerthy, nesoustředění se na pouhý svět Vikingů

9. To nejhorší na čtvrté řadě: Počet epizod

Počet epizod čtvrté řady není zas takovým problémem. Hlavním problémem je spíš to, že byl děj čtvrté řady celkově velmi natahován. A právě to bylo způsobeno velkým počtem epizod. Máme trochu obavy, aby se stejná věc neopakovala i v páté řadě, která bude mít taktéž dvacet dílů.

Další kandidáti: Ragnarův vývoj, málo bitev a akce, zbytečně moc vedlejších dějových linek

Foto: History

Diskuze /18

ChacharFCB

já se bohužel bojím , že to bude na stejném principu , že ivar se s no teď mi to vypadlo , že s nim bude bojovat max tak 1 epizodu z 10 epizod poněvadž si myslím , že druhá polovina bude o něčem jiném hlavně doufám o hodně lepší úspěch o bjorna v tom středozemí pokud to udělají stejné jako když tam byl naposled tak mně picne

20.2.2017 | 18:28:07
Ratemus

podle mě to bude na stejné brdo…jinak bitka mezi Ragnarem a Rollem byla opravdu odfláknutá, drželi se za rameno a střídali s pěstí do kschtu, jednu jednu já a takhle pořád dokola to je opravdu vtipný…

20.2.2017 | 18:40:29
skrivanekdavid

zhodnocení pěkné, snad se seriál zlepší

20.2.2017 | 19:04:27
Grayyitheyerouh

5. sérii očekávám lepší. Autoři se jistě poučili z chyb, které dostaly do 4. série. Bude více dějových linek a každá bude jedinečná a patřičně epická, doufám :D … nejvíce se asi těším na Bjorna, má největší potenciál. V Anglii/Irsku to bude zase o Ivarovi… tam padnou jen nějaké lepší hlášky maximálně. A co se týče Flokiho, tak očekávám taky neočekavatelné, snad mě nezklame :). A ještě nesmím zapomenout na Lagertha x Finehair :D

#5 Ratemus
20.2.2017 | 19:35:07
Ratemus

#4 Grayyitheyerouh: doufám že ten Bjornův nájezd nebude tak nudnej jako ten do Španělska…

20.2.2017 | 19:48:54
48Alcatraz

Za mě nejvíce seriál utrpěl smrtí Ragnara. Už to prostě není ono. Tvůrci se sice vyjádřili tak, že ten seriál nebyl o něm, ale věc se má tak, že seriál o Ragnarovi byl, i když to asi nebyl cíl tvůrců tak je to prostě tak. Ano i po jeho smrti se na ten seriál dá koukat, nicméně furt tomu něco chybělo a dlouho jsem neviděl co. Když jsem se koukl zpětně na nějaké díly s Ragnarem, tak jsem si to uvědomil bez něj ten seriál nemá šťávu a hodně v těch dílech chybí a chybět bude a tak to je. Kdyby se vykašlali na ty nesmyslné časové skoky a nějak to vyplnili příběhem kolem Ragnara a důstojně by ten seriál ukončili udělali by lépe. Dál se koukat budu, ale už to nebude bez Ragnara ono.. :/

#9 ChacharFCB
20.2.2017 | 19:57:09
Jaroslaw

Ten obrat o 360 stupňů je nějaký vtip, či co? :-D Jinak článek super, rád jsem si některé ty chvíle připomněl. A teda neodpustím si ty bitvy… mě to prostě vyhovuje. Nepotřebuju vidět, jak se kluci tlučou, zažil jsem to a vím, že žádný film co jsem viděl nevystihne realitu. Líbí se mi, jak popisují strategii od štítove hradby přes rychlé a překvapivé útoky až po Ivaru genialitu (a ta mi udělal obzvlášť radost, bo jina se kluk moc pozitivně neprojevoval). Tož ale to jen, abych se taky vyjádřil ;-) Kdo potřebuje honit u jakože cool řežby, užívejte si to ;-)

#8 Xavik
20.2.2017 | 20:32:52
Xavik

#7 Jaroslaw: Ne, to byl omyl, díky za opravu. :D

admin
20.2.2017 | 20:35:39
ChacharFCB

#6 48Alcatraz: tak oni nemohli čekat , že travis to zahraje takhle na pána

#16 Lukas11
20.2.2017 | 21:03:20
Wolfinator1

Nejlepší vývoj Aethelwulf. jako po tom co mu jeho manželka fotr a spol. dělali celé roky tak být stále tak slušný a pokorný, vychovávat s láskou cizí bastardy a ještě si pořád myslet , že si tu flundru rádoby feministickou nezaslouží :D už bych jí dávno usekl hlavu :D

21.2.2017 | 12:32:12
Thug_Leo

Mohl by někdo objasnit mé maličkosti kam Ragnar po pařížském neúspěchu šel? Chvili jsem si myslel, že se jel podívat do Číny. Historii o ragnarovi neznám. Pomozte mi utišit mysl coby/jak/proč.

#15 Revoemag
21.2.2017 | 13:31:14
IZFNP

Musím nesúhlasiť hneď v niekoľkých veciach. Kým v prvej polovici série bol Ragnar neznesiteľný, v tej druhej polovici nemal zďaleka konkurenciu a výkonom predčil všetkých svojich synov. Jasné, keď rozdávla svoje bohatstvo, tak úctu nevzbudzoval, ale nakoľko to všetko bolo súčasťou jeho plánu, ako synov dohnať k pomste a dať svojej mrsti zmysel, jedná sa dokonca i o najlepší vývoj postavy. Medzi to najlepšie zo série, a pre mňa i z celého seriálu, patria Ragnarove posledné dve epizódy a jeho rozjímanie o bohu. Jeho rozhovor s Egbertom pri víne… Ten ma pripravil o slová a nahnal mi zimomriavky. PS: Harald ako najlepšia postava? Uff :D

#13 Xavik
21.2.2017 | 16:45:16
Xavik

#12 IZFNP: Nikde není napsáno, že to, co si myslím já, si mají myslet i všichni fandové seriálu. :D Jde právě o to, aby se lidi o tom bavili a aby psali, co právě je bavilo. :)

#17 IZFNP
admin
21.2.2017 | 16:50:13
Housovkaaa

mě se to líbilo všechno :D

21.2.2017 | 18:05:49
Revoemag

#11 Thug_Leo: Prostě někam do řiti odešel a za 10 let se vrátil :-D Předpokládám, že byl buď mimo svět vikingů, nebo někde mimo dosah lidí.

21.2.2017 | 18:07:23
Lukas11

#9 ChacharFCB: Přesně, v nějakém rozhovoru sami tvůrci přiznali, že Travisovo herectví předčilo všechna očekávání. Ty pohledy, ksichty, gesta, gagy! Na seriálového Oscara!

21.2.2017 | 23:26:22
IZFNP

#13 Xavik: Veď jasné, o tom žiadna :)

22.2.2017 | 18:03:01
Housovkaaa

Myslím, že Linus Roache a Travis Fimmel byli nejlepší herci, ale i postavy, co v seriálu byli. Když byli oba na placu, bylo to něco neskutečnýho. Z téhle dvojice já dávám přednost Linusovi, a přeju mu nějaké další takové pěkné role.

24.2.2017 | 14:43:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pátá série Vikings

Co všechno víme o páté sérii?

Co všechno víme o páté sérii?

Ihned po skončení čtvrté série se začaly objevovat otázky týkající se páté řady. Pojďte se podívat na to, co všechno zatím víme o pokračování, kterého se dočkáme ještě letos.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je jejich aktuální věk?

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás