The Walking Dead (Živí mrtví) To nejlepší a nejhorší na sedmé řadě seriálu The Walking Dead

To nejlepší a nejhorší na sedmé řadě seriálu The Walking Dead

To nejlepší a nejhorší na sedmé řadě seriálu The Walking Dead

Sedmá série nás v mnoha ohledech překvapila i naštvala, a proto nastal čas na to, abychom vybrali to nejlepší a nejhorší, čeho jsme se v této řadě dočkali.


20 0
3.5.2017

1. Nejlepší epizoda: The Day Will Come When You Won't Be 

První díl The Day Will Come When You Won't Be nebyl nejlepší v tom, že jsme dozvěděli, kdo zemřel rukou Lucille, ale tím, jak byla sama o sobě zpracovaná. Ano, zemřely dvě hlavní postavy, vše bylo emotivní, ale zpracování toho, jak to celé proběhlo, bylo famózní. Velkou poklonu si vysloužil především Andrew Lincoln, který ukázal, jak dobrým je hercem. To, jak jeho postavu Negan rozložil, bylo skutečně zdrcující.

Další kandidáti: Sing Me a Song, Hostiles and Calamities, Service


2. Nejhorší epizoda: Swear

Sedmá série se zaměřovala na velké množství míst, a proto se šestý díl Swear soustředil na Tařin příběh, který nás zavedl k Přímořským, díky čemuž jsme poznali novou skupinu. Tara sama o sobě není vůbec špatnou postavou, to stejné platí i pro Přímořské – jedná se o zajímavou skupinu, která toho ještě hodně nabídne. Bohužel však vše nevyšlo podle plánu, tento díl byl jako by vytržený z kontextu jednotlivých dílů a zbytečně byla této zápletce věnována celá epizoda.

Další kandidáti: The Other Side, Go Getters, The Cell

3. Nejlepší vývoj postavy: Dwight

Tato kategorie byla prvním kamenem úrazu, protože několik postav se dočkalo skutečně velmi dobrého vývoje. Nakonec jsme se rozhodli vybrat Dwighta, na kterého bylo zaměřeno skutečně velké množství epizod. Nejenom, že nám seriál odhalil jeho příběh před dobou, kdy se přidal ke Spasitelům, ale zároveň nám seriál ukázal, jak komplikovaná postava to je. Jeho následný přechod na stranu Alexandrie byl sice převratný, ale nijak překvapivý, protože nás na to seriál celou dobu připravoval.

Další kandidáti: Maggie Greene, Morgan Jones, Eugene Porter

4. Nejhorší vývoj postavy: Daryl Dixon

Daryl si sice prožíval tvrdé chvilky uvnitř Svatyně, ale i když se z nich dostal, tak se prakticky žádného vývoje nedočkal. Daryl byl vždy zajímavý svým chováním, ale tentokrát ho příběh nikam dál nedovedl. Pravděpodobně k tomu došlo kvůli tomu, že se tvůrci rozhodli zaměřil na Dwighta, který mu je velmi podobný. Snad se v další řadě Daryl dočká lepšího vývoje.

Další kandidáti: Carol Peletier, Michonne, Sasha Williams

5. Nejlepší nová postava: Ezekiel

Další problém nastal u vybrání nejlepší nové postavy. Vzhledem k tomu, že s Neganem a Simonem jsme se seznámili už na konci šesté řady, tak je do této kategorie nemůžeme zařadit. Jinak by toto místo obsadil Negan a po něm Simon. Nicméně musíme někoho vybrat, a proto volíme krále Ezekiela, který nás uchvátil nejenom svým šarmem, ale i tím, jak do příběhu celého seriálu zasáhl a zapadl.

Další kandidáti: Jerry, BenjaminJoseph

6. Největší zvrat: Smrt Spencera

Úmrtí z první epizody se nedají považovat za zvrat, protože se jednalo o událost, o které jsme již od konce šesté řady věděli. Více nás šokovalo to, k čemu došlo v osmém díle Hearts Still Beating v Alexandrii. Neganova návštěva se neobešla bez krvavého konfliktu, kvůli kterému zemřel jak Spencer, tak i následně Olivia. Nejvíce šokující bylo úmrtí Spencera, jehož postava slibovala dobrý příběh.

Další kandidáti: povstání proti Neganovi, přechod Eugenea ke Spasitelům, zrádce Dwight

7. Nejvíce promarněná příležitost: Průběh povstání 

Za povstání vůči Neganovi a jeho Spasitelům jsme byli skutečně rádi, ale čas, který byl přípravám na toto povstání věnován, byl až zbytečně dlouhý. Nemluvě o tom, že v první polovině sedmé řady nepadla o povstání ani zmínka, protože Rick žádné neplánoval. Nejlépe to v seriálu shrnula Rosita: „Ještě nejsou připraveni vyrazit. Potřebují víc zbraní, víc lidí, víc času, víc výmluv.“

Další kandidáti: děj v Hilltopu, Mrchožrouti, délka epizod

8. To nejlepší na sedmé řadě: Psychická zátěž a následná úleva 

Ať říkáte o sedmé řadě cokoliv, tak jedno jí nemůžete upřít – série byla zaměřena na lidské city a emoce. Po smrti dvou hlavních postav se skupina hlavních hrdinů vzpamatovávala tak dlouho, až nakonec povstala. Nejeden fanoušek byl rád, že k povstání konečně došlo. Chceme přeci, aby se dařilo našim hrdinům a ne hlavním padouchům.

Další kandidáti: rozšíření světa, věrnost komiksové předloze, Negan

9. To nejhorší na sedmé řadě: Člověk vs. člověk

Seriál není o boji lidstva s chodci, ale o tom, jak lidstvo přežívá, jaké mají členové skupiny mezi sebou vztahy atd. Původní úhlavní nepřátelé se však od sebe začínají vzdalovat, lidé přestávají (obrazně řečeno) bojovat s chodci a začínají bojovat sami mezi sebou. V seriálu se tak objevila linka podobná té, které jsme se dočkali ve třetí a první polovině čtvrté řady, kdy skupina čelila Woodbury.

Další kandidáti: zbytečné natahování, vývoj Daryla, někdy až příliš nepromyšlený děj jednotlivých epizod

Bonus: Nejlepší píseň

K nejlepšímu songu sedmé série netřeba žádných slov. Stačí si pustit následující video.

Thumbnail Play icon

Další kandidáti: žádní nebyli, v tomto případě se jednalo o jasnou volbu

Foto: AMC

Diskuze /18

Xegiie

se vším souhlasím, první dil urcite nejlepsi, pak uz to byla vpodstate nuda „To nejhorší na sedmé řadě: Člověk vs. člověk!“ přesně !

3.5.2017 | 18:02:59
Stardos

Tak ten Carl se marně snažil zpívat, když se neumístil.ani jako.kandidát :D Jinak doufám, že se fanboys a fangirls Daryla probudí po přečtení tohohle článku, i kdyby jen někteří, stojí to za to :)

#4 ori #18 Sardelli
3.5.2017 | 18:30:31
Cermb0

S Darylem 1000 % souhlas, neskutečně suchá a zbytečná postava…

#7 marecek8
3.5.2017 | 19:10:51
ori

#2 Stardos: to žiaľ nemôžeme očakávať :D

3.5.2017 | 19:13:27
Xmen1995

Nechápem čo majú všetci proti Tare !!! mne sa práveže 6 epizóda veľmi páčila a skôr ma neskutočne štvala posledná epizóda ! až na posledných 15–20 min čo to zachránili :) alebo epizóda čisto o hiltope kde bol skoro celú epizódu gregory (už neviem ktorá to bola, ale asi ešte z prvej polovice)

#6 ori #8 Stardos #9 Xavik
3.5.2017 | 19:57:37
ori

#5 Xmen1995: A vidíš, ja mám zas rád Gregoryho :)

3.5.2017 | 20:17:58
marecek8

#3 Cermb0: Súhlasím. Síce ma to mrzí, ale myslím, že jediné využitie pre neho je teraz len to, aby ho zabili a prekvapili tým všetkých, ktorí ho tak milujú. :-D

3.5.2017 | 20:30:13
Stardos

#5 Xmen1995: Taky, za mě epizoda o Taře jedna z nejlepších

3.5.2017 | 20:33:34
Xavik

#5 Xmen1995: Však v článku píšu, že Tara je dobrá postava a že Přímořští jsou zajímavou skupinou, ale sám ten díl, ať by tam byl místo Tary kdokoliv, stál prostě zahovno. :) Taru mám hodně rád, kdyby umřela, tak by mě dost nasrali. :D

admin
3.5.2017 | 20:41:58
Wencek

Nejhorší na sedmé serii byla naprostá absence scénáře skoro ve všech epizodách. Tolik nelogičnosti už jsem dlouho neviděl, co díl to nějaká kravina. Pro mě asi nejhorší díl co se logiky týká byl když Rick s Michone hledali zbraně. Ale scénáristicky to pokulhávalo nebo bych měl spíš říct belhalo se snad skoro v každém díle. Jen doufám, že osmá serie bude lepší. Chtělo by to nějakého pořádného scénáristu. Prosííííím

#14 ori
3.5.2017 | 20:46:18
Leon

Je to pravda odvěká, člověk trápí člověka… :D

Článek super, téměř se vším jsem souhlasil. Pro mě osobně bylo zklamáním, kolik epizod v 2. polovině 7. řady věnovali zbytečnostem, aby nakonec zapojení Království do odboje proti Neganovi odbyli pár scénami v úplném závěru.

4.5.2017 | 5:04:24
aslavey

Neeeeee, tu písničku už neeeeeee

4.5.2017 | 8:13:26
Nilly

Rozhodně se vším úplně přesně souhlasím kromě toho největšího zvratu. Smrt Spencera mi nepřišla, tak překvapující. Teda aspoň já to čekala od chvíle, kdy začal být pomalu proti Rickovi a jasný to pro mě bylo ve chvíli, kdy to vybalil na Negana. :D Pro mě byl spíš překvapující zvrat týkající se Dwighta nebo Eugena

4.5.2017 | 12:06:46
ori

#10 Wencek: No predveď sa čo by si urobil inak.

#15 Wencek
4.5.2017 | 16:13:49
Wencek

#14 ori: Jak už jsem psal, vyměnil bych scénáristy a najal bych někoho kdo má mozek.

4.5.2017 | 17:53:42
targaryen

Rozhodně zvrat Eugena – překvapující a přesto logický. Perfektní scénář.

4.5.2017 | 19:50:21
Alenka74156

Ta píseň je dokonalá.

#18 Sardelli
8.5.2017 | 15:39:15
Sardelli

#2 Stardos: Carl byl jasný vítěz písně už před 3 lety: https://www.youtube.com/watch?…
#17 Alenka74156:

12.5.2017 | 16:59:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás