The X-Files (Akta X)
89/100 - 110×

The X-Files(Akta X)

Zvláštní agenti FBI Fox Mulder a Dana Scullyová se zaměřují na nevysvětlitelné případy, které jsou velmi často spjaté s paranormálními jevy a s možnou existencí mimozemského života na Zemi – tedy na takzvaná akta X. Mulder je o existenci mimozemšťanů neochvějně přesvědčen, Scullyová je zase neochvějný skeptik a spolu tvoří dvojici, která odkrývá pravdu skrývající se tam někde venku…

USA | 1993 | Pauza
vysílání
10 sezón | FOX | 43 minut
hrají
Gillian Anderson (Dana Scully), David Duchovny (Fox Mulder)


Dočkáme se nových agentů i dalších starých známých

Dočkáme se nových agentů i dalších starých známých

Produkce šesti nových epizod seriálu Akta X pokračuje – natáčet se bude až do konce srpna. Na internetu se tak objevily další zajímavé informace o jednotlivých epizodách desáté řady, nových hercích i návratu několika původních postav, o kterých jsme si mysleli, že už je nikdy neuvidíme.


10 0
29.7.2015

Tvůrce seriálu Chris Carter nedávno potvrdil, že z chystaných šesti epizod nové minisérie se budou seriálovou mytologií zabývat pouze dvě – epizoda první a poslední. Zbylé čtyři epizody mezi nimi pak budou zřejmě řešit samostatné případy a osudy hlavních hrdinů. Carter například dodal, že čtvrtá epizoda nové řady ponese název Babylon a bude se blíže věnovat postavě Dany Scully. Dosavadní přehled základních informací, které o nových epizodách máme, je následující:

kód epizody název režie scénář poznámka
10×01 My Struggle Chris Carter Chris Carter první epizoda nové řady bude epizodou mytologickou
10×02 Home Again Glen Morgan Glen Morgan název druhé epizody může naznačovat návrat hlavních hrdinů, ale i odkaz na ikonický příběh ze čtvrté řady
10×03 Mulder and Scully Meet the Were-Monster Darin Morgan Darin Morgan pravděpodobně odlehčenější epizoda s tématem „příšery pro tento týden“ (monster of the week)
10×04 Babylon pravděpodobně Chris Carter Chris Carter epizoda zaměřující na Danu Scully
10×05 název neznámý režisér neznámý scenárista neznámý o této epizodě zatím nic nevíme
10×06 název neznámý pravděpodobně Chris Carter pravděpodobně Chris Carter druhý mytologický díl – Carter slibuje otevřený konec pro další možné příběhy

Minulý týden bylo dále potvrzeno, že do seriálu se vrátí i trojice takzvaných Osamělých střelců, Mulderových parťáků, kteří brázdili svou vlastní cestu vstříc odhalení vládních konspirací. Vedle vystupování v mnoha epizodách Akt X si Střelci v roce 2001 vysloužili i vlastní spin-off – The Lone Gunmen, ten byl však zrušen po první sérii. Samotný návrat Střelců do The X-Files je pak zajímavý zejména z toho důvodu, jak jsme je v deváté řadě opustili:


Osamělí střelci Langly, Frohike a Byers; FOTO: FOX

Aby zabránili vypuštění biologického viru, Osamělí střelci v patnácté epizodě deváté řady Akt X obětují své životy a s virem se uzavřou do neprodyšné místnosti. Naposledy se pak Střelci objevili ve finále deváté řady jako vize Foxe Muldera. Je tedy možné, že stejným způsobem se s nimi setkáme i v řadě desáté. To ostatně platí i pro ohlášeného Kuřáka, který zemřel v jedné z posledních scén finále deváté řady.

A nakonec tu máme novinku o obsazení hned dvou nových herců. V desáté řadě se totiž setkáme se dvěma novými agenty: agentem Millerem a agentkou Einstein (která si s takovým příjmením nejspíš neprožila úplně nejšťastnější dětství). Millera hraje sedmadvacetiletý Kanaďan Robbie Amell, kterého můžete znát z Flashe nebo The Tomorrow People. Agentku Einstein pak ztvární o deset let starší americká herečka Lauren Ambrose, kterou si můžete pamatovat například ze seriálu Six Feet Under, nedávno se navíc objevila i v minisérii Dig. Obě nové postavy by se měly poprvé objevit v již zmíněné čtvrté epizodě Babylon.

(Lauren Ambrose jako Debbie Morgan v seriálu Dig a Robbie Amell jako
Firestorm v komiksovce The Flash; FOTO: USA Network, The CW)

Diskuze /3

Lucifrid

Na Lauren se těším, v Digu byla super :)

webmaster
29.7.2015 | 13:06:02
Oveckoun

Nééééé. Otevřený konec néééééé.

#3 Hurley
29.7.2015 | 14:24:02
Hurley

#2 Oveckoun: Ty se divíš? Carter jiný než otevřený konce přece psát ani neumí. :)

webmaster
29.7.2015 | 14:30:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

NAPIŠTE NÁM

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!