12 Monkeys (12 opic)
86/100 - 115×

12 Monkeys(12 opic)

Armáda 12 opic vypustila do světa smrtelný virus, který vyhladil většinu populace. Ti, kteří přežili, žijí skrytí pod zemí. Budoucí generace se zoufale snaží zjistit, jak k vyhlazení došlo. Pošle proto do minulosti muže, který má rozšíření viru zabránit. Jeho úkol je však velice nesnadný. Třináctidílný seriál 12 opic je natočený podle původního filmu Terryho Gilliama z roku 1995 s Brucem Willisem a Bradem Pittem.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Syfy | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Noah Bean (Aaron Marker), Tom Noonan (Bledý muž), Amanda Schull (Cassandra Raillyová), Aaron Stanford (James Cole), Emily Hampshire (Jennifer Goinesová), Barbara Sukowa (Katarina Jonesová), Kirk Acevedo (José Ramse)

Časová osa - Paradox a Arms of Mine

Časová osa - Paradox a Arms of Mine

První řadu máme zdárně za sebou a zbývá nám ještě dokončit naše rubrika s časovou osou. Jelikož časových skoků ke konci znatelně ubylo, tak jsme spojili poslední dva díly dohromady.

5 0
17.4.2015

V díle dvanáctém se nám dokonce „paradoxně“ neskákalo vůbec. Takže nám běžely pouze dvě časové roviny.

2015 – Cassie donutila mladou doktorku Jonesovou k záchraně Colea, který stále bojoval s následky Ramseho útoku z dílu předchozího. K tomu byl zapotřebí vzorek krve mladého Colea, kterému bylo tehdy pět let. K ochraně také přispívá Coleův otec, který za to ale zaplatí životem. Aaron se pokusí záchranit sebe a Cassandru, ale jen za cenu spolupráce s Dvanáctkou (v zastoupení Olivie). To se mu nepodaří a malý James společně s Cassandrou, Jonesovou a velkým Jamesem utečou. Malého Jamese zanechají v dětské opatrovně, kde se poprvé seznamuje s malým Ramsem. Jonesová je v té době těhotná s Hannah.

2043 – Jonesová po zničení materiálů na nástěnkách Ramsem nařídí jejich rekonstrukci. A vlastně i v tomto díle se nám vyskytne kousek toho cestování. I když cestování… Na zařízení se objevují červené rostliny, které rozhodně nejsou z této doby… Na konci epizody, se zařízení se strojem ocitne před útokem neznámé skupiny, s níž se spojil náš starý známý – Deacon z West7.

Třetím postavou, která během první řady seriálu úspěšně přežije štěpící proces, se stala Cassie. Ta byla během setkání Colea s Ramsem ve 2015 postřelena a její jedinou záchranou bylo poslat jí do roku 2043 k doktorce Jonesové. To se mohlo provést jen díky stroji času, který byl základě Ramseho poznatků zkonstruován již v roce 2015. Cassie je pak přenesena přímo doprostřed okupování pozdější verze zařízení Dvanáctkou.

No a zde máte ještě konečný obrázek všech přesunů v první sérii. Že jich ale bylo co? Můžeme se těšit v druhé sérii na něco podobného? Teoreticky jsou v provozu již dvě zařízení (2015 a 2043). Budou obě fungovat? Co má se zařízením v plánu Dvanáctka v roce 2043? Poslední díl nám přinesl několik odpovědí a ještě více nových otázek. Nezbývá nám, než si počkat na začátek roku 2016, kdy by se měla spustit druhá série.

Díky, že jste s námi vydrželi i u těchto shrnutí.

Foto: SyFy

Diskuze /3

Mehal

je v plánu překlat i druhé řady?

#3 danyssimo
17.4.2015 | 17:14:26
Offak

překlat asi ne, překlat nema zadny serial, ale překlad si myslim ze edna zajisti :-)

17.4.2015 | 17:21:23
danyssimo

#1 Mehal: Rok je dlouhá doba, ale předběžně s tím počítáme.

17.4.2015 | 22:53:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E10: The Beginning

cz100%
DOKONČENO

Překládáme na spojený závěrečný dvojdíl.

Překlad: @komcus & @ARGUS001

Sedí na verzi:

  • 12.Monkeys.S04E10-E11.HDTV.x264-KILLERS

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Čtvrtá řada seriálu

Seriál má již schválenou čtvrtou, závěrečnou řadu.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Promo fotky postav

Promo fotky postav

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama