12 Monkeys Aaron Stanford: Byla to skvělá jízda

Aaron Stanford: Byla to skvělá jízda

Aaron Stanford: Byla to skvělá jízda

V sobotu nás čeká dvanáctý díl a vy si čekání můžete zatím zpříjemnit rozhovorem s představitelem hlavní role, Jamese Colea, Aaronem Stanfordem. Jak se dostal ke své roli? Jak zvládá časové paradoxy? Přečtěte si první část rozhovoru pro web TV Fanatic.


6 1
2.4.2015

Předně gratulujeme ke 2. řadě!
Díky moc. Jsem z toho nadšený. Byla to skvělá jízda. Natáčení jsem si ohromně užil a moc se mi líbilo sledovat epizody spolu s ostatními. Během natáčení jsem nic neviděl, takže jsem příběh a epizody prožíval spolu se všemi ostatními.

S tvůrci Terrym Matalasem a Travisem Fickettem jste pracoval již v Nikitě. Myslím, že Terry říkal, že si vás jako Colea představovali již velmi brzy. Takhle se k vám ta nabídka dostala?
Tak to možná začalo pro ně. Já to vidím tak, že jsme spolu pracovali a já zbožňuju jejich psaní a oni rádi píší pro mě. Velmi dobře spolu spolupracujeme a napsali hodně epizod, které byly pro mou postavu těžké. A zaslechl jsem je, jak se baví o tom, že chystají televizní adaptaci 12 opic. Již v dětství jsem byl velkým fanouškem filmu.
Obecně jsem velkým fanouškem sci-fi. Tak jsem chtěl ten vývoj sledovat jen z pozice fanouška. Protože jsem to chtěl vidět, víte? Tak jsem z nich začal tahat detaily, kde to bude a co se tam stane. A pak mi navrhli, ať přijdu na konkurz na Colea. Což bylo upřímně to poslední, co by mě napadlo. Tedy doufal jsem, že budu mít to štěstí být toho součástí. Ale nečekal jsem, že by mě zvažovali na tuhle roli, protože ve filmu Colea hraje Bruce Willis a já jsem očividně zcela jiný typ.
Ale probral jsem to s nimi a oni řekli, že chtějí Coleovu postavu pojmout jinak. Stejně, jako to udělali s většinou ostatních rolí. Protože obsadili Emily Hampshire do role, kterou původně hrál Brad Pitt. Proto dali roli Madeleine Stowe Amandě Schull. Všechno jsou to zcela odlišné volby a myslím, že to bylo součástí plánu, aby byl seriál svůj a vystoupil ze stínu originálu.


Když jste tu roli dostal, věděl jste, že Cole bude mnohem cílevědomější a méně maniakální než verze Bruce Willise? Nebo to všechno bylo ve scénáři?
Určitě to bylo ve scénáři. Ovšem on má své maniakální chvíle, ale myslím, že by bylo nemožné udržet toto maniakální chování u několikařadového seriálu. U filmu je to kratší období a můžete to tak vést celou dobu. Ale u televize to, podle mě, vyžaduje jinou energii a jiný přístup, protože s tou postavou můžete žít kdo ví jak dlouho. Můžou to být i léta.

To by bylo skvělé!
Jo, to by bylo skvělé, taky by se mi to líbilo. Jo, ale nemůže to být jen jeden velký extrém, někdy musíte taky ubrat plyn.

Terry a Travis si hodně hrají s cestováním v čase. Když jsme mluvili s Amandou, říkala, že si dělala vlastní časovou osu, aby se v tom neztrácela. Máte nějaký trik, abyste se v tom neztrácel?
Vážně? Ne, to nemám. Nevím, nějak jsem dokázal držet krok. A kdykoli jsem se do něčeho zamotal, na place byl scenárista. Máme lidi, jejichž úkolem je mít o všem přehled a udržet časovou osu. Takže pro mě to nebylo nutné, udělali to dost uživatelsky příjemné. Vždy tam byla jedna nebo dvě věci, které lidi mátly, ale z většiny si myslím, že je jednoduché se chytnout.

Letecký útok v Čečensku byl trochu matoucí. Než si v příští epizodě uvědomíte, že se předtím rozštěpil. Později to dá smysl.
Jo a upřímně, tak se to má dělat. Je zábavné, když toho musíte trochu dohnat. Obecně bych řekl, že nejlepším způsobem vyprávění je, když jste trochu napřed oproti obecenstvu a věříte, že jsou dost chytří, aby se chytali. Protože pak je tu velká odměna. Když hned všechno prozradíte, je to příliš snadné, nedostanete ten náhlý okamžik odhalení. Takové to: ´Co se to děje?´ To se v tu chvíli stane.

Foto: Syfy

  • 12m2-da0bfffb9e1bb8c8ed90753ca10c5f45.jpg
  • 12m9-47a259e647d0715cde3a2c3a5b14ca6b.jpg
  • 12m14-0ffa47a0303f1ac333ea6b0c6031a5af.jpg
  • 12m15-ba8670554a90179b8e9d6651b42746d8.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Čtvrtá řada seriálu

Seriál má již schválenou čtvrtou, závěrečnou řadu.

Reklama

Titulky

Epizoda S03E10: Witness

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL Peri


Sedí na verzi:
12.Monkeys.S03E10­.HDTV.x264-SVA


Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v naší diskuzi

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Promo fotky postav

Promo fotky postav