12 Monkeys Amanda Schull o finálové druhé řady: Je to epické a pohlcující

Amanda Schull o finálové druhé řady: Je to epické a pohlcující

Amanda Schull o finálové druhé řady: Je to epické a pohlcující

Jste nadšení druhou řadou seriálu 12 Monkeys, kterou tvůrci seriál posunuli ještě o úroveň výš? Zajímá vás, kam se bude děj ubírat a zda nám dá finále to, co bychom si přáli? Pak si přečtěte rozhovor s představitelkou Cassie, Amandou Schull.


9 0
4.6.2016

Na základě toho, co vám bylo řečeno o seriálu a jeho postavách, když jste se k seriálu přidala, jak výrazně se to liší? Tušila jste, že se to vyvine tak, jak se stalo?
Nevěděla jsem, že se v téhle řade stane všechno to, co se stalo. Jsem za to vážně šťastná a příjemně nadšená. U minulé řady jsem zhruba věděla, jak se to vyvine. Terry byl velmi konkrétní, když mi připomínal, že mě čeká cesta, která postupně povede všemi třinácti epizodami a že Cassie bude na konci řady vržena do světa roku 2044. Takže to jsem věděla. Ale co se týče toho, co se jí stane a jak daleko zajde, emocionálně i fyzicky, to jsem netušila.

První řada seriálu byla o hledání svého já a zjišťování dynamiky mezi postavami, ale, když se věci ve druhé řadě tolik změnily, máte pocit, že to musíte všechno řešit znovu?
Mám pocit, že jsem se za těch šest měsíců poslední řady velmi sžila s tím, kým Cassie je, ale také jsme sedm nebo osm měsíců předtím točili pilotní epizodu, takže jsem ji nechala tam podvědomě prosakovat. A pak ve druhé řadě, ona je uvnitř stále ten samý člověk. Jak lidé rostou, vyvíjí se a stále mají zkušenosti, které zažili v dětství, a ty nás formují různými způsoby. Takže ona je v roce 2044 ve zcela jiném světě, ale stále je doktorkou a má tu samou duši.


Když si postavy uvědomují, že tu nebude jedno jasné řešení a že zastavení jedné události vede jen k tomu, že se to stane jindy, nebo jinak, nebo jiným způsobem, jak těžké pro ně bude pokračovat a zůstat soustředění na dokončení mise, která, jak se zdá, by nikdy nemusela skončit?
Ve druhé epizodě této řady jsme začátek nákazy posunuli o několik let. Pořád se to stalo, ale udělali jsme trochu pokrok. Takže na to musíme zaútočit z jiného úhlu pohledu. Také hrozba se změnila. Hrozbou už není nutně jen nákaza. Je to také tahle věc, kterou začínáme znát jako Červený les, kterému víc porozumíte, až bude vysvětlen do větších detailů spolu s tím, po čem jdou Poslové. Bojují s hrozbou ještě větší, než si původně mysleli. Což neznamená, že tam nejsou chvíle, kdy to jeden nebo více z nich vzdá. Toho možná taky trochu uvidíte.

Aniž byste něco prozradila, když jste četla scénář k finále druhé řady a zjistila jste, jak do sebe všechno zapadá, jaká byla vaše reakce?
Terry nám sdělil své představy o posledních pár epizodách poměrně brzy. Každá řada se odehrává jako film, kde je cíl, ke kterému míříme, takže jsem měla představu, jak to bude realizováno. A pak, když jsem četla scénář, bylo to překrásné a tragické. Pro některé lidi to bude to, co chtějí vidět a pro jiné to bude to, co vidět nechtěli. Nechci toho moc prozrazovat, protože když se na to díváte, je to mnohem velkolepější, než scénář nebo to, co se dá vyjádřit slovy. Je to epické a pohlcující. Je to překrásná podívaná.

Dá nám finále jasnou představu o tom, kam se budou věci ubírat ve třetí řadě?
Jestli televizní bozi nepracují v náš prospěch a nedostaneme třetí řadu, myslím, že lidé budou velmi zklamaní.

Přáli byste seriálu další řadu? Co byste rádi viděli ve finále? Konec světa či happy end?

Rozhovor byl poskytnut pro Collider

Diskuze /4

salamander

Vlastně mě do teď nenapadlo, že by 12 Monkeys nemuselo být obnoveno pro 3. sérii. Upřímně doufám, že seriál nezruší, protože teď se konečně může příběh rozvíjet bez vleklého uvádění nových postav. Nevíte někdo, jaké jsou ratingy a předpovědi o budoucnosti seriálu?

#2 komcus
4.6.2016 | 20:41:01
komcus

#1 salamander: Jak se tak dívám, tak u první série byla nejnižší sledovanost 0,58 mil. a rating 0.2. Druhá řada se ale pohybuje pod půl milionem a rating drží na 0.1.

#4 salamander
webmaster
4.6.2016 | 21:42:50
xoxoCharlie

Doufám, že seriál obnoví pro třetí řadu, protože jsem si ho v krátký době celkem rychle oblíbila a byla bych zklamaná, kdyby ho zrušili :(

5.6.2016 | 0:32:31
salamander

#2 komcus: Nevypadá to nejlíp, ale už obnovili i seriály s horšími ratingy.

5.6.2016 | 12:00:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Čtvrtá řada seriálu

Seriál má již schválenou čtvrtou, závěrečnou řadu.

Reklama

Titulky

Epizoda S03E10: Witness

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL Peri


Sedí na verzi:
12.Monkeys.S03E10­.HDTV.x264-SVA


Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v naší diskuzi

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Promo fotky postav

Promo fotky postav