12 Monkeys Příští epizoda nás vezme téměř o rok dopředu

Příští epizoda nás vezme téměř o rok dopředu

Příští epizoda nás vezme téměř o rok dopředu

Jedenáctá epizoda 12 Monkeys byla jednou z nejdojemnějších a nejvíc zvratových epizod druhé řady. Abychom byli napnutí ještě víc, dočkali jsme se týdenní pauzy, ale ta už se krátí a dvanáctá epizoda nás čeká již v pondělí v noci. A na co se můžeme těšit? Přečtěte si rozhovor s Terrym Matalasem.


6 0
10.7.2016

Odkud se vzal nápad zabít budoucí Jennifer?
Zdálo se to jako naprosto úžasná věc s cestováním v čase, kterou jsem ještě nikde neviděl. To, že je někdo u své vlastní smrtelné postele. A co mě k tomu inspirovalo? Myšlenka, co bychom řekli našemu mladšímu já poté, co bychom prožili celý život? Asi je to dost překvapující.
A na to se rozhodně hodí Emily Hampshire, takže se zdálo, že pro to není lepší situace. A v tu chvíli si starou Jennifer skutečně zamilujete. Bylo to jako zabít postavu, aniž byste ji zabili. Teď můžete vidět, jak se stala tou ženou. Ale pořád vás to moc bolí. Nechtěli jste vidět Jennifer umřít, ale stalo se to.
Věděl jsem, že pro mě to bude emotivní věc. Ta poslední scéna s Jennifer a Jennifer, je těžké mluvit o volbách, které jste ve svém životě udělali, kde jste chybovali a říct sami sobě, že se milujete. Zdálo se to jako úžasná emocionální oblast. Bylo to něco, nad čím jsme nikdy nezaváhali: věděli jsme, že to rozhodně chceme udělat.

Když mluvíme o psaní té scény s umíráním. Jennifer je nejspíš jedna z mála postav, která může odejít s větou, „Teď umírám,“ a není to přehnané.
Tu scénu jsme psali tři: Já, Sean Tretta a Richard Robbins. Všichni jsme do toho přidali něco. Ode mě to bylo hlavně, „Ahoj vajíčko, já jsem slepice.“, „Můžu si promluvit sama se sebou,“ a tyhle věci. Richard Robbins do toho dal srdce, „Koukněme se, jak jsem byla krásná“ a pak to Sean dorazil s, „Miluju tě“. Věděl jsem, že poslední větou bude, „Teď umírám,“ protože ve druhé epizodě se ptala Dlouhána, „Teď umřu?“ a on řekl, „Dnes ne, Jennifer“. Jestli Jennifer bude mít poslední větu, bude to něco jako, „OK, a teď je tu ta část, kdy umřu.“ Prostě jsem to tak u Jennifer cítil. Být toho součástí byla skvělá očistná věc pro všechny naše autory, nějak do té scény vložit sami sebe. Jsem na to velmi hrdý.


Když Cole přivedl Jennifer do budoucnosti, jak vůbec mohla zestárnout s Dcerami?
Nakonec se bude muset vrátit a žít svůj život v současnosti, stejně jako se nakonec bude muset Cassie vrátit do přítomnosti a zemřít v CDC. To, že strávíte nějaký čas v budoucnosti, neznamená, že se nevrátíte a nebudete lineárně žít svůj život.

Dočkali jsme se další zmínky o Deaconově malém bratříčkovi. Udělali jste to proto, abyste Deacona polidštili, nebo v určité chvíli jeho bratříčka uvidíme?
Už jsme se tím zaobírali v epizodě s Foremanem. Naznačoval, že Foreman má něco společného se smrtí jeho bratra. Vždycky jsme si mysleli, že Dacon se dívá na Colea jako na náhradního bratra, že Cole zaplňoval prázdnotu, kterou měl Deacon ve svém životě. Od Ramseho jsme se ve druhé epizodě dozvěděli, že Deacon nejspíš musel svého bratra chránit před násilnickým otcem. Byl to jen další způsob, jak ukázat, že tenhle chlap je mnohem víc, než jen opilec a sociopat, co pronásleduje Cassie.

Cassie v téhle epizodě Colea skutečně napadla. Můžete nám říct, jak moc jsou teď ti dva odcizení?
Cassie byla v té chvíli skutečně ublížená, zničená a tolik se bála zranitelnosti, protože ta zranitelnost pustila Svědka do její hlavy, takže jediný, kdo ji mohl naštvat a vyprovokovat byl Cole. Zdálo se to jako vrchol jejich neshod – při psaní jsme se o tom dohadovali – jak daleko ten souboj skutečně zajde? Věděli jsme, že vám to dlužíme. Ona je mu v tuhle chvíli rovná skoro ve všem, včetně rvaní. Když se na konci vrátila zpět, když ve filmu běžela milenka na letišti, aby se ujistila, že může být s ním, skutečně to cítíte. Amanda je v téhle epizodě naprosto úžasná.

Cassie se rozhodla přidat ke Coleovi na jeho misi. Má to být roční mise. Jak se bude vyvíjet jejich vztah?
Budou spolu muset žít v hotelu Emerson za velmi náročných okolností. Když selžou, svět bude zničen. Teď je to zcela na nich. Doufejme, že mise na Titan ukáže další cestu, jak zničit Svědka, ale teď je to na nich. Budou muset najít způsob, jak se zase sblížit.

Ramse vypadal, jako by se k nim chtěl přidat, ale bylo příliš pozdě. Nebo byl zaměřen výhradně na Titan?
On v sobě má část, která bude vždy s Colem, ale teď vážně chce Svědka. Ramse se ještě víc poddá svému vzteku. V příští epizodě uvidíme, kam až ho to zavede.

Můžete nám říct něco o Ramseho a Jennifeřine honu za Titanem?
Také to bude roční mise, než se tam dostanou, projdou těmi bouřemi a smrtícími mrchožrouty, kteří jsou tam všude. Ale když je znovu uvidíme, uběhl už nějaký ten čas. Znovu je potkáme na pokraji katastrofy.

Jonesová a přístroj byli zničeni v bouři Červeného lesa. Pokud Cole a Cassie uspějí, přivede ji to zpět k životu?
Pokud dokážou zastavit poslední paradox, mělo by to zvrátit destrukci časového zařízení v budoucnosti a zabránit zhroucení času.

Myslíte, že se již dočkáme rozuzlení zápletky se Svědkem a záchrany posledního Prvotního, případně jejího selhání, nebo si ještě budeme muset počkat na poslední epizodu?

Zdroj: Entertainment Weekly

Diskuze /3

pozitkar

Ahoj, vajíčko. Já jsem kuře :-) Zajímalo by mne, co hulí scénáristi, já chci taky ;-)

#2 Milenka
10.7.2016 | 17:26:36
Milenka

#1 pozitkar: To jsem zvrzla já, tam má samozřejmě být slepice, aby to dávalo smysl :D

#3 pozitkar
webmaster
10.7.2016 | 17:48:55
pozitkar

#2 Milenka: Pohoda, náhodou říkala chicken, takže kuře je úplně v pohodě ;-)

10.7.2016 | 17:55:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Čtvrtá řada seriálu

Seriál má již schválenou čtvrtou, závěrečnou řadu.

Reklama

Titulky

Epizoda S03E10: Witness

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL Peri


Sedí na verzi:
12.Monkeys.S03E10­.HDTV.x264-SVA


Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v naší diskuzi

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Promo fotky postav

Promo fotky postav