12 Monkeys Ve finále se dozvíme, kdo je Svědek

Ve finále se dozvíme, kdo je Svědek

Ve finále se dozvíme, kdo je Svědek

Druhá řada 12 Monkeys se točila kolem souboje se Svědkem, který stojí v pozadí a tahá za nitky. Člověkem zodpovědným za veškerou destrukci světa – nákazu, Posly či Červený les. A kdo by to mohl být? Pozor, obsahuje spoilery ze dvanácté epizody.


11 0
13.7.2016

Ve dvanácté epizodě se věci pěkně zamotaly. Netuším, kolik vy jste z událostí, které jsme viděli, čekali, ale já osobně jsem byla docela překvapená. A to asi vším.

Cole a Cassie se snažili zabránit paradoxu v roce 1957. Jonesová je před svou smrtí poslala téměř rok před onu událost, aby měli dost času tomu zabránit. Cole a Cassie se nechali zaměstnat v továrně, kde k paradoxu mělo dojít a prověřili všechny zaměstnance. Ale jejich hledání bylo neúspěšné. Řada diváků určitě čekala, že se spolu tihle dva zapletou, když s ním Cassie odcestovala se slovy „Už se nechci bát,“ ale, místo aby se tak stalo, jejich vztahy se docela vyhrotily.


Nakonec už to vypadalo, že svého Prvotního našli, ale ukázalo se, že to celé byla jen past chytrého Posla. A k paradoxu došlo, ač svět nebyl okamžitě zničen, jak jsme asi všichni očekávali. Svět se zdál stejný, jako předtím, až na to, že továrna byla srovnána se zemí a všichni kromě Cassie a Colea zemřeli. Cassie je v kómatu a Cole ji opouští. Můžeme se jen domnívat, zda je skutečnou pohnutkou to, že jí chce dát šanci na normální šťastný život bez jeho neustálého zasahování, nebo je to proto, že ji miluje, a to ho děsí víc, než konec světa.

Ramse spolu s Deaconem, Katharininou dcerou Zeit, Jennifer, Whitleym a zbytkem přeživších z časového zařízení a Jennifeřinými Dcerami se vydává přes Spojené státy na svou výpravu za Titanem a Svědkem. Nehledíc na to, že je Jennifer opakovaně varovala, že Titan přinese jen smrt, se nakonec dostanou až do svého cíle. Jennifer a její dcery sice cestou odpadnou, protože Jennifer už nechce dál riskovat jejich životy, ale Ramse, Deacon, Zeit a Whitley to na Titan zvládnou a Svědka najdou. To je ovšem tak všechno, čeho se jim povede dosáhnout, protože jsou během chvilky zmasakrováni Svědkovými lidmi.

Zpátky v padesátých letech se Cassie probírá z komatu a nakonec i nachází Colea, který se zabydlel, podržte se, v onom domě, do kterého bere Svědek lidi, když o něm mají halucinace. Připomíná vám to větu: „1957 – 1959 byl tohle domov“, kterou jsme v jedné z epizod viděli Svědkem napsanou na zdi? Takže se tihle dva pohádají, načež se udobří starým dobrým léty prověřeným způsobem.

A tím začínají konspirační teorie, které po včerejší epizodě zaplavily internet. Kdo je Svědek? Ve finálové epizodě nám bude jeho totožnost odhalena, to víme díky Terry Matalasovi jistě.

Na konci druhé řady se rozhodně dozvíme, kdo je Svědek. Určitě tam byla vodítka. Bude to jedna z těch věcí, kdy, když se vrátíte zpátky a podíváte se na první řadu, řeknete si, „No jistě.“ Ale seriál není jen o tom, kdo je Svědek. Kdo je Svědek a co dělá to je vlastní příběh. Po třetí řadě se možná podíváte na Svědkův úhel pohledu a řeknete si, „Teda, ten týpek má pravdu.“ Je to všechno v jakési šedivé morální zóně.

Všechny události říkají, že Svědkovi na Cassie velmi záleží. Ten dům byl zjevně důležitý. V Oliviiných vizích jsme viděli, jak Svědek psal na zeď. Ještě neznáme Svědkův úhel pohledu, ale co když k tomu všemu má dost nesobecký motiv a to to, že Svědkovi záleží na Cassie více, než na komkoli jiném?

Ale kdo tedy bude Svědkem? V jednu chvíli bych vsadila na Ramseho syna, Sama a hodně lidí by typovalo také Ramseho, ale pokud má být Svědkem někdo, komu velmi záleží na Cassie, pak jsou asi tihle dva ze hry. Takže nám zbývá Cole a nebo, a to se hodně vyrojilo po včerejší epizodě, dítě Cassie a Colea. Je pravda, že v 12 Monkeys je možné úplně všechno, takže ani tuto možnost nemůžeme zavrhnout. Další lidé, kterým na Cassie hluboce záleží, co mě ještě napadají, jsou Deacon a Aaron Marker.

Nicméně po připomenutí nápisu v domě „1957 – 1959 byl tohle domov“ bych byla hodně překvapená, kdyby Svědkem nebyl Cole, protože v roce 1957 tam žil jen Cole. Cassie za ním přišla až v roce 1958, když se po půl roce probrala z komatu. A i kdyby spolu tihle dva měli mimčo, nemohlo by se narodit dřív jak 1958 či 1959.

Máte podobný názor, nebo se stále přikláníte k mimču Colea a Cassie, či někomu úplně jinému?

A ať už je Svědkem kdokoli, komu záleží na Cassie, proč dělá všechny ty věci, které dělá? Co je podle vás jeho motivací? A myslíte, že si vážně po shlédnutí třetí řady řekneme, „Páni, já ho fakt chápu?“

Diskuze /14

Terentius

Asi to bude Cole, ale tvůrci nás můžou ještě překvapit. Motivací k tomu co Svědek dělá by mohla být náprava věcí, i když to možná tak nevypadá nebo se snaží předejít ještě něčemu horšímu, na druhou stranu, co horšího by mohlo ještě přijít. Jenom mám ještě pár dotazů:

  1. ve 2×01, kdy Jonesová rozloží pouze polovinu Posla, předpokládám, že se jedná o ten zbytek těla, ze kterýho Leland Goines extrahoval virus
  2. už Cole udělal něco s tím lístkem s adresami, co mu dala Cassie, když umírala, nevim, jestli to nepoužil už někde v 1. sérii

Jinak mě zatím tahle série hodně baví a překvapuje a hlavně to mají tvůrci dobře promyšlený, doufám, že se do toho nezapletou, aby z toho potom nebyl bordel. Škoda jen té malé sledovanosti. Doufám, že 3. série bude co nejdřív, protože to čekání asi nevydržím.

#2 salamander #5 PateThree
14.7.2016 | 11:04:26
salamander

#1 Terentius: Lístek s adresou už použil, ne? Bylo tam napsáno, kde najít mladou Jonesovou, pokud se nemýlím.

#3 Terentius
14.7.2016 | 15:17:42
Terentius

#2 salamander: Jo vlastně, díky, mi to úplně vypadlo.

#4 Milenka
14.7.2016 | 18:02:39
Milenka

#3 Terentius: Ten papírek určitě použili, jak Cole umíral na ty skoky a Cassie mu v roce 2015 přivedla Jonesovou na pomoc a zabili mu tátu. A mám tak trochu podezření, jestli ho nevyužijí i v téhle epizodě, protože podle promo fotek to vypadá, že opět budou i s mladou Jonesovou a pak se nějak záhadně objeví na Titanu – těžko říct ve které době…

Ale ta část těla, co použl Leland k výrobě viru, podle mě bude Colea. Už z toho, jak vždycky reragoval, když mu byl nablízku – jako u paradoxu.

webmaster
14.7.2016 | 18:12:31
PateThree

#1 Terentius: podle mě cole to nebude možná jejich ditě, ale cole ne to by nezabil tak jednoznačně ramseho na titanu bez jakykoliv ovaci.

14.7.2016 | 22:15:50
jasonpileek

No podle domu to bude Cole či jeho dítě a nebo paradoxně Jonesová. (však to znáte, její posedlost časem atd..) :D

14.7.2016 | 22:18:46
Adamos77

Vše nasvědčuje tomu, že svědek by měl být asi nejspíše Cole. Avšak to by bylo podle mě, na to jak je seriál od začátku záhadný, až moc předvídatelné. Já mám proto na postavu svědka jiné tři favority.

  1. První kdo by podle mě mohl být svědkem je Cassiin bývalý přítel Aaron Marker. Ten Cassie vždy miloval a záleželo mu na ni. A taky se možná v 5.epizodě druhé řady, již jako svědek ukázal, když Olivia hypnotizovala Cassie ve vaně.
  2. Druhým mým tipem je Cassandřin kolega z Haiti,doktor Henri. Ten se do Cassie taky zakoukal a měl s ní románek. A byl to vlastně Armádou 12 opic hledaný „svědek“ masakru v Lelandově laboratoři, kde pracoval spolu s Jennifer.
  3. A jako třetího adepta na postavu svědka bych si tipnul Jennifer, která tak nějak po celou dobu vystupuje jako blázen, ale v hlavě má informací o všem až moc. A navíc ona jediná věděla, že na Titanu není pro Ramseho a ostatní nic jiného, než smrt. Jak to asi mohla vědět? Že by tedy svědkem byla ona a ty ostatní zamaskované postavy byly její dcery, hm?

.....anebo to bude prosté a jednoduché a svědek bude opravdu Cole?

15.7.2016 | 10:27:52
Lucaso84

Podle mě to bude Ramseho kluk v dospělosti. Myslím v S02E07: Meltdown ho to někam koplo a někdo záhadný ho přivítal. Nebo ten záhadný je svědek. Kdo ví.

15.7.2016 | 18:01:47
seb19900

Neviem ako je to možné, ale ja som už poslednú časť videl na madaroch :D.. keby niekto chcel, pošlem link.

#10 Milenka
16.7.2016 | 1:55:56
Milenka

#9 seb19900: Ahoj, určitě by zájem o link byl… :-)

webmaster
16.7.2016 | 10:07:38
16.7.2016 | 10:32:51
Alenn

Nechat zprávu do budoucna v pokoji tak se vše vyřeší, so easy!

16.7.2016 | 13:55:08
Milenka

Každopádně všechny poprosím, pokud jste poslední díl viděli a budete o něm chtít diskutovat či se dělit o dojmy, házejte to do spoileru, ať nekazíme ostatním zážitek. Díky :-)

webmaster
16.7.2016 | 14:20:54
Milenka

#11 seb19900: No tak s maďarským dabingem na to fakt koukat nebudu, to se nedá :D. Ale díky za nabídku :-)

webmaster
17.7.2016 | 10:42:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Čtvrtá řada seriálu

Seriál má již schválenou čtvrtou, závěrečnou řadu.

Reklama

Titulky

Epizoda S03E10: Witness

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL Peri


Sedí na verzi:
12.Monkeys.S03E10­.HDTV.x264-SVA


Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v naší diskuzi

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Promo fotky postav

Promo fotky postav