13 Reasons Why (Proč? 13x proto)
90/100 - 457×

13 Reasons Why(Proč? 13x proto)

Seriál vypráví příběh studentky Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než Hannah zemřela, nahrála sadu kazet, na nichž odhalila 13 důvodů, jež ji k sebevraždě přivedly. Za každým důvodem stál jeden člověk, jenž je tak nepřímo odpovědný za její smrt. Baliček s kazetami putuje mezi obviněnými a nyní přistál u Claye. Proč Hannah zemřela a co s tím má Clay společného?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Netflix | 55 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Thriller
hrají
Katherine Langford (Hannah Baker), Dylan Minnette (Clay Jensen), Brandon Flynn (Justin Foley), Alisha Boe (Jessica Davis), Christian Navarro (Tony Padilla), Justin Prentice (Bryce Walker), Ross Butler (Zach Dempsey), Devin Druid (Tyler Down), Miles Heizer (Alex Standall), Ajiona Alexus (Sheri Holland), Tommy Dorfman (Ryan Shaver), Timothy Granaderos (Montgomery de la Cruz), Anne Winters (Chloe Rice)

S04E08: Acceptance/Rejection

S04E08: Acceptance/Rejection

Kvůli uzavření školy jsou všichni jako na trní – a znepokojivé zneužití pravomoci dožene studenty k tomu, aby něco podnikli.

cz sk
5.6.2020
57 minut

Základní info:

Režie: Sunu Gonera
Scénář: Sahar Jahani & Thomas Higgins

Hrají: Dylan Minnette (Clay Jensen), Brandon Flynn (Justin Foley), Alisha Boe (Jessica Davis), Christian Navarro (Tony Padilla), Ross Butler (Zach Dempsey), Miles Heizer (Alex Standall), Devin Druid (Tyler Down), Grace Saif (Ani Achola), Justin Prentice (Bryce Walker), Deaken Bluman (Winston Williams), Tyler Barnhard (Charlie St. George), Jan Luis Castellanos (Diego Torres), Amy Hargreaves (Lainie Jensen), Mark Pellegrino (Bill Standall), Gary Sinise (Robert Ellman), Josh Hamilton (Matt Jensen), Inde Navarrette (Estella de la Cruz), RJ Brown (Caleb), Bryce Cass (Cyrus), Steven Weber (Gary Bolan), Benito Martinez (šerif Diaz), Joseph C. Phillips (Greg Davis), Austin Aaron (Luke Holliday), Meredith Monroe (Carolyn Standall), Reed Diamond (Hansen Foundry), Matt Passmore (Ted Winn), Keon Motakhaveri (Chad Moore), Mason Guccione (Toby Fletcher), James Cretan (Eric Cox),…

Hudba:

Kvíz k epizodě Acceptance/Rejection

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hayemaker8

strasna blbost 0%, posledne dve serie pozeram už len z ucty k prvej.

19.8.2020 | 14:23:59
LuliLuli92

Jako…tahle série má jenom 10dilu …a já ji stále nechápu…a strašně se bojím kdo to vůbec umřel

17.6.2020 | 22:46:38
HX2LB

Oceňuji snahu autorů adresovat aktuální témata, jako je hloupá reakce školy na problémy, vydírání dětí fízly aby jim donášely, masové sledování, zpackané bezpečnostní cvičení, policejní brutalita. Ale zdá se mi, že díly seriálu poslední dobou nějak nedrží pohromadě. Z konzistentního seriálu se stávají takoví Simpsnovi s každou epizodou na jiné téma.

15.6.2020 | 21:58:16
Stardos

Jako někomu, kdo se podobné tématice věnuje, se mi díl opravdu líbil. 13RW je už dlouho seriál, který si hraje právě s myšlenkou poukázat na to, co je v dnešní společnosti špatné. Chápu, že tohle není pro každého, což se i odráží na hodnocení, ale za mě je to naprosto skvělé. Protesty vesměs začínají jako tichý odpor, policie je ale následně obrátí v to, co jsme mohli sledovat. Přitom tenhle protest nemusel být řešen tak, jak byl. Stačilo, aby zavolali rodičům – což je další problém, studenti až na starší ročníky nemají ani 18, tudíž pustit se do bandy děcek opravdu jen dokazuje problém, na který se snažili poukázat.

14.6.2020 | 23:12:22
Jiri007

Dobry dil, musim řict že ta stavka studentu byla fakt dobra a to jak se všechno rozběhlo proti škole to bylo fakt husty a to jak to schytalo ředitelovo auto to fakt nemělo chybu a že to děla Clay všechno o Montym to už jsem začal tušit od 4 dílu.

redaktor
12.6.2020 | 15:56:31
Orea

Jsem jediná, komu (už delší dobu) připadá přes čáru, jak tady policajti zachází s děckama? Děcka vyjdou protestovat před školu, tak na ně přijdou těžkooděnci. A pak je seřežou za to, že po nich hází sešitama. Is this real world? Děcka se sice bouří, ale seriál to předkládá, jako by to byla normálka.. jsem zmatena.
Takže jako ač mimo, tenhle díl mě docela bavil. Konečně se totiž něco dělo. Nebo to bylo tím, že jsem u toho dělala ještě něco dalšího a sledovala jen jedním okem? :-D

No a Clay… hele jestli ono není cílem téhle série šířit povědomí o DID (Disociativní porucha identity, dříve známá jako mnohočetná porucha osobnosti) – onehdy se mi něco mihlo na youtubu, je možné, že to je teď v USA téma…

12.6.2020 | 1:33:17
Cihi

Tento dil musel mit diky nacasovani urcite v USA velkej uspech.

Ja sam takovy levicovy bojuvky „za lepsi svet“ nesnasim, ale tady me to v podstate bavilo. Ale uz vidim, jak cast Americanu nebyla stejne jako ja nad veci, ale naopak doslova stenala blahem z toho, ze se bojuje proti „zle“ policii i v serialu.

11.6.2020 | 5:47:27
lea.m

Policejní brutalita vůči odlišné rase v US bylo, je a bude nadále, což je vážně smutné. Chování policie při protestech zde velice pěkně vykreslili, jakoby tvůrci věděli, že něco takového v těchto dnech vážně bude probíhat. Clay je už kapitola sama o sobě – psychicky zkrátka není v pořádku a prospěl by mu pobyt v psychiatrické léčebně, možná ho tam v posledním díle pošlou, což by mi vůbec nevadilo, protože to potřebuje jako sůl. Jinak Dylan Minnette – skvělý herecký výkon, tohle zahrát musí být opravdu mazec.

9.6.2020 | 11:23:08
Car

kdyz pominu ty bullshits o kterych se pise nize, tak opravdu udelali z hlavniho hrdiny schízáka? to snad ne ze ?

7.6.2020 | 2:39:33
strike

Policista od sebe roztrhne dva děcka, jenž se perou na chodbě. Při dedukci, že rvačku vyprovokoval Diego, který dal za tuto sérii již dost podnětů policii aby byl pod drobnohledem, se z soků o feministickou frndu stanou parťáci na život a na smrt, když oného policistu napadnou. Policista udělá co by na jeho místě udělal každý, vytasí zbraň a útočníky zpacifikuje, načež Diega zatkne. Tato situace, naprosto nevysvětlitelně vyvolá protesty proti policejní brutalitě okořeněné hláškou „Jak můžete vědět že se prali?“ Nikoho nezajímá, že ani ne o deset minut později se Diego producíruje v davu protestujících jako by ho před pár minuty nezatkli za napadení policejního důstojníka. Jestli school shooting epizoda byla cringe fest, tak tohle znásobte dvakrát. Škoda, že 0% nejde dát.

6.6.2020 | 17:05:16
1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Sledujte nás

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama