13 Reasons Why (Proč? 13x proto) Anne Winters se rozpovídala o Chloeině těhotenství

Anne Winters se rozpovídala o Chloeině těhotenství

Anne Winters se rozpovídala o Chloeině těhotenství

Na konci druhé série Chloe prozradila, že je těhotná a dítě je Bryceovo, kvůli čemuž se ho u soudu zastávala. Nová série však ukázala, co se rozhodla se svým neplánovaným těhotenstvím udělat a její představitelka Anne Winters o tomto rozhodnutí promluvila.

10 0
8.9.2019

Upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery z druhé epizody třetí série If You're Breathing, You're a Liar.

Tato epizoda ukázala, že se ChloeBrycem rozešla a místo toho našla oporu ve svém dlouholetém kamarádovi Zachovi. Rozhodla se, že si dítě nenechá a půjde na potrat. Nejdříve se ovšem ocitne na falešné potratové klinice, kde se ve skutečnosti zaměstnanci snaží nové matky přemluvit k ponechání dítěte, a když už se konečně vydá na skutečnou kliniku, narazí na aktivisty. Proto je i přímo u doktora celá roztřesená, ale zákrok podstoupí. Herečka Anne Winters se pro magazín Entertainment Weekly rozpovídala o Chloeině rozhodnutí jít na potrat, o natáčení této scény či o tom, zda ji uvidíme v poslední sérii.


Chloeina letošní cesta byla velmi silná, především díky tomu, co si musela během toho všeho zažít, aby došla k potratu. Jakou konverzaci jste s tvůrcem Brianem Yorkeym vedli před začátkem natáčení?
Zprvu jsem si myslela, že se nad tématem potratu a všeho okolo rozhodnutí mít dítě bude pořádně diskutovat, ale upřímně jsme s Brianem téměř žádnou konverzaci nevedli. Jen mi řekl, že si projdu hodně věcmi co se týče potratu. Poslal mi scénář, který mě zaskočil, ale v dobrém, neboť jsem poznala celou cestu, které bude vystavena. Myslím, že bylo opravdu důležité ukázat celé to rozhodování a všechny strany toho, co ji přimělo ke konečnému rozhodnutí.

Než jsi věděla, čím si Chloe v nové sérii projde, měla jsi nějaké teorie o tom, jaké rozhodnutí učiní?
Ne, vůbec jsem neměla tušení. Byla jsem ráda. Je to velmi smutná situace, ale jako herečka jsem byla ráda, že můžu tuto situaci co nejvěrněji ztvárnit. Spoustu mladých dívek si takovou situací musí projít. Podobné scény jsem v televizi už viděla dříve, ale nikdy jsem necítila, že bych jim skutečně porozuměla, dokud jsem to sama nenatočila. Jsem velmi vděčná, že jsem dostala tuto příležitost.

Všechno, čím si Chloe musela projít, aby si domluvila schůzku, bylo opravdu zneklidňující a navíc každý, kdo se rozhodne pro interrupci, se už sám nachází ve zranitelné situaci. Jaká byla tvá první reakce, když jsi zjistila, čím vším si Chloe musí před samotnou procedurou projít?
Vždy se zajímám o nové výzvy, o něco jiného a jedinečného a tohle to všechno ztělesňuje. Každý krok po té cestě byl odlišný. Sama jsem nikdy nic takového neviděla, nikdy jsem nespatřila protestující a všechny ty lsti, kterými si prošla, ať už jde o tu první kliniku, o které si myslela, že je skutečná potratová klinika, ale nakonec nebyla a pouze se ji snažili obelstít. Tohle jsem na obrazovce zatím nikde neviděla, tudíž jsem byla ráda, že to můžu ukázat já. Tato scéna byla opravdu silná a působila skutečně.

Objasni mi, co jste si s Brianem říkali o tom, jak bude scéna s potratem natočena.
Brian dal jasně najevo, že chce tuto scénu opravdu ukázat, a to emočním způsobem, kdy se kamera zaměří na můj obličej a na to, čím si procházím jako osoba, a ne na to, co se vlastně opravdu děje. Promluvila jsem si i s doktorkou, která potraty dělá v severní Kalifornii a ptala jsem se jí na spoustu otázek, abych měla o celém procesu jasno a co to všechno obnáší. V den natáčení to bylo intenzivní. Bylo to uzavřené natáčení, takže tam nikdo kromě mě, režiséra a doktora nebyl. Velmi mě to emočně zasáhlo, zejména ten zvuk toho přístroje, že jsem se uzavřela v hlavě.

Jak ses připravovala na ten dlouhý záběr, kdy se kamery soustředí po celou scénu jen na Chloein obličej?
Snažila jsem se do té situace vcítit, že jsem skutečně v doktorově ordinaci a jsem tam úplně poprvé a sama. Zach tam sice byl, ale v té místnosti jsem byla jen já. Uzavřela jsem se do své mysli a koukala na strop. Je tam část, kdy si mačkám zápěstí, což jsem dělala sama od sebe. Nakonec jsem tu scénu musela točit dvakrát. Natočila jsem ji poprvé a asi o dva měsíce později řekli, že nasvícení nebylo dobré, tak jsem se musela vrátit a natočit to celé znovu. To bylo pro mě náročné.

Co sis pomyslela, když jsi viděla konečný výsledek té scény?
Vždy je divné sledovat sama sebe v televizi, ale byla jsem s tím spokojená. Myslím, že to věrně zobrazilo emoce, které jsem sama v té scéně cítila a myslím, že každá dívka, která si takovou situací kdy prošla, se takhle cítila.

Čeho jsi chtěla touto scénou dosáhnout?
Myslela jsem na Chloe, na její příběh – dívka, která vede bezvadný sociální život a toužila se stát roztleskávačkou a randit na škole s populárním klukem a která by udělala cokoliv pro to, aby byla tou, které budou ostatní závidět a sama o sobě nebude moc přemýšlet. A pak se stala tato velká věc a ona se na svého kluka už nemůže spolehnout, protože se ukázal jako někdo, komu nedokáže důvěřovat. Je na to sama. Myslím, že každá dívka, která byla v takové situaci, by byla vystrašená, zranitelná a naivní. Nakonec pociťuje, že jí něco bylo vzato a že to musí překonat. Zach tam byl pro ni a podporoval ji, aby učinila vlastní rozhodnutí a aby se postavila sama za sebe. Myslím, že ji to učilo silnějším člověkem, ale zároveň nebyla připravená řešit něco dalšího. Má toho pořád dost s čím se musí sama vypořádat.

Jaká byla zatím reakce na tento díl?
Obdržela jsem už hodně zpráv od lidí, na které se to vztahuje a kteří se mnou chtějí mluvit, za což jsem ráda. Spoustu lidí říkalo, že sami soudili nějakou kamarádku či někoho jiného, kteří to podstoupili, a když viděli, čím si musela projít Chloe, tak už ostatní tolik nesoudí, protože už to poznali i z druhé stránky. To je na tom to nejlepší. Dokázala jsem někomu otevřít oči a pomohla jim vidět, že to není zcela černobíle. Je to těžké rozhodnutí, o kterém si každý musí rozhodnout sám. Kontaktovaly mě i dívky, které prozradily, že ještě neviděly něco takového, čím si prošly, zahraného tak věrně. To mě moc potěšilo. Někteří lidi dokonce tvrdili, že si připadali, jako by tam byli se mnou a pro herce je tohle ten největší kompliment.

Uvidíme tě i ve čtvrté a poslední sérii 13 Reasons Why?
Jsem v ní. Začali jsme už natáčet, ale je zcela tajné, co se v ní stane. Nejsem si úplně jistá, k čemu se bude tato série ubírat. Vím, že je před námi maturitní ročník a já jsem pořád na jiné škole, takže nevím, jak moc budu spjatá s Liberty a vším tím dramatem na této škole. Ale rozhodně v té sérii jsem a jsem si pořád blízká se Zachem. Tvůrčí tým se snaží všechno udržet v co největší tajnosti, takže uvidíme, co se tam nakonec stane.

Foto: Netflix

Jaký názor máte na Chloeinu cestu třetí sérií a na to, čím si musela projít? A podařilo se podle vás herečce věrně ztvárnit emoce dívek, které na potratu skutečně byly?

Diskuze /2

mozart

ta herečka je neskutečná krásná :)

#2 Golradir
8.9.2019 | 19:19:17
Golradir

#1 mozart: Souhlas, proto mě mrzelo, že neměla v této sérii tolik prostoru :(

11.9.2019 | 11:39:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E13: Let the Dead Bury the Dead

cz100%
DOKONČENO

Titulky k třetí řadě pocházejí přímo z Netflixu.

Nepřehlédněte

13 Reasons Why získává čtvrtou řadu

13 Reasons Why získává čtvrtou řadu

Streamovací služba Netflix obnovila seriál 13 Reasons Why pro čtvrtou sezónu. Ta bude zároveň i poslední. Třetí řada bude uvedena již letos koncem srpna.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Sledujte nás

Narozeniny herců