13 Reasons Why
94/100 - 337×

13 Reasons Why

Seriál vypráví příběh studentky Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než Hannah zemřela, nahrála sadu kazet, na nichž odhalila 13 důvodů, jež ji k sebevraždě přivedly. Za každým důvodem stál jeden člověk, jenž je tak nepřímo odpovědný za její smrt. Baliček s kazetami putuje mezi obviněnými a nyní přistál u Claye. Proč Hannah zemřela a co s tím má Clay společného?

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
hrají
Dylan Minnette (Clay Jensen), Christian Navarro (Tony Padilla), Brandon Flynn (Justin Foley), Katherine Langford (Hannah Bakerová)


Co bude dál? Střípky o druhé sérii

Co bude dál? Střípky o druhé sérii

Jak už víme, jarní seriálový hit stanice Netflix dostal druhou sezónu. Ještě před oznámením o prodloužení se objevila řada otázek, zda a jakým způsobem bude seriál pokračovat. První exkluzivní informace vám přinášíme v tomto článku.


35 0
10.5.2017

Pouhé tři týdny po premiéře se 13 Reasons Why stal s 11 miliony tweetů seriálem, o kterém se letos nejvíc tweetuje, oznámení o prodloužení proto nebylo nijak překvapivé. Ale přestože na konci první série zůstal poměrně velký počet nezodpovězených otázek, příběh sebevraždy Hannah Bakerové se zdál být uzavřený. Jako první se proto nabízí otázka, zda je tomu tak doopravdy.

Ne, není!


Producent seriálu Brian Yorkey nyní prozradil v rozhovoru portálu EW první informace o chystané druhé sérii.

S druhou sérií jste počítali už od začátku?
Když jsme dokončili první sezónu, věděl jsem, že chci pokračovat. Máme tu postavy, které se teprve po třinácti epizodách začínají vyrovnávat s tím, jaký měly podíl na Hannině smrti a jak jim to změní život. Jak truchlí, jak se z toho dostávají, jak se učí starat jeden o druhého, myslím, že je to rozhodně fascinující. Od spousty lidí jsem slyšel: „Víme, co je na všech kazetách, takže její příběh skončil.“ Jenže tím zůstává stranou fakt, že za každou nahrávkou je další člověk s příběhem, a to ten, o kterém se Hannah na nahrávce zmiňuje. Sledovali jsme, jak se rozvíjí Hannina verze událostí, jenže je potřeba říct víc i o těch ostatních. Za mě je toho ještě obrovská spousta, co bych chtěl vědět. Několikrát už jsem řekl, že náš seriál je o tom, jaké muže z našich chlapců vychováváme a jak v naší kultuře zacházíme s dívkami a ženami a co bychom v obou případech mohli dělat lépe. A já si uvědomil, že jsme tento proces u těch ostatních chlapců a dívek sotva začali sledovat. V případě Hanny už to vidět nemůžeme, ale opravdu rád bych viděl, co bude dál s těmi ostatními.

Takže se Hannah objeví i v druhé sérii?
Rozhodně! Myslím, že jednou z otázek, které stále visí ve vzduchu, je, zda je někdo skutečně zodpovědný za Hanninu smrt. Je zodpovědná škola? A kdo, pokud vůbec někdo? To prozkoumáme prostřednictvím soudního procesu a také tím, kde se ocitnou ostatní děcka o pár měsíců později a jaká další tajemství ještě odkryjeme. To nás vrátí zpět do minulosti, do Hannina příběhu. Dozvíme se nové souvislosti týkající se událostí, které už jsme viděli, a také uvidíme spoustu nového, co jsme ještě nevěděli, a co vyplní některé mezery v našem chápání, kdo vlastně byla Hannah Bakerová a jaký byl její život.

Už dříve jste projevil zájem o to, aby Bryce nesl následky.
Lidé se už dozvěděli, že se Jessičin příběh opravdu stal, a tím vyvstala vskutku děsivá myšlenka, protože Jessica se sotva začala vyrovnávat se svým znásilněním a k tomu tu máme násilníka, kterému se spravedlnost prozatím úplně vyhnula. Nechat ty dvě věci nevyřešené by bylo rozčilující. Chci vidět minimálně to, jak se to začne řešit, chci aby se Jessica dočkala spravedlnosti. Budeme ji sledovat, jak se vrací do školy, jak se snaží vzpamatovat z toho, co se jí stalo, protože to je něco, čím si prochází miliony mladých žen. A také chci vidět, jak někdo Brycovi napálí pěstí do obličeje.

(Herecká sestava seriálu na letošních MTV Movie Awards, kde předala Zlatý popcorn za Nejlepší seriál roku svým kolegům ze Stranger Things.)

Můžeme očekávat odpovědi na cliffhangery ze závěru první sezóny?
Všechny cliffhangery, které jsme viděli v závěru sezóny, nás vrací k těm počátečním traumatům, o kterých mluvíme – k šikaně, k Jessičině znásilnění, k Hannině znásilnění. To vše je propojené a já bych moc rád prozkoumal, jak to bude dál, a jestli (a já myslím, že ano) pro ta děcka existuje nějaká naděje. Chceme pokračovat v jejich příbězích opravdu poctivě. Chceme odpovědět na všechny palčivé otázky, na které se lidi ptají. Chystá se Tyler k něčemu? Co bude s Alexem? Dostihne Bryce spravedlnost? Na tyto otázky odpovíme, a co víc, budeme vskutku opravdově a poctivě sledovat, čím si procházejí, byť to občas bude bolestné. Myslím ale, že nakonec dospějeme k tomu, až se začnou dostávat z toho temného období, že naděje existuje a že existuje světlo, za kterým stojí jít. V tohle já doufám a myslím, že je to pravdivé. Falešná naděje je nebezpečná, ale to světlo je tu vždycky, i v těch nejtemnějších časech.

Budeme se i nadále pohybovat ve více časových rovinách?
Ano, rozhodně budeme i nadále míchat minulost s přítomností. A každá epizoda bude mít vypravěče, ale už jím nebude Hannah. Ten hlas nás společně s příběhy, které bude vyprávět, vezme zpátky do minulosti a pak zase do přítomnosti tak, jak to v první sérii dělala Hannah. Takže to vzájemné prolínání časových rovin a postupné odkrývání následků v příběhu zůstane.

Zdá se, že by druhá série mohla první sérii poměrně rychle následovat.
Řekl bych, že mohu bezpečně říct, že bude za několik měsíců od skončení první série.

A s kazetami už je konec?
Kazety určitě pořád nedají lidem spát, ale tady půjde o jiný druh analogové technologie, jež bude v druhé sérii hrát obrovsky důležitou roli. A nebudou to kazetové nahrávky – ty dvě krabice s kazetami tam pořád někde jsou a budou důležité – ale v tomto případě půjde o něco, co si současní třináctiletí asi budou muset nejdřív vyhledat na Google.

Druhá série 13 Reasons Why poběží na Netflixu v roce 2018.

Co na nejčerstvější novinky říkáte? Jste spokojení s vývojem seriálu? Představovali jste si něco jiného? Napište nám svůj názor do komentářů.

Foto: Netflix

Diskuze /24

Miss_Electra

Keď nepôjde kazety, tak o čo pôjde? O_o

10.5.2017 | 18:09:58
kopretinka18

Můj typ je, že to budou Tylerovi fotky (negativy jsou analogová technologie). Ostatní jaky vinyl desky, vhs co se spekuluje na webu je dost nepravděpodobný.

#6 Golradir
10.5.2017 | 18:53:02
Quinzel

Hannah se objeví jako duch a jediný kdo ji uvidí, bude Clay. :-D

10.5.2017 | 19:56:04
mima33

Ten rozhovor sa mi celkom pozdáva. Napokon by to nemusela byť taká katastrofa ako som sa obávala.

10.5.2017 | 20:21:54
ked

Hannah v alternativní realitě žije a interdimenzionální bránou se vrátí zde do této reality.

10.5.2017 | 21:06:03
Golradir

#2 kopretinka18: desky jsou teď zase v modě, takže by to puberťáci mohli znát… Taky mě hned napadlo VHS, ale ty negativy jsou nejpravděpodob­nější :)

#7 kopretinka18
10.5.2017 | 22:05:46
kopretinka18

#6 Golradir: Desky v módě jsou, ale kdo by na to něco nahrával v jejich době Instagramů, Snapchatů… Podle mě to budou ty negativy. Bude vždy nějaká fotka a k ní bude nějaký flashback. Podle informací co zveřejnili se docela těším už by mě pouze zajímalo, zda bude zas nějaká Clayova představa s Hannah „co kdyby“, protože to v té 11 epizodě bylo zdrcující.

10.5.2017 | 22:18:55
hyena

neviete niekto ci bude skye hlavna postava alebo furt sa tam bude vyskytovat na minutu dve

#9 Golradir
10.5.2017 | 23:31:50
Golradir

#8 hyena: Včera jsme měli ještě s pár lidma sraz z herečkou, co hrála Skye. No a potvrdila nám, že se na štěstí objeví jen na minutu dve a nemusíme se obávat jejího zařazení mezi hlavní postavy ;) :D

#10 Car #15 wishmasterX
11.5.2017 | 19:45:19
Car

#9 Golradir: sraz s hereckou? :-O

#11 LadyAlex
12.5.2017 | 14:06:59
LadyAlex

#10 Car: Myslim, ze slo o hluboky sarkasmus :D

#12 Car
webmaster
12.5.2017 | 17:36:41
Car

#11 LadyAlex: to sakra doufam :D

12.5.2017 | 17:44:42
kopretinka18

Teď na Redditu jeden fanoušek měl takovou teorii, kde Hannah popisuje jako zápornou postavu celého seriálu. Především se zaměřuje na důvod proč umístila Claye na kazetu 11., protože kdyby mu chtěla říct příběh jak to bylo, tak stačilo říct Tonymu dej 12 kazet Clayovi ať si je pustí. Ona moc dobře věděla, že je do ní zamilovaný a věděla z jeho povahy, že ho taková věc, oproti ostatním členům dost zasáhne. Fanoušek tam tvrdí, že se mu prostě chtěla pomstít, že jí nevěnoval pozornost od té párty a ona prostě byla mentálně nemocná a chtěla se všem pomstít a taky věděla, že díky němu se ty nahrávky prostě dobře rozšíří, protože většina by to moc neřešila. On protože byl do ní zamilovaný, tak ty její příběhy viděl ve stylu „duh a jednorožců“ a není vůbec jisté v kolika případech si ty její příběhy dost přibarvila, protože je možné, že Zach ten dopis nezahodil a k Monetovi přestala chodit ona a ne Jessica s Alexem. Za sebe: Jsem zvědavá, jak v druhé sérii ukáží Hannu z perspektivy ostatních, aby to seriál jako celek nepokazilo. A lidi co vytváří youtube videa „Hannah + Clay“ nemuseli svá videa mazat.

#21 blacken
15.5.2017 | 19:34:49
EmmaSwanJones

Sakra…ten pocit kdyz jsem dete se jen kouknout na novinky o 2. Serii a mezitim vam tu lidi vyzradej spoustu veci o.O O.o :D

19.5.2017 | 13:40:13
wishmasterX

#9 Golradir: Já naopak doufám, že bude Skye jedna z hlavních postav, už jen proto, aby to naštvalo takové kretény, kteří s její postavou / vzhledem mají problém …

19.5.2017 | 18:44:01
kopretinka18

Věřím tomu, že by z ní klidně mohli udělat, ještě vetší kočku než z Hannah. Stačí sundat ty Gottic věci + něco s vlasama a příští rok bychom tu mohli mít youtube videa „Skye + Clay“.

20.5.2017 | 10:09:28
DelarosaBA

kedy bude ta 2:seria teda ? na bravo FB sa vravelo o rijnu 2017, no inde je skor info o 2018

#18 LadyAlex
21.5.2017 | 23:47:27
LadyAlex

#17 DelarosaBA: Oficialni verze je, ze v roce 2018.

webmaster
22.5.2017 | 13:33:22
kopretinka18

Určitě 2018, ten termín 2017 lidi řešili, když viděli datum toho kamerového záznamu v poslední epizodě.

22.5.2017 | 16:14:12
DelarosaBA

dik :)

24.5.2017 | 0:20:18
blacken

#13 kopretinka18: Ono i kdyby to bylo tak, jak to zachytila na kazetách, tak byla rozhodně magor ona. V podstatě šikanovala ostatní těma kazetama. Dejme tomu, že si to někteří zasloužili, ale většina fakt ne – třeba Alex s Jessicou jí nic tak strašnýho neprovedli… Clay už vůbec ne. Muselo jí být jasný, že Claye tímhle totálně potopí. Druhý série se celkem děsím, ale už teď jsem i zvědavá.

#22 kopretinka18
27.5.2017 | 8:45:29
kopretinka18

#21 blacken: Něco na tom bude to máš pravdu, opravdu jsem zvědavá jak bude Hannah vykreslená ve druhé řadě. Souhlasím s tebou, že Jessica, Alex, Clay, Zach tam být neměli. U Tylera a Ryan si nejsem jistá. Ostatní si to tam zasloužili být. Fakt bych se nedivila, kdyby toho Claya tam využila, aby se to dobře vyprávělo, ale nic k němu necítila… Malé info ke druhé řadě, o víkendu budou probíhat castingy na nové postavy pro 2. řadu. Hledají baseball hráče (více příběh Jeff možná), boxery (nový příběh) a lidi ze středoškolského prostředí. Plus byla Selena Gomez u těch co píšou příběh 2. série a řekla něco ve stylu, že se máme na co těšit, ale to je jasný, že ona to bude vyzdvihovat do výšin.

29.5.2017 | 8:25:44
sp.soldier

Přijde mi, že Dylan Minnete (Clay) posiluje. https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/…6d95a7e4.jpg Podle mě se bude v druhé řadě léčit z depresí pomocí boxu. A aji se mluvilo, že na castingu pro druhou řadu hledají boxery. Příští rok si na mě vzpomeňte.

5.6.2017 | 22:04:40
Pumask

Tak prave som dopozeral poslednu cast. Musim povedat, ze wau…v tej poslednej casti sa rysuje dost jasny pribeh na pokracovanie. Viem si predstavit ako Tyler pride s celym arzenalom zbrani do skoly a zacne robit to co je teraz v Americkych skolach v mode…no a o dalsiu dramu mame postarane.

8.7.2017 | 23:38:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama