13 Reasons Why
94/100 - 343×

13 Reasons Why

Seriál vypráví příběh studentky Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než Hannah zemřela, nahrála sadu kazet, na nichž odhalila 13 důvodů, jež ji k sebevraždě přivedly. Za každým důvodem stál jeden člověk, jenž je tak nepřímo odpovědný za její smrt. Baliček s kazetami putuje mezi obviněnými a nyní přistál u Claye. Proč Hannah zemřela a co s tím má Clay společného?

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
hrají
Dylan Minnette (Clay Jensen), Christian Navarro (Tony Padilla), Brandon Flynn (Justin Foley), Katherine Langford (Hannah Bakerová)


Otázky, které vám po finále nedají spát

Otázky, které vám po finále nedají spát

Finále seriálu v nás zanechalo spoustu rozbouřených emocí. Vzbudilo také velké množství otázek. Ty nejpalčivější vám přinášíme uvnitř článku.


28 0
30.4.2017

1. Půjde Bryce do vězení?

Asi nejdůležitější otázka. Finále nás zanechalo ve chvíli, kdy si Bryce myslel, že mu všechno prošlo, ale netušil, že nahrávky začínají kolovat mezi lidmi, kteří nevěděli, že existují, a díky nahrávce číslo 14 je pravděpodobné, že se dají věci do pohybu.

2. Co udělá táta Jessicy?

Jessicu jsme opustili v momentu, kdy (pravděpodobně) hodlala otci přiznat, že ji znásilnili. Skutečně to otci řekne? A jak ten zareaguje?


3. Jak to bude se Zachem?

Zach v tom byl téměř nevinně. Je to vlastně hodný kluk a tíží ho, že přispěl k tomu všemu, co Hannah musela snášet. Jak se se svojí vinou vypořádá?

4. Jak to bude s Marcusem?

Marcus se tváří jako neviňátko, předsedá školní radě a má vyhlídky na super budoucnost. Jak ho ovlivní, když si kazety poslechnou další lidí?

5. Svěří se Courtney tátům?

Courtney tají velikou věc. Na konci seriálu jsme viděli, že se rozhodla si s tátou promluvit. Ale o čem? O tom, že Hannu znala? Nebo o tom, že je lesba? O tom, že je z části zodpovědná za Hanninu smrt?

6. Kam půjde Justin?

Na Justina se sesypala vina za to, co provedl Jessice. Možná, že si i částečně přiznal vinu za Hanninu smrt. Viděli jsme, že ač je to popůlární sportovec, doma to má chudák těžké. Ve finále si sbalil věci a odešel. Kam ale půjde?

7. Je Alex mrtvý?

Jak víme, skutečně v sanitce ležel Alex poté, co se postřelil. Ale skutečně držel zbraň sám? A přežije takové zranění?

8. Na co má Tyler všechny ty zbraně?

Tyler si v kufru v pokoji schovává hotový arzenál. Na co ty zbraně má? Chystá se mstít? Bránit se před tyrany? Střelil Alexe on?

9. Je Clay konečně šťastný?

V poslední scéně jsme ho viděli odjíždět se Skye, Bradem a Tonym vstříc krásné přírodě. Vzpamatoval se už po tom, co teď prožil? Smířil se se svojí rolí v Hannině příběhu? Bude se Skye šťastný?

10. Jak to bude s Tonym?

Tony byl první, kdo kazety slyšel, a nesl tedy těžké břemeno. Co teď bude dělat? Zůstane s Bradem? Bude se dál kamarádit s Clayem?

11. Co udělají rodiče Hanny, až uslyší kazety?

Tony předal Bakerovým flash disk s Hanninými nahrávkami v digitální podobě. Jak zareagují, až zjistí, proč vlastně jejich dcera ukončila svůj život? Stáhnou žalobu? Zažalují osoby z nahrávek? Zažalují Bryce?

12. Půjde Sheri za mříže?

Sheri díky Clayovi sebrala odvahu a dobrovolně se přiznala k tomu, co provedla. Její čin je skutečně statečný, ale co se s ní teď stane? Bude obžalovaná ze zabití? Půjde do vězení? A co udělají Cantrellovi, až zjistí, kdo tak zasáhl do jejich života?

13. Co udělá pan Porter s páskami?

Pan Porter je poslední, kdo má kazety obdržet, aby si vyslechl, co provedl. Co s nimi udělá? Poslechne si je? Vyhodí je? A pokud si je skutečně poslechne, co s nimi udělá, až skončí poslední páska? Bude čelit důsledkům za svoje pochybení?

Jaké další otázky vás po shlédnutí finále napadají? A myslíte, že někdy dostaneme odpovědi na těchto třináct zásadních otázek? Podělte se s námi do komentářů.

Diskuze /10

caukyy

Myslím že Alexe picnul Tyler a půjde po každé osobě z kazet. Bryce půjde sedět určitě, pokud ho Tyler dřív nesejme :D Jessica určitě řekne že ji znásilnili, ale záleží jestli řekne to správné jméno (aby třeba neřekla že to udělal Justin). Marcus by měl na růžovou budoucnost zapomenout :D Z Claye a Skye se stanou dobří přátelé, ale na vztah bych to neviděl. Porter by si mohl uvědomit, že s Hannou toho mohl vyřešit více a u rodičů Hanny bych se nedivil kdyby měli oba jiný názor na to co udělají po poslechnutí všech nahrávek.

#7 terari
30.4.2017 | 16:01:37
Angi

Jinak Zach si vyčítal – nebo mu to vyčítala Hannah – že krom těch ukradených kreseb nic neudělal, i když věděl, jak špatně na tom je. Proto mne docela překvapilo, že se pak opakovaně obrací zády k Justinovi, který byl/je ve špatné situaci.

30.4.2017 | 17:21:42
kopretinka18

14. Vrátí se Hannah aspoň ve formě flashbacků?

30.4.2017 | 19:14:53
barahir

Já mám nejhorší pocit z Courtney a Marcuse, všichni ostatní si nějakým způsobem uvědomili svou vinu, ale tihle dva jsou jako z kamene. Ty jejich výpovědi na policii mi nepřišli upřímné, spíš to bylo v době, kdy už věděli, že se pásky provalí.

#5 IAmNoHater
redaktor
30.4.2017 | 20:20:50
IAmNoHater

15. Čeká nás druhá série?! #4 barahir: Přesně! Ti dva jsou hráči a jdou přes mrtvoly… jejich příběh bude ještě zajímavý a jako antagonisty případné druhé série bych je bral všemi deseti. Btw pěkný článek Lady (:

#6 LadyAlex
1.5.2017 | 13:33:19
LadyAlex

#5 IAmNoHater: Je to velmi pravdepodobny, nicmene porad neni oficialne nic potvrzeno :-) A dekuji za chvalu :-)

webmaster
1.5.2017 | 14:36:31
terari

Já bych spíš řekla že Tyler pujde po všech lidech co na něj byli hnusní protozě na fotkach byl i ten blbeček s baseballu co ho mlatil a šikanoval a po lidech z kazet pujde taky protože se k němu chovali hnusně a pořad ho zhazovali#1 caukyy:

2.5.2017 | 0:42:38
DelarosaBA

Tiez musim LadyAlex pochvalit za clanok …inak prial by som si tento koniec 1 Bryce vazenie – hoc bohata rodina ho zrejme vykupi kauciou 2 Jessicin otec zbije Bryca 3 Zach si najde nejaku novu lasku, no stale ho bude zozierat co spravil 4 Marcus skonci v mekaci vyrabat burgre 5 Courtney sa prizna ze je lezba a najde si priatelku 6 Justin zmizne z mesta 7 Alex nech prezije … ale asi zrejme skonci na vozicku poloochrnuty 8 Tyler… SORRY ZA MORBIDNOST ale pomsti sa par ludom ako Montgomery – ze ich aspon postreli 9 Clay zacne randit so Skye 10 Tony – tam ma nic nenapada, bude nadalej kamos Clayovi 11 Hannini rodicia nestiahnu zalobu a vyhraju sud ale len polovicu 100 000 USD 12 Shery sa prizna na policii ale zakazu jej vodicak na 10rokov – ist do vazenia za zhodenie znacky mi pride extrem 13 Porter pride o licenciu o psychologa na zaklade pasok a bude pomahat Marcusovi v Mekaci :D

2.5.2017 | 0:50:06
Raya

Opravdu by mě zajímalo jaké by měli plány s další sérií. Škoda, že nejde nějak smysluplně přivést Hannu k životu, úplně si to bez ní neumim představit :D Jediná možnost je její život, který přecházel tomuhle všemu. Pak by ale zase chyběli ostatní postavy:D

2.5.2017 | 22:49:55
kopretinka18

Už se na netu nachází články o tom, že by se mohla vrátit postava Jeffa. Opět ve formě flashbacků. Takže 2. sezóna je na spadnutí. Pro ty co jsou z toho špatní doporučuji si pustit toto video. https://www.youtube.com/watch?… Vysvětlí tam pár okamžiků a je to dobré pro pochopení jako celku. Řeknou tam prostě, že v reálu by se hodně lidí nezastalo Jessicy, protože oproti teorii je to úplně jiná situace. To stejný u ty výřivky, ne všechny oběti u znásilnění řvou. Některé prostě vypnou a stavá se to těm co mají za sebou hodně špatných zážitků + by jí to nikdo nevěřil, protože predátorem je hvězda školy. Co nepřebolí, tak nenaplněný vztah s Clayem, úmrtí Jeffa.

3.5.2017 | 19:58:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama