13 Reasons Why
94/100 - 342×

13 Reasons Why

Seriál vypráví příběh studentky Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než Hannah zemřela, nahrála sadu kazet, na nichž odhalila 13 důvodů, jež ji k sebevraždě přivedly. Za každým důvodem stál jeden člověk, jenž je tak nepřímo odpovědný za její smrt. Baliček s kazetami putuje mezi obviněnými a nyní přistál u Claye. Proč Hannah zemřela a co s tím má Clay společného?

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
hrají
Dylan Minnette (Clay Jensen), Christian Navarro (Tony Padilla), Brandon Flynn (Justin Foley), Katherine Langford (Hannah Bakerová)


Tvůrci o možné druhé řadě

Tvůrci o možné druhé řadě

Příběh Hanny Bakerové byl odvyprávěn, to však ještě neznamená, že seriál musí nutně skončit. Tvůrci se vyjadřují k případné další sezóně.


27 1
2.5.2017

Je to již měsíc od vypuštění první sezóny, ale seriál si stále získává větší a větší jméno. Kritici i diváci se majoritně vyjadřují v superlativech a často potkáte neskrývané nadšení. Novinka se stala nejtweetovanějším projektem v historii streamovacího giganta (více než tři a půl milionů tweetů během prvního týdne od vypuštění). Proto se začala okamžitě množit otázka, jestli vznikne druhá řada. Komentář k tomu přidala většina zúčastněných, od herců až po producenty. Svůj názor připojil i člověk stojící za literární předlohou.

Spisovatel Jay Asher vyjádřil v rozhovoru pro EW své pocity o možném pokračování. „Rád bych viděl, co se stane se všemi postavami, jsem velmi zvědavý. Co se stane Clayovi? Jak budou ostatní reagovat na Alexovo rozhodnutí na konci? Co se stane s panem Porterem? Sám jsem přemýšlel o druhé knize, ale nakonec jsem se rozhodl, že ji nenapíšu. Ale rád bych viděl pokračování.“ Tvůrci by tak měli požehnání člověka, který tyto postavy stvořil.


Selena Gomez, výkonná producentka seriálu, také dodala pár slov v rozhovoru pro Hollywood Reporter. „Každý charakter toho má tolik co vyprávět. To je také jeden z důvodů, proč jsme stvořili seriál a ne film. Takže uvidíme.“ Návratu by se nebránili ani herečtí představitelé. V různých rozhovorech jednohlasně vykazují ochotu pokračovat v projektu. Internetem se navíc začala šířit zajímavá zpráva týkající se Rosse Butlera, představitele Zacha.

Ross se totiž objevil i v letošní novince Riverdale, kde si zahrál roli Reggieho Mantla. Tato postava dostane v chystané druhé sezóně cwčkovského teen dramatu mnohem více prostoru, ale už s novou tváři. Ross si svou roli nezopakuje kvůli závazkům jinde. Nic nebylo blíže specifikováno, ale okamžitě se vyrojily domněnky, že závazky jinde znamenají druhou sezónu 13 Reasons Why.

Zdá se tedy, že tvůrci i herci jsou více než ochotní v seriálu pokračovat. Zbývá tak pouze definitivní oznámení Netflixu. Vzhledem k obrovskému zájmu diváků i kritiků, by byli blázni, kdyby pokračování nedali zelenou. Situaci pro vás budeme i nadále bedlivě monitorovat.

Zdroj: EW, Hollywood Reporter

Diskuze /21

Romix01

Já bych se druhé řadě taky vůbec nebránil :)

2.5.2017 | 18:36:22
IAmNoHater

Skvělé zprávy! Děkuji mockrát za provedený výzkum k otázce druhé série. Jste jedničky! (y) :)

2.5.2017 | 18:46:55
paveltoman

jestli bude 2 řada tak by mě nejvíc zajímalo jak to bude s Hannah, jestli aspoň flashbacky nebo definitivně skončila

2.5.2017 | 19:42:27
kopretinka18

Jako z ní se stala hvězda po tom seriálu a pokud nebude, tak bude hodně chybět. Chtěla bych jí tam, ale kdo ví když má hrát ve filmu SIMON vs. THE HOMO SAPIENS AGENDA, ale třeba mít čas bude když už by nebyla v hlavní roli.

2.5.2017 | 20:35:35
barahir

Já bych si kromě klasického pokračování dovedl představit několik trochu netradičních variant druhé řady:
1) Ještě jednou stejný příběh z pohledu jiných postav – jak poslech prožívali ostatní.
2) Prequel.
3) To samé s dobrým koncem. Normálně happy endy nevyhledávám, ale Hannah bych ho přál.

#6 Ananas #7 paveltoman #8 Remi91
redaktor
2.5.2017 | 20:38:37
Ananas

#5 barahir: Myslím že keby to skončilo happy endom tak by to toľko ľudí nechytilo.

2.5.2017 | 20:44:51
paveltoman

#5 barahir: kdyby to skončilo dobře tak by to ztratilo ten smysl a to by asi nikdo nechtěl

2.5.2017 | 21:00:42
Remi91

#5 barahir: Mě pobavil jeden návrh fanouška pro druhou sezónu (myšlený ze srandy), kdy by Clay dostal další kazety tentokrát od Alexe a ten by vysvětloval své důvody.

webmaster
2.5.2017 | 21:27:36
makakus

Není silnější téma než smrt. Už od dob antických dramat a Shakespeara. Sledovat osudy zbylých postav dál by bylo jen rozmělnění tématu. Dokážu si představit silný motiv o smrti, kdyby ten zakomplexovaný fotograf zastřelil nějaké spolužáky, ale „13 důvodů, proč jsem vystřílel naší školu“ to by asi nešlo. :-)

2.5.2017 | 21:51:11
briza

Výkonná producentka Selena Gomez. To dost osvětluje, proč je to taková pí*ovina. Druhá řada jedině, že se tam všichni postupně podřežou a dají jistotu, že další řada nikdy nevznikne. To snad i TWD je lepší než tohle „veledílo“.

3.5.2017 | 9:40:34
Matixed

Snad jim to nevyjde, druhá série by dopadla hodně špatně. Nemusí všechno mít kompletně uzavřený konec.

#13 barahir
3.5.2017 | 12:39:30
kopretinka18

Už jsou články na internetu o tom, že herec Jeffa by se rád vrátil ve formě flashbacků aby o něm bylo řečeno více informací. Proč byl v pohodě atd… Tak uvidíme no. Třeba pohřeb jeho v první sérii nebyl, takže ten by tam zakomponovat mohli tvůrci.

3.5.2017 | 13:12:34
barahir

#11 Matixed: Já jsem zase zastáncem toho, že kdo druhou sérii nechce, tak se na ní nemusí dívat. :-)

redaktor
3.5.2017 | 14:42:58
kopretinka18

Přesně tak a myslím si, že Netflix je zárukou kvality. Stačí se podívat na Narcos, House of Cards určitě to nemá sestupnou tendenci. Věřím tomu, že jsou schopní udělat z druhý sezóny stejně zdrcující zážitek.

3.5.2017 | 15:03:24
valouchova95

Já bych za druhou řadu byla fakt ráda :-) Bylo to hodně emotivní a dlouho jsem neviděla tak skvělej seriál, který by byl o reálném problému.

4.5.2017 | 15:48:33
kopretinka18

Všichni chtějí 2. řadu pouze někteří mají strach, že nebude dobrá, tak jí nechtějí.

4.5.2017 | 16:43:15
kopretinka18

Herec Alexe právě oznámil, že se nakonec jednalo o pokus o sebevraždu, takže Tyler v jeho případě nemá žádné prsty.

4.5.2017 | 19:49:17
Alenn

Nedokážu si představit co z toho chtěji vytlouct. Autor knihy dobře ví, proč nenapsal další. Neřikám, že to bude propadák, spíš bych to viděl na to, že druhá serie zařadí celej seriál mezi ty obyčejný.

#19 wishmasterX
5.5.2017 | 18:49:53
wishmasterX

#18 Alenn: Naprostý souhlas … Nehledě na to, že z toho opravdu není co vytloukat ! Seriál měl jistou myšlenku a ta byla řečena se vším všudy .. Trochu na jiné téma, ale tak nějak mi to připomnělo, jak se film Matrix dočkal hned dvou pokračování a než to přišlo do kin, tak si říkám, sakra, jako proč ?! Ale ano, byli takoví, a že jich byla spousta, kteří byli nadšeni, a tady to bude to samé .. Asi se dotknu spousty diváků, ale zjevně nepochopili, o čem ten seriál / kniha vůbec je …

5.5.2017 | 20:56:35
kopretinka18

V knize hromada těch nových příběhových linek chybí. Knižní předloha určitě není/nebyla stavěná na sequel, ale seriál ano. Jako originál je jen jeden, ale jestli někdo má šanci udělat dobrý sequel, tak je to Netflix. Druhá sezona může přinést nové otázky/problémy – nepovedená sebevražda a následky, vystřílení školy, soud který neskončí happyendem (dobří právníci)…

5.5.2017 | 21:11:50
Nine9

Myslela jsem (nebo jsem se spíš obávala), že se tak stane už na konci první řady – že Tyler ve škole postřílí ne náhodně vybrané spolužáky. Už ty vyvěšené fotky ve fotokomoře… Měl, dle mého, i takové narážky ke konci série, třeba když se ostatní domlouvali, co budou vypovídat… Byl šikanován, toho jsme v seriálu viděli docela dost… Na druhou stranu si ale říkám, že by něco takového nebyl příliš „originální“ námět na seriál – existuje již několik poměrně drsných a kvalitních filmů/dokumentů s tématikou masakrů na škole… Je ovšem pravda, že v USA je to stále docela problém, na který by tvůrci seriálu o Hanně chtěli také upozornit, po svém…

7.5.2017 | 14:04:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama