13 Reasons Why (Proč? 13x proto)
90/100 - 457×

13 Reasons Why(Proč? 13x proto)

Seriál vypráví příběh studentky Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než Hannah zemřela, nahrála sadu kazet, na nichž odhalila 13 důvodů, jež ji k sebevraždě přivedly. Za každým důvodem stál jeden člověk, jenž je tak nepřímo odpovědný za její smrt. Baliček s kazetami putuje mezi obviněnými a nyní přistál u Claye. Proč Hannah zemřela a co s tím má Clay společného?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Netflix | 55 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Thriller
hrají
Katherine Langford (Hannah Baker), Dylan Minnette (Clay Jensen), Brandon Flynn (Justin Foley), Alisha Boe (Jessica Davis), Christian Navarro (Tony Padilla), Justin Prentice (Bryce Walker), Ross Butler (Zach Dempsey), Devin Druid (Tyler Down), Miles Heizer (Alex Standall), Ajiona Alexus (Sheri Holland), Tommy Dorfman (Ryan Shaver), Timothy Granaderos (Montgomery de la Cruz), Anne Winters (Chloe Rice)

Ani Achola

Ani Achola

Nová studentka na střední škole, která si vytvoří blízký vztah s hlavní skupinou studentů.

Sezóny 2
2019 - 2020

Ani, celým jménem Amarowat Anysia Achola, je novou studentkou na Liberty High. S matkou se do Crestmontu přistěhovaly z Anglie, avšak původem jsou z Keni, odkud odjely, když Ani byly čtyři roky.

Její matka pracuje jako ošetřovatelka pro otce Nory Walkerové a obě bydlí v jejich domku u bazénu. Ani se tak často setkává s Brycem, o kterém sice ve škole slyšela spoustu negativních věcí a pomluv, ale přistupuje k němu nepředpojatě. Díky tomu zjistí, že uvnitř není tak špatný, jak o něm ostatní vykládají, a naváže s ním přátelství a později i sexuální vztah. Jelikož je její matka celkem přísná a striktní, Ani jí častokrát lže o tom, co dělá, a o svých záměrech.


Ve škole si je blízká hlavně s Clayem a Jessicou a po Bryceově vraždě se snaží zjistit, kdo za to vlastně může. Všímá si chování ostatních, poznává jejich motivy, které je mohly k Bryceově vraždě přivést a často poví tajemství jednoho studenta několika dalším. Je to právě ona, kdo podává výpověď o vraždě zástupci Standallovi na policejní stanici, avšak i během toho se nevyhne svému zvyku lhát.

Rodinní příslušníci:

  • Amara Josephine Achola (matka)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SmileAnette

Úplně zbytečná postava. Nejvíc nesympatická byla hlavně ve 3. sérii, mimo to, že se vměšovala do cizích záležitostí jsem nepochopila, proč zrovna ona ji má celou vyprávět (mimo to zjevné, že „bydlela“ s Brycem).

16.10.2020 | 14:45:41
Pandora Rosalez

Byla vsazena do děje jako extra důležitá postava (hlavně chováním) i když k ní diváci neměli žádný vztah, to mi tam dřelo celou dobu…

17.6.2020 | 14:23:13
tominotomino

V třetí sérii velmi otravná postava, která mě neustále štvala svým vměšováním se do věcí druhých. Ve čtvrté se ale zlepšila, proto si zaslouží hvězdičku navíc.

webmaster
10.6.2020 | 10:02:46
Car

nejhorsi postava ever, i kdyz je fakt ze ve 4 usla hlavne v tech pasazich kde nebyla haha, ale v minule rade nesnesitelna

7.6.2020 | 18:12:54
lea.m

Tahle slečna mi zkrátka nesedla…Nebyla jsem nadšená, když odvyprávěla celou třetí sérii.

1.6.2020 | 12:49:52

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Sledujte nás

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama