2 Broke Girls (2 $ocky) Jak dvě holky porušily pravidla a prorazily

Jak dvě holky porušily pravidla a prorazily

Jak dvě holky porušily pravidla a prorazily

Tvůrci seriálu letos oslavili natočení sté epizody. Přečtěte si, jak před lety vznikal a co stojí za úspěchem příběhu.


13 0
23.3.2016

Situační komedie z produkce stanice CBS plná nemravných odkazů na vagínu odstartovala v září 2011 se sledovaností 19,4 milionů diváků. Za vznikem seriálu, který se stal rychle hitem, stojí Michael Patrick King a Whitney Cummings.

Seriál byl založen na nepravděpodobném přátelství sardonické servítky Max Black a Caroline Channingové, která přišla o jmění kvůli svému otci. Dojmy byly smíšené. The Boston Globe označil seriál za nejlepší sitcom sezóny hraný před živým publikem, zatímco Los Angeles Times srazil show na „nešťastný rasový stereotyp“. Druhá série vstoupila na obrazovky se sledovaností 10,8 mil. diváků, a tedy o nešťastný počin určitě nešlo. „Před pěti lety se slovo ‚broke‘ objevovalo ve většině dialogů. Byla to velká chvíle, kdy se z televize ozvalo ‚Nemůžeme zaplatit náš nájem‘.“


•••

Okamžik vzniku

Michael Patrick King, spolutvůrce: Neviděl jsem v televizi žádné pracovité dvacátníky a zvlášť jsem neviděl žádné pracovité ženské postavy. Jsem z lidí, kteří v mládí neměli moc peněz a neodráželo to svět tak, jak ho znám.

Whitney Cummings, spolutvůrce: Když jsem poznala Michaela P. Kinga, měla jsem na účtě 800 dolarů a pomyslela jsem si: „Co si na sebe vezmu na první setkání s králem všeho báječného?“ Tak jsem šla do Nordstromu (obchodní řetězec s obuví) a koupila jsem si kožené lodičky značky Christian Louboutin za 700 dolarů. Uschovala jsem si účtenku, abych je pak mohla vrátit. Oblékla jsem si černou sukni přes džíny s páskem. Setkali jsme se v srpnu, kdy bylo tak 120° a propotila jsem si boty už při cestě za ním. Nemohla jsem je už vrátit, a tak mě setkání s Michaelem stálo 700 dolarů.

•••

Prodej seriálu

King: Vzali jsme koncept všem čtyřem společnostem. Zájem projevili Fox, CBS a ABC. Následovala válka s nabídkami.

Cummings: Vzpomínám, že reakce FOXu byla „Nemohli by to být dva kluci?“ Takže to nevyšlo. Nepochopili nás.

Nina Tassler, bývala předsedkyně CBS Entertainment: Musela jsem tenhle seriál mít. Poté, co jsem odpromovala, přestěhovala jsem se do New Yorku a začala pracovat v restauraci 81. a Colombově. Žila jsem ten život, byla jsem na mizině, čekala jsem u stolů až do rozednění, sbírala každičký cent k zaplacení nájmu – ale také jsem prožila každou chvíli naplno.

•••

Nalezení 2 Broke Girls

Michael P. King přiznal, že šel tvrdě po herečce Kat Dennings, aby mohla hrát Max Black. Herečku do role Caroline pak hledali konkurzem. CBS chtěla někoho slavného, zato tvůrci hledali někoho neznámého.

(Michael Patrick King s holkama při natáčení. Foto: CBS)

•••

Pilotní odpal

Peter Roth, prezident Warner Bros. Television: Pamatuji si telefonát od Niny: „Dáváme to po Ashtonovi Kutcherovi v dílu Dva a půl chlapa (tehdy to byl jeho debut).“ Tu noc jsme měli rating 7.7. To jsou čísla, na která nezapomenete.

Cummings: V úvodním monologu řekla Max něco o vyschlé vagíně. Bylo to hned na první stránce scénáře.

Dennings: Kdyby někdo spočítal, kolikrát jsem v tomhle seriálu řekla slovo ‚vagína‘, bylo by to asi milion a půl krát.

King: Vzpomínám si na natáčení scény, kde seděly u stolu čtyři dívky a každé druhé slovo mělo být vagína. A někdo poznamenal „Přespříliš vagín.“ A já se zeptal, „Jak moc je moc?“ Odpověděli „Čtyři jsou v pohodě. Osm už je moc.“ Při tvorbě Sexu ve městě jsem se naučil, že lidé mají i v sedmdesáti stále mladý smysl pro humor a smějí se nemravnostem jako dvacetiletí.

•••

Odkaz seriálu

King: Tak tady jsme. O sto epizod později a stále se nám líbí, co děláme. Jsem hrdý na tento vzácný milník. Jsem rád i za to, že jsou holky stále na mizině, protože za pět let se člověk nutně nemusí dostat z dluhů.

Celý rozhovor naleznete na The Hollywood Reporter.

Diskuze /1

Liberius

Skvělej seriál.

24.3.2016 | 9:47:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Vtipné momenty

Vtipné momenty

Hlídejte si nás