24: Legacy Co byste měli vědět před premiérou seriálu 24: Legacy

Co byste měli vědět před premiérou seriálu 24: Legacy

Co byste měli vědět před premiérou seriálu 24: Legacy

Dnes si odbyl premiéru seriál 24: Legacy, který vychází z populárního seriálu 24 hodin, který běžel na televizních obrazovkách od roku 2001. Dnes tedy začíná další seriálová epocha, která se pokusí navázat na svého slavnějšího předchůdce, a dokázat, že žánr reálného času má ještě co nabídnout.


3 0
6.2.2017

Seriál 24 hodin vznikl v roce 2001. I když se jednalo o mix akční kriminálky s dramatem, seriál přinesl zcela nečekaný a nevídaný prvek – byl vysílán v reálném čase. Každá sekunda ve skutečném životě byla sekundou v seriálu. A to bylo pro diváky veliké lákadlo. Původně všichni čekali, že jeden díl bude trvat přesně jednu hodinu, ale nakonec tomu tak nebylo.

Seriál měl klasických 42 minut jako je to v naprosté většině u ostatních seriálů. Bez reklam se dnes žádná show v Americe neuživí. Reklamy byly ale sestříhány tak, aby společně i se seriálovým obsahem dávaly přesně 60 minut vysílacího času, takže de facto každá epizoda měla skutečně jednu hodinu. Dokonce v Americe, a třeba i v Německu, běžel při vysílání reklam v pravém dolním rohu obrazovky čas z epizody.


Seriál se stal hitem a Kiefer Sutherland ještě větší hvězdou, než původně byl. Postupem času se z něj stal i producent seriálu a ovlivňoval směřování vývoje postav a i děje. Seriál s námi vydržel celkem osm sezón, kdy každá z nich měla 24 epizod. Tedy každá sezóna mapovala přesně jeden den hlavního hrdiny Jacka Bauera.

Thumbnail Play icon

Před premiérou sedmé řady probíhala stávka scenáristů a tvůrci si lámali hlavu, zda odvysílat pouze pár dílů a zbytek až v dalším roce, či nevysílat vůbec. Nakonec se rozhodli sedmou řadu nahradit televizním filmem 24 hodin: Vykoupení, který byl prequelem k sedmém řadě. Následující rok byla odvysílána plnohodnotná sedmá řada s 24 epizodami. Někteří herci se ale nemohli do svých rolí vrátit, a tak byla určitá část scén přetočena.

Náklady na seriál se ale stále zvyšovaly a rozmach internetu, který se podepsal na sledovanosti většiny seriálů, přispěl k ukončení populární show ze strany studia Fox. Seriál tak skončil osmou řadou. Fox a hlavně Kiefer Sutherland nebyli připraveni s tak populárním seriálem nadobro skončit, a tak v roce 2014 vznikla další řada s názvem Dnes neumírej. Jedná se o devátou řadu, která poprvé neměla plnohodnotných dvacet čtyři epizod, ale pouze dvanáct.

I když byla nová řada diváky přijata velice vřele, sledovanost nebyla opět podle představ studia, které se opět rozhodlo seriál uložit ke spánku. S rozhodováním si ale Fox dával pěkně načas, až Kiefer Sutherland ztratil trpělivost a následně prohlásil, že i kdyby studio chtělo seriál obnovit, on už by se nevrátil. Zřejmě byl toho názoru, že studio by se k němu po desetileté spolupráci mělo chovat lépe.

Thumbnail Play icon

(Kiefer přeje seriálu 24: Legacy jen to nejlepší.)

Bylo tedy rozhodnuto, že seriál 24 hodin nebude pokračovat a neobjeví se Kiefer Sutherland. A tak se dostáváme ke zrodu 24: Legacy – novému seriálu se známými prvky a novými herci. Znovuzrození starých seriálů je v posledních letech v kurzu, vzpomeňme si třeba na Heroes, Prison Break, The X-Files a Gilmore Girls. Nyní bude muset Legacy dokázat, že dokáže zaujmout i bez hvězd, kteří seriál proslavily.

V hlavní roli se představí Corey Hawkins, kterého si můžete pamatovat jako Heatha z The Walking Dead. Dále Mirandu Otto, kterou zná většina fanoušků jako Éowyn z Pána Prstenů. Dalším lákadlem je Jimmy Smits, aneb Bail Organa ze Star Wars. Aby to ale neměli noví herci tak těžké, byl potvrzený návrat Carlose Bernarda jako Tonyho Almeidy a uvažuje se i o návratu Mary Lynn Rajskub (Chloe O'Brian).

Čeká nás celkem třináct epizod, prostor pro další pokračování tedy určitě je. Přejí si to tvůrci i herci, přeje si to studio a hlavně si to přeje i Kiefer Sutherland. I když tvrdí, že se do seriálu nechce vrátit, je možné, že v případě úspěchu seriálu by se mohl objevit. Přeci jenom nebyl příběh bývalého federálního agenta Jacka Bauera dovyprávěn. A to si Jack určitě nezaslouží.

Diskuze /9

barahir

Když je řeč o těch návratech starých seriálů, popravdě, jediná 24ka za něco stála. Takže já věřím, že se jim to povede i teď.

redaktor
6.2.2017 | 10:06:46
barahir

Ale doufám, že se nový hlavní hrdina nebude nějakej přizdisráč. Chtělo by to nejméně uřízlou hlavu islámského teroristy v prvním díle.

redaktor
6.2.2017 | 10:09:04
Lex Luthor

Jack ted hraje prezidenta v Designated Survivor jako Jack se už asi nevrátí.

#5 barahir #6 Cetriolo
6.2.2017 | 12:52:45
Fifipek

Pilot dle očekávání slabota :(

6.2.2017 | 16:19:04
barahir

#3 Lex Luthor: Tak je otázka, jakou bude mít Designated Survivor trvanlivost.

redaktor
6.2.2017 | 16:21:57
Cetriolo

#3 Lex Luthor: To hrál i v Touch hlavní roli… Pak Touch skončilo a Jack se vrátil do 9. řady :)

7.2.2017 | 13:56:00
MARTASLJ19

Bude seriál niekto prekladať aspoň do CZ titulkov?

#8 tom99
7.2.2017 | 15:18:23
tom99

#7 MARTASLJ19: Překladatel se bohužel zatím neozývá :-( Takže pokud by si na to někdo troufl, má volnou ruku…

#9 Agent24
webmaster
7.2.2017 | 16:29:14
Agent24

#8 tom99: To by byla strašná škoda kdyby nebyli titulky. Tak doufám, že se třeba ozve nebo se toho někdo ujme jiný. :-(

7.2.2017 | 16:34:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav titulků

Epizoda S01E12: 11:00 p.m. – 12:00 p.m.

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @Spider89

Překlad na verzi:

24.Legacy.S01E12­.HDTV.x264-SVA
24.Legacy.S01E12­.720p.HDTV.x264-AVS

Reklama

Zajímavosti

Podobnosti Legacy s původním seriálem 24 hodin

Podobnosti Legacy s původním seriálem 24 hodin

Seriál 24: Legacy vychází z původního seriálu 24. Žánr zůstal stejný, avšak netušili jsme, že se tvůrci budou tolik inspirovat původním seriálem a značná část dějových linek zůstane stejná. Dnes si rozebereme pár hlavních bodů, které jsou s příběhem Jacka Bauera téměř identické.

Novinky

Poslední epizoda se ještě víc přiblížila událostem první řady 24 hodin

Poslední epizoda se ještě víc přiblížila událostem první řady 24 hodin

Desátá epizoda první řady odhalila zcela nečekané odhalení v celé sérii. Nebo se jednalo o očekávaný zvrat? Pakliže si dobře pamatujete zápletku první řady původního seriálu 24, tak vás směr děje určitě až tak nepřekvapí, protože Legacy se od původní show inspiruje ve velkém.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny herců