24 (24 hodin) Den druhý

Den druhý

Den druhý

18 měsíců po tragické ztrátě v jeho rodině Jack Bauer odešel ze své pozice v CTU a nyní propadá silným depresím. Hrozba výbuchu jaderné bomby na území Los Angeles ho však přiměje vrátit se zpět do akce.
Události druhého dne začínají a končí v 8:00.

1 0
29.4.2014

Hlavní dějová linie

Jack po smrti své manželky Teri odešel ze CTU a marně se snaží navázat vztah se svou odcizenou dcerou Kim. Když však CTU získá informaci, že na americkou půdu byla dopravena jaderná bomba, Jack je žádán, aby se vrátil do služby. Bauer nakonec přijímá a obnoví tak svou několik let starou krycí identitu v losangeleské teroristické buňce.

Jako součást této buňky poté přihlíží přípravám na útok, o kterém až příliš pozdě zjistí, že je cílený na CTU, aby teroristé ochromili pátrání Američanů po jaderné bombě. V průběhu dne rovněž probíhá plánování svatby v rodině Warnerových, kde Kate Warner podezřívá snoubence své sestry Marie z teroristických aktivit. Ukáže se však, že to Marie je ve skutečnosti terorista a je zároveň součástí plánů na odpálení jaderné bomby v Los Angeles.


(hlavní postavy druhého dne: Kate Warner, Tony Almeida, George Mason,
Jack Bauer, Cherry Palmer, Kim Bauer, David Palmer)

Po výbuchu plastické trhaviny v budově je CTU ochromeno, agenti Tony Almeida a Michelle Dessler však stále vedou pátrání po jaderné bombě. Ředitel CTU George Mason je během hledání bomby vystaven smrtelné dávce radiace.

Ve složitém průběhu událostí je bomba nalezena a kvůli časovači, se kterým nelze manipulovat, má být odpálena nad pouští v letadle pilotované Jackem. V letadle se však s Jackem ocitne George Mason, který většinu dne pomalu umírá na následky radiace, a rozhodne se tak letadlo pilotovat sám. Jack proto na poslední chvíli seskočí padákem do bezpečí

Jaderná bomba se odpálí v bezpečí pouště s minimálními až nulovými ztrátami na životech (nepočítaje Masona), načež Spojené státy chystají odvetu proti státu, ze kterého teroristé vlastnící bombu pocházejí. K tomu má být klíčová obdržená audionahrávka, na které mají teroristé svůj útok plánovat s vůdci tří států Blízkého východu. Jack Bauer má však o autenticitě této nahrávky značné pochyby, načež se prezident Palmer rozhodne vojenskou odvedu pozdržet. Je však členy svého kabinetu záhy zbaven své výkonné funkce.

Jack, Tony a Michelle se snaží získat důkaz o tom, že nahrávka je falešná, načež zjistí, že ji fabrikovala skupina mocných amerických obchodníků, kteří se snaží vyvolat válku s Blízkým východem, na čemž by sami vydělali.

Jakmile Bauer získá důkaz o nepravosti nahrávky, Palmer se opět chopí své funkce. V tom nemalou úlohu sehraje i prezidentova exmanželka Sherry, která, zpočátku sice byla do celého spiknutí zapletena, nakonec však Jackovi se získáním potřebného důkazu pomohla.

Krize je zažehnána a prezident Palmer vydává prohlášení americkému lidu. Avšak poté, co mu záhadná žena potřese rukou, prezident kolabuje z následku infekce záhadnou biologickou zbraní.

Vedlejší dějové linie

  • Kim hlídá malou dcerku násilného otce, který během dne zabije svou ženu. Kim před ním následně prchá a snaží se holčičku zachránit, při čemž je opakovaně vystavována různým nebezpečenstvím. Jack se s ní po telefonu stihne rozloučit před odpálením bomby a Kim pak dlouho neví, že výbuch ve skutečnosti přežil.
  • Jack si během dne začíná být blízký s Kate Warner, která CTU značně pomáhá s pátráním po teroristické buňce její sestry.
  • Po původním vztahu Tonyho a Niny Mayers, ze které se vyklubal zrádce, se nyní začíná vyvíjet romantický vztah mezi Tonym a Michelle Dessler.
  • Dosud vězněná Nina má klíčové informace o jaderné bombě. Prezident Palmer je proto nucen zajistit jí propuštění a imunitu.

Váš názor na druhý den seriálu 24 nám můžete dát najevo skrze hodnocení tohoto článku.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Jak zakončit příběh Jacka Bauera?

Jaký byste Jacku Bauerovi přáli konec?

69%
13%
11%
7%
108 hlasů

Stav titulků

Epizoda S09E12: Day 9: 10:00 p.m. – 11:00 a.m.

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Přehled sérií

Přehled sérií 24

Jaká je vaše nejoblíbenější řada seriálu 24?

44%
14%
10%
8%
8%
6%
6%
5%
80 hlasů

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny