24 (24 hodin) Den osmý

Den osmý

Den osmý

18 měsíců po událostech sedmého dne se Jack Bauer zotavil z vystavení biologické zbraně a má nyní velmi blízko ke své dceři Kimberly i vnučce Teri, za kterými se má přestěhovat zpátky do Kalifornie. Bohužel si na to ale vybral špatný den.
Události osmého dne začínají a končí v 16:00.

2 0
5.5.2014

Hlavní dějová linie

V Jackově bytě se z ničeho nic objeví postřelený informátor z jeho minulosti a naléhá na Jacka, aby ho dopravil do CTU (které bylo po událostech sedmého dne obnoveno a v New Yorku má vlastní pobočku). Jack souhlasí, během cesty jsou však oba napadeni zabijáky a informátor je zabit ještě před tím, než ho stihne vyzvednout vrtulník CTU. Těsně před smrtí však Jacka informuje o zrádci ve vnitřních kruzích prezidenta Kamistánské republiky Omara Hassana, který má dnes v sídle OSN podepsat mírovou smlouvu s americkou prezidentkou Allison Taylor, a na nějž neznámí teroristé plánují spáchat atentát.

Agenti CTU si myslí, že tohoto zrádce dopadli, avšak Chloe O'Brien, která rovněž pracuje v newyorském CTU, není dostatečně přesvědčena a Jack tak na její osobní žádost pátrá po dalších stopách. Záhy skutečně odhalí ruského teroristu, který na Hassana připravuje atentát. Ten je však díky Jackovi, Chloe a agentovi CTU Colu Ortizi překažen. Skutečným zrádcem se ukáže být Hassanův bratr Farhad. Ten však prchá.


(hlavní postavy osmého dne: Arlo Glass, Dana Walsh, Brian Hastings, Chloe O'Brian, Cole Ortiz, Renee Walker, Jack Bauer, Omar Hassan, Allison Taylor, Rob Weiss)

Po nezdařilém pokusu o atentát na prezidenta Hassana CTU zjistí, že teroristé hodlají odkoupit jaderné tyče od ruské mafie. Je kontaktována Renee Walker, aby obnovila své šest let staré krytí v ruské skupině jistého Vladimira Laitanana a zjistila, kdo s těmito tyčemi obchoduje. Mezi Jackem a Renee vznikl po událostech sedmého dne blízký vztah, Renee se však stala psychicky nestabilní a byla dokonce propuštěna z FBI poté, co mučila Alana Wilsona, který byl za událostmi tohoto dne zodpovědný. Jack proto Renee na tuto misi doprovází.

Renee se dostane do kontaktu s Laitananem, který ji před šesti lety psychicky i fyzicky týral. Než stihne Jack zakročit, Renee ho v záchvatu zuřivosti zabije. Jack se poté dostane na stopu jistému Sergeji Bazhaevovi, který skutečně prodal jaderné tyče Fahradovi. Po zatčení Bazhaeva chce Jack odstoupit, zjistí však, že vláda hodlá svalit vinu za dnešní neúspěchy na Renee kvůli tomu, že zabila Laitanana. Ředitel CTU Brian Hastings tak s Jackem uzavře dohodu. Pokud Jack CTU pomůže řešit tuto hrozbu až do konce, obvinění proti Renee budou stažena.

Jakmile Fahrad zjistí, že jeho skupina hodlá z jaderných tyčí udělat špinavou bombu a odpálit ji na americké půdě, obrátí se proti nim a kontaktuje CTU, je však záhy zabit. Tato skupina poté použije dceru prezidenta Hassana jako návnadu a skrze ni dostane do CTU EMP bombu, která vyřadí veškerou elektroniku v budově. Teroristé pak dají prezidentce Taylor ultimátum, aby jim vydala Hassana, jinak v New Yorku odpálí špinavou bombu. Taylor, odmítne, její vedoucí kanceláře však tajně pověří speciální jednotku, která má Hassana unést a předat teroristům. Jacku Bauerovi se sice podaří tuto jednotku zastavit, Hassan se však teroristům nakonec vzdá dobrovolně a záhy je jimi popraven. Za získání Hassana však teroristé CTU alespoň vydali špinavou bombu, která tak už nyní není hrozbou.

Po zdánlivém pominutí krize přemluví prezidentka Taylor Hassanovu manželku Daliu, aby pokračovala v podpisu mírové smlouvy ve jménu jejího muže. Jack se s Renee vrací do jeho bytu, zatímco Brian Haistings odstupuje z vedení CTU, když v rámci své dohody s Jackem na sebe vzal odpovědnost za dnešní dění. Novou ředitelkou se stává Chloe O'Brien. Jistý ruský operativec se však obává, že by si ho Renee mohla spojit s dnešními událostmi. Sleduje ji proto do Jackova bytu a zabije ji.

Jackovi pak od tohoto okamžiku nejde už o nic jiného než o mstu za Renee. Jack zjistí, že za stávajícím útokem stojí Rusové, kteří se už od začátku snažili vycouvat z mírové dohody. Informuje o tom prezidentku, avšak ta si nemůže dovolit Rusy od dohody odradit, a proto se rozhodne celou kauzu pohřbít. Aby toho ale nebylo málo, na scénu se vrací bývalý prezident Charles Logan, po kterém prezidentka vyžaduje, aby Rusy udržel u jednacího stolu.

Po Jackovi jde nyní CTU i policie. Podaří se mu však dostat k Loganovi a zjistí od něj, že za událostmi dnešního dne stojí sám ruský prezident Jurij Suvarov. Jack má možnost Suvarova zabít, Chloe se však podaří mu to vymluvit. Společně se pak snaží zveřejnit nahrávku inkriminující Suvarova, ta je však zneškodněna. Těsně před podepsáním smlouvy, za kterou usilovně bojovala, se v prezidentce Taylor vzepře svědomí a s celou kauzou vyjde na světlo. Podaří se jí zastavit atentátníky poslané Loganem na Jacka těsně předtím, než ho zabijí. Varuje však Jacka, že nyní po něm půjdou jak Rusové, tak i Američané. Jack tedy opět mizí a přitom opouští i USA. S vědomím, že už se tam pravděpodobně nikdy nebude moct vrátit.

Vedlejší dějové linie

  • Analytička CTU a snoubenka Cola Ortize Dana Walsh je vydírána svým bývalým přítelem, který ví o její změně identity a kriminální minulosti. Situace se vyostří a Danin bývalý nešťastnou náhodou umírá, do čehož je zapleten i Ortez. Nehledě na tyto události se ke konci dne ukáže, že Dana Walsh byla v CTU celou dobu krtkem pomáhajícím Rusům.
  • Když Dalia Hassan zjistí, že Suvarov nechal zabít jejího muže, prezidentka Taylor vyhrožuje vojenským vpádem do její země, pokud nepodepíše mírovou smlouvu. Právě to a její zrada Jacka Bauera jsou hlavní důvody, proč se prezidentka nakonec rozhodla Suvarova odhalit.

Váš názor na osmý den seriálu 24 nám můžete dát najevo skrze hodnocení tohoto článku.

Diskuze /5

24ron 24

Rekapitulace 8.sérii by bola za nami a teraz nás už za 10 hodín konečne čaká 9.séria!!!

5.5.2014 | 16:14:37
skream2

kdy předpokládáte že budou titulky? a kolik je vás bude dělat? :) A tuším že zítra mají být dokonce dva díly po sobě..

#3 Hurley
5.5.2014 | 20:37:16
Hurley

#2 skream2: Nech se překvapit. Ostatně tak jako my. :)

webmaster
5.5.2014 | 21:16:35
mastrx

Jsem napnuty jak struna.Uz jen par hodin ja snad neusnu.

5.5.2014 | 23:14:05
Agent24

Jdu si vzít prášky na spaní jinak asi neusnu. :-)

5.5.2014 | 23:22:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Jak zakončit příběh Jacka Bauera?

Jaký byste Jacku Bauerovi přáli konec?

69%
13%
11%
7%
108 hlasů

Stav titulků

Epizoda S09E12: Day 9: 10:00 p.m. – 11:00 a.m.

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Přehled sérií

Přehled sérií 24

Jaká je vaše nejoblíbenější řada seriálu 24?

44%
14%
10%
8%
8%
6%
6%
5%
80 hlasů

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny