24 (24 hodin) Den první

Den první

Den první

„Teroristé se právě chystají spáchat atentát na prezident­ského kandidáta. Má žena a dcera byly uneseny a lidé, se kterými pracuji, mohou být zapleteni do obojího. Jsem federální agent Jack Bauer a tohle je nejdelší den mého života.“
Události prvního dne začínají a končí o půlnoci.

5 0
28.4.2014

Následující článek, stejně jako i budoucí články z této série, obsahuje relativně stručný přehled jedné konkrétní řady seriálu 24. Některé postavy a vedlejší dějové linie jsou v tomto přehledu záměrně vynechány, aby mohli čtenáři získat více ucelený výtah těch nejdůležitějších bodů mytologie seriálu 24, nebo si je mohli alespoň připomenout ku příležitosti premiéry řady nové.

Hlavní dějová linie

Příběh začíná o půlnoci v předvečer kalifornských prezidentských primárek a točí se převážně okolo federálního agenta Jacka Bauera, ředitele protiteroristické jednotky CTU, a senátora Davida Palmera, prvního afroamerického kandidáta do úřadu prezidenta Spojených států amerických.


(hlavní postavy prvního dne: Kim, Teri a Jack Bauerovi, David Palmer a Nina Mayers)

Jackova dcera Kim a později i jeho žena Teri jsou uneseny teroristickou buňkou pod vedením jistého Iry Gainese, který plánuje spáchat atentát na senátora Palmera. Gaines drží Kim a Teri jako rukojmí a vyhrožuje Jackovi, že pokud s ním nebude spolupracovat, jeho dceru i ženu zabije. Gaines tímto Jacka nutí, aby atentát na Palmera spáchal on.

Jack nejprve plní Gainesovy instrukce, přičemž se zároveň stává uprchlíkem před policií a CTU. Po sledu nebezpečných událostí se Jackovi nakonec sice podaří tuto teroristickou buňku zarazit a zachránit Teri i Kim, dozví se však o skupině, která tuto buňku najala a kterou vedou bratři Andre a Alexis Drazenovi.

Jack a senátor Palmer později odhalí, že je oba spojuje tajná operace v Kosovu, kterou senátor Palmer před dvěma lety schválil a Jack ji vedl. Tato akce měla za cíl zlikvidovat srbského teroristu Victora Drazena, avšak Jack, který jako jediný ve své jednotce celou akci přežil, dosud nevěděl, že místo Drazena během ní zemřela jeho žena a dcera. Právě proto se chtěl nyní Drazen na Palmerovi a Bauerovi pomstít tím, že zabije jak samotného Palmera, tak Bauerovu rodinu.

Palmer s Bauerem fingují senátorovu smrt, aby tím uspokojili bratry Drazenovy (Victorovy syny). Jack poté najde Victora Drazena v přísně tajném americkém vězení, ze kterého ho jeho synové nyní vysvobodí. Drazenovi vzápětí zjistí, že Palmer je stále naživu, a opět unesou Jackovu dceru, kterou jsou ochotni vyměnit za něj.

Kim se však podaří uniknout a Alexis je zabit. Victorovi následně dochází čas, pročež kontaktuje svou spojku uvnitř CTU, kterou se ukáže být Nina Mayers, Jackova kolegyně a bývalá milenka, která dosud celý den Jackovi pomáhala, aby si zachovala své krytí. Nina pak naláká Jacka k Victorovi a Andreji.

Bauer oba Drazeny zlikviduje a zjistí, že Nina je zrádce. Kontaktuje CTU, odkud už Nina uniká. Nešťastnou náhodou se jí však do cesty připlete Teri a Nina ji zabije. Nina je poté zatčena. Jack bezmocně sedí na podlaze CTU se svou mrtvou ženou v náručí s vědomím, že nezemřela jen ona, ale s ní i jejich ještě nenarozené dítě.

Vedlejší dějové linie

  • Jack se snažil znovu oživit svůj vztah s Teri poté, co byli půl roku odloučeni a on měl aféru s Ninou.
  • David Palmer řeší politický skandál, když se objeví důkazy o tom, že útočník, který před sedmi lety znásilnil jeho dceru, byl zabit jeho synem.
  • Dojde ke konfliktu mezi Palmerem a jeho manželkou Sherry, o které zjistí, že jejich manželství využívá pouze k získání politické moci.
  • Při několika událostech se Jackovým zprvu nedobrovolným spojencem během dne stane i Tony Almeida, agent CTU a stávající přítel Niny, která ho k pomoci Jackovi přemluví, přestože je Tony k němu zprvu značně nedůvěřivý.

Váš názor na první den seriálu 24 nám můžete dát najevo skrze hodnocení tohoto článku.

Diskuze /3

srada

díky za osvěžení,už je to dlouho,co jsem to sjížděl

28.4.2014 | 7:32:44
Agent24

Pěkný článek na první sérii. Chtěl jsem se zeptat kdy asi tak bude 1 a 2 díl ke stáhnutí. Řekl bych tak v úterý v 5 nebo 6 ráno. :-)

28.4.2014 | 16:29:28
Lucifrid

Moc díky za tenhle článek a těším se na další :). Díky nim se asi na seroš budu dívat. Nejvíc jsme sice viděla z první série, ale celou rozhodně ne. A z těch dalších vždy úryvky či jsem hledala obsahy epizod pro mamku, které sem tam něco uteklo :D. Tudíž moc díky a těším se na další souhrn :).

webmaster
28.4.2014 | 16:46:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Jak zakončit příběh Jacka Bauera?

Jaký byste Jacku Bauerovi přáli konec?

69%
13%
11%
7%
108 hlasů

Stav titulků

Epizoda S09E12: Day 9: 10:00 p.m. – 11:00 a.m.

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Přehled sérií

Přehled sérií 24

Jaká je vaše nejoblíbenější řada seriálu 24?

44%
14%
10%
8%
8%
6%
6%
5%
80 hlasů

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny