24 (24 hodin) Vykoupení

Vykoupení

Vykoupení

Čtyřicet čtyři měsíců po událostech šestého dne je Jack Bauer stíhán americkou vládou za porušování lidských práv. A zatímco se tak Jack odevzdává misionářské práci v Africe, ve Spojených státech klíčí nové vládní spiknutí.
Události filmu 24: Redemption se odehrávají mezi 15:00 a 17:00 greenwichského ča­su.

1 0
3.5.2014

Necelé čtyři roky po událostech šestého dne má Jack Bauer procestovanou značnou část světa ve snaze najít sám sebe a smířit se s osudovými událostmi v jeho životě za několik posledních let. Momentálně se nachází v africkém státě Sangala, kde pomáhá v misionářské práci na škole Okavango svému příteli a bývalému kolegovi ze speciálních jednotek Carlu Bentonovi.

K Jackovi se dostane úředník americké ambasády Frank Trammel, který mu předá soudní obsílku, podle které se má Bauer okamžitě vrátit do USA a čelit obviněním z porušování lidských práv během jeho činnosti v rámci operací CTU. Jack pochopí, že se musí přepravit opět na jiné místo, než však stihne odejít, na Bentonovu školu zaútočí vojenská jednotka generála Iké Dubaku, která do své armády nabírá mladé sangalské chlapce.


Bauerovi a Bentonovi se podaří chlapce ochránit, zjistí však, že útok na jejich školu byl výsledkem provedení puče v Sangale, který uskutečnili Dubaku a generál Benjamin Juma. Benton má pro jednotlivé chlapce potřebné dokumenty k jejich oficiálnímu přestěhování do USA, pročež se s nimi vydává na ambasádu v hlavním městě. Jack Bentonovi slíbí, že je doprovodí až k městu, když však Benton po cestě šlápne na minu a je nucen zůstat pozadu, Jack dovádí chlapce až k samotné ambasádě. Benton čeká, až ho dostihne Dubakova jednotka a odpálí se. Výbuch přežije pouze Dubaku.

Jack se dostane na ambasádu a předloží Trammelovi dokumenty nutné pro to, aby se chlapci mohli dostat do Ameriky. Trammel je však ochoten děti ze Sangaly vyvézt jen pokud s nimi poletí i Bauer v rámci jeho soudní obsílky. Jack je tak nakonec donucen na toto ultimátum přistoupit.

Během těchto událostí probíhá ve Spojených státech amerických inaugurace Allison Taylor, která přebírá úřad prezidenta po Noahu Danielsovi. Taylor se dozví o převratu v Sangale, nemůže však ještě nijak zakročit a Daniels ze Sangaly pouze pasivně evakuuje veškerý americký perzonál.

Jistý Chris Whitley, starý přítel Rogera Taylora, syna Allison Taylor, najde nesrovnalosti v účetnictví firmy, ve které pracuje, a nabude podezření, že jeho šéf spolupracuje s teroristy. Nevědíc, že je na stopě vlivné militantní organizaci jistého Jonase Hodgese, který generála Jumu tajně zásobuje americkým arzenálem, jde Chris s touto informací za Rogerem a prosí ho, aby na tuto situaci upozornil svou matku. Kvůli Chrisově minulosti, kdy měl problémy s narkotiky, mu Roger zprvu nevěří, slíbí mu však, že na situaci dohlédne.

Chris je vzápětí u sebe doma přepaden Hodgesovými agenty. Ti ho vyslechnou a když zjistí, že neví nic konkrétního, zabijí ho. Allison Taylor přebírá úřad prezidenta Spojených států amerických.

Váš názor na film 24: Redemption nám můžete dát najevo skrze hodnocení tohoto článku.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Jak zakončit příběh Jacka Bauera?

Jaký byste Jacku Bauerovi přáli konec?

69%
13%
11%
7%
108 hlasů

Stav titulků

Epizoda S09E12: Day 9: 10:00 p.m. – 11:00 a.m.

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Přehled sérií

Přehled sérií 24

Jaká je vaše nejoblíbenější řada seriálu 24?

44%
14%
10%
8%
8%
6%
6%
5%
80 hlasů

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny