9-1-1 (Záchranáři L.A.) Proč byste měli dát šanci seriálu 9–1–1

Proč byste měli dát šanci seriálu 9–1–1

Proč byste měli dát šanci seriálu 9–1–1

Dnes si odbyla premiéru druhá řada seriálu 9–1–1, který se v USA těší velké divácké oblibě, u nás to však tak slavné není. Přitom seriály Ryana Murphyho a Brada Falchuka jsou vždy zárukou zajímavé podívané. V naší redakční recenzi se dozvíte, proč dát seriálu šanci.

8 0
24.9.2018

@KevSpa

Na první pohled se může zdát, že 9–1–1 je jen další tuctové procedurální drama z prostředí hasičů, záchranářů a policistů. Ale tak tomu rozhodně není, protože Ryan Murphy a Brad Falchuk (Nip/Tuck, Glee, American Horror Story, American Crime Story) ve spolupráci s Timem Minearem pojali seriál velice osobitým způsobem. Více než na samotné záchranné akce se zaměřují na osobní příběhy hlavních aktérů, hasičů, záchranářů, policistů i operátorů linky 911. A právě v tom tkví síla seriálu. Nejedná se o samostatně stojící epizody, kdy by se zapomínalo na vývoj postav. Dalším velkým plusem je, že tvůrci nám servírují spoustu absurdních situací, co se týká nehod či katastrof, takže se při sledování určitě nebudete nudit. Občas to pravda není nic pro slabé žaludky. A nakonec je tu parádní herecké obsazení v čele s Peterem Krausem (Six Feet Under) a Angelou Bassett (American Horror Story), kteří jsou ve svých rolí úžasní. S Connie Britton (Friday Night Lights) už se bohužel ve druhé řadě nesetkáme, ale i ona je ozdobou první série. 9–1–1 je jedním z nejpříjemnějších seriálových překvapení tohoto roku a je jen dobře, že druhé série jsme se dočkali už letos na podzim.

@Lucifrid

Děvětsetjedenáctka pro mě byla jako blesk z čistého nebe. Murphyho seriály nesleduju (horory nejsou můj šálek kávy a jeho ostatní díla mě nezaujala), ale na seriál z hasičského prostředí, obzvlášť s Peterem Krausem v hlavní roli, jsem se celkem těšila. Čekala jsem, že to bude fajn, ale byla jsem opravdu velice překvapena, jak moc si mě seriál hned zaháčkoval a já se nemohla dočkat každé další epizody. Mohou za to hlavně skvěle napsané postavy, které prožívají normální radosti a strasti (ty spíš), ovšem na pozadí murphyovských bizarností. Co si budeme povídat, s jejich příhodami se normální hasiči setkají asi minimálně. V první řadě nám byla představena velká část postav, ale některým zatím tvůrci jejich osobní příběhy nerozvinuli, což ale doufám ve druhé řadě napraví. Mrzí mě odchod Abby, to byla skvělá linka, ale co se dá dělat. Hlavním tahounem je tu Bobby, pro kterého mám slabost, a samozřejmě i Athena. Všichni jsou tu tak sympatičtí, že jim musíte fandit, i kdybyste nechtěli. Na novou postavu v podání Jennifer Love Hewitt jsem sice zvědavá, daleko víc se ale těším, co potká naše hrdiny z první řady. Jsem nadšená, že na druhou řadu nemusíme čekat do midseason a užijeme si ji už teď na podzim.


@Valada06

9–1–1 jsem toho zprvu moc nevěděl, ale jakmile jsem viděl, že tam jednu z hlavních rolí ztvárňuje Peter Krause, kterého jsem si zamiloval v The Catch, musel jsem to vyzkoušet. První série se hemží neuvěřitelným množstvím sympatických postav, Bobby Nashem počínaje a Abby Clarkovou konče. Jednoduše si je zamilujete. Každý díl první řady navíc nabízí zajímavé, někdy až bizarní záchranářské kousky, někdy vám naopak z telefonátů na linku 911 naskakuje husí kůže. Do seriálu se ponoříte natolik, že vám těch deset epizod uteče jako voda. Věřím, že druhá řada nám nabídne minimálně stejně dobrý zážitek jako ta první, a my budeme opět s napětím sledovat, jak naši oblíbení hrdinové zachraňují lidské životy.

Foto: FOX

Jak se líbila první řada seriálu 9–1–1 vám? Podělte se o své dojmy v diskuzi a seriál nezapomeňte ohodnotit.

Diskuze /4

rohlo

Já objevila serial asi před 14 dny a mužu jenom doporučit !:)

24.9.2018 | 13:41:44
icheb

První série byla super :)

24.9.2018 | 14:06:34
Remus

Ten seriál mi hodně sednul, nestává se často, že by mi bylo ihned tolik postav sympatických jako tady. Doporučuju.

24.9.2018 | 19:27:41
nerold

objevil jsem nahodou pred cca 10 dny a uz jsem u s02e08 a je to luxus. :-) uz jsem do toho zkousel uvrtat i pritelkyni, ktera serialy moc nesleduje, chicago fire ji bavilo, ale neudrzelo… tak toto si mozna zamiluje. :-P skvele napsane postavy, jsem zvedavy na vyvrcholeni traumatu buckyho sestry. :-) bude to urcite pecka.

30.11.2018 | 20:15:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E02: Alone Together

sk100%
DOKONČENO

České titulky překládá MissLiz ze SerialZone.

Poznámka: Titulky jsou nahrávány sem, termín dokončení neznáme.

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál 9–1–1

9–1–1: Lone Star

Reklama

Recenze

Proč byste měli dát šanci seriálu 9–1–1

Proč byste měli dát šanci seriálu 9–1–1

Dnes si odbyla premiéru druhá řada seriálu 9–1–1, který se v USA těší velké divácké oblibě, u nás to však tak slavné není. Přitom seriály Ryana Murphyho a Brada Falchuka jsou vždy zárukou zajímavé podívané. V naší redakční recenzi se dozvíte, proč dát seriálu šanci.

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás