A Discovery of Witches (Čas čarodějnic)
91/100 - 206×

A Discovery of Witches(Čas čarodějnic)

Diana Bishopová je uznávanou vědkyní na Oxfordu, která ale odmítá své čarodějné dědictví. Když nečekaně vyvolá starodávný magický rukopis, ocitne se uprostřed nebezpečné hry nebezpečných bytostí.

VB | 2018 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Sky 1 | 50 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Romantický
hrají
Matthew Goode (Matthew Clairmont), Teresa Palmer (Diana Bishopová), Alex Kingston (Sarah Bishopová), Aiysha Hart (Miriam Shephardová), Lindsay Duncan (Ysabeau de Clermont), James Purefoy (Philippe de Clermont), Owen Teale (Peter Knox), Edward Bluemel (Marcus Whitmore), Malin Buska (Satu Järvinen), Valerie Pettiford (Emily Matherová), Trevor Eve (Gerbert D'Aurillac), Tanya Moodie (Agatha Wilsonová), Steven Cree (Gallowglass de Clermont), Sophia Myles (Rebecca Bishopová), Adelle Leonce (Phoebe Taylor)

Philippe de Clermont

Philippe de Clermont

Philippe de Clermont je upír. Byl manželem Ysabeau de Clermont a otcem Matthewa de Clermonta.

Sezóny 1
2021 - 2021

Philippe přikazuje Matthewovi vrátit se do Sept-Tours poté, co Gallowglass oznámil, že Matthew zmizel. Matthew, který zmizel, byl Matthew, který existoval v 90. letech 15. století, zatímco Matthew, který dorazí do Sept-Tours, je Matthew z budoucnosti. Matthew vezme Dianu s sebou do Sept-Tours, protože ji nemůže nechat v Londýně a nemůže ji před svým otcem tajit. Matthew je vyděšený, že znovu uvidí svého otce, protože ví, že je jeho otec v budoucnu mrtvý a od jeho posledního setkání uplynuly desítky let. Philippe zuří že je ve vztahu s čarodějnicí. Diana mi vysvětlí jejich situaci. Philippe si již uvědomuje, že ona i Matthew jsou z budoucnosti. Je překvapen, když slyší, že Diana byla v budoucnu v Sept-Tours a že jeho manželka Ysabeau dala Dianě její prsten. Tehdy si uvědomí, že není v jejich přítomnosti naživu, a nechce vědět, kdy a jak zemře. Souhlasí, že nechá Dianu zůstat pod ochranou rytířů na panství. Nedovolí však Matthewovi a Dianě spát ve stejné místnosti, protože nejsou řádně oddaní a svůj vztah nenaplnili. Matthew je naštvaný, ale nemůže v této věci změnit názor svého otce. Matthew si není jistý, zda byl návrat domů moudrý nápad, a svému otci plně nedůvěřuje.

Philippe dává Dianě klíče od Sept-Tours, protože je nejvýše postavenou ženou na panství a nyní je její povinností zvyknout si na způsoby jeho domova. Vezme svého syna na lov a postupem času se Matthew chová v Sept-Tours kolem každého hlídaně a napjatě. Philippe říká Dianě, že jednoho dne ho opustí. Nejprve ho nechápe, ale pak si uvědomí, že tím myslí, že jednou zemře a Matthew bude tak zdrcen, že ji bude následovat svou smrtí. Philippe říká Dianě,že je nyní v kostele ve vesnici. Matthew tam přiznává Dianě, že to byl on, kdo zabil Philippa, když ho o to prosil poté, co byl nacisty mučen. Jednoho dne Diana zjistí, že ve stodole bojují s meči Philippe a Matthew. Philippe způsobí u Matthewa vztek krve a tím mu ukáže, že ví, že se Matthew chová tak odtažitě, protože cítí vinu za něčí smrt. Philippe si tedy uvědomuje že ho jeho syn v budoucnu zabije a řekne synovi, že mu odpouští. Matthew je přemožen emocemi. Se svým otcem si mohou být znovu blízcí, než se musí s Dianou vrátit do Londýna.

Před svatbou Diany a Matthewa je vezme Philippe oba do chrámu bohyně Diany / řecké bohyně lovu Artemis. Čarodějnice jí často říkají Bohyně a je uctívána svými třemi aspekty, kterými jsou Panna, Matka a Baba, z nichž každá je zdrojem jiného typu magie. V chrámu se ukazuje, že Philippe je tak starým, moudrým a mocným, že má schopnost vyvolat bohyni, přestože není čarodějem, která kolem chrámu bičuje vítr, když zpívá v angličtině a starověké řečtině, aby bohyně požehnala Dianě a strážila ji na její cestě. Philippe je jediný nečaroděj, který má schopnost používat magii.

Foto: Sky 1

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama