A Discovery of Witches (Čas čarodějnic)
92/100 - 205×

A Discovery of Witches(Čas čarodějnic)

Diana Bishopová je uznávanou vědkyní na Oxfordu, která ale odmítá své čarodějné dědictví. Když nečekaně vyvolá starodávný magický rukopis, ocitne se uprostřed nebezpečné hry nebezpečných bytostí.

VB | 2018 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Sky 1 | 50 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Romantický
hrají
Matthew Goode (Matthew Clairmont), Teresa Palmer (Diana Bishopová), Alex Kingston (Sarah Bishopová), Aiysha Hart (Miriam Shephardová), Lindsay Duncan (Ysabeau de Clermont), James Purefoy (Philippe de Clermont), Owen Teale (Peter Knox), Edward Bluemel (Marcus Whitmore), Malin Buska (Satu Järvinen), Valerie Pettiford (Emily Matherová), Trevor Eve (Gerbert D'Aurillac), Tanya Moodie (Agatha Wilsonová), Steven Cree (Gallowglass de Clermont), Sophia Myles (Rebecca Bishopová), Adelle Leonce (Phoebe Taylor)

Walter Raleigh

Walter Raleigh

Sir Walter Raleigh 1554 – 29. 10.1618, byl anglický aristokrat, spisovatel, básník, voják, dvořan, špión a průzkumník. Je velmi známý pro popularizaci tabáku v Anglii. V seriálu je členem Školy noci.

Sezóny 1
2021 - 2021

Raleigh se narodil do protestantské rodiny v Devonu, byl synem Waltera Raleigha a Catherine Champernowne. O jeho mládí se toho ví jen málo, i když strávil nějaký čas v Irsku na zámku Killua v Clonmellonu v hrabství Westmeath, účastnil se potlačování povstání a také obléhání Smerwicku. Později se stal pronajímatelem majetku zabavenému rodnému Irovi. Rychle se prosadil u královny Alžběty I. a byl povýšen do šlechtického stavu v roce 1585. Jako pomocník při anglické kolonizaci Severní Ameriky získal Raleigh královský patent na prozkoumání Virginie, který tak připravil půdu pro budoucí anglické osadníky. V roce 1591 se tajně oženil s Elizabeth Throckmortonovou, a protože se vzali bez svolení královny, byli oba posláni do Toweru.

Po propuštění v roce 1594 slyšel Raleigh o „zlatém městě“ v Jižní Americe a plavil se tam, aby ho nalezl. Publikoval přehnanou zprávu o svých zkušenostech v knize, která přispěla k legendě o „El Doradu“. Poté, co královna Alžběta zemřela v roce 1603, byl Raleigh znovu uvězněn v Toweru, tentokrát za údajné zapojení do hlavního spiknutí proti králi Jakubovi I., který mu nebyl příznivě nakloněn. V roce 1616 byl propuštěn, aby vedl druhou výpravu při hledání El Dorada. To bylo neúspěšné a muži pod jeho velením vyplenili španělskou základnu. Vrátil se do Anglie a pro uklidnění Španělů byl v roce 1618 zatčen a popraven.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama