A.D. Kdo stojí za seriálem A.D.?

Kdo stojí za seriálem A.D.?

Kdo stojí za seriálem A.D.?

Úspěšný producentský manželský pár Mark Burnett a Roma Downey. On pochází ze Skotska. Ona má kořeny v Severním Irsku. V následujícím článku se dozvíte jak vypadaly počátky jejich práce pro filmový průmysl a jaká myšlenka vedla k vytvoření seriálu A.D.


2 1
9.3.2015

Po několika letech ve službě v Britské armádě se Mark odstěhoval do Kalifornie. Než se mu splnil jeho sen pracovat ve filmovém průmyslu, nepohrdl ani prací chůvy či prodejem triček.

Roma se chtěla stát malířkou, nakonec se rozhodla pro herectví. Její neznámější rolí je anděl „Monica“ v seriálu CBS Dotek anděla. Herecky a produkčně se podílela též na filmu vánoční romance Srdce k pronajmutí.


Markovým debutem v seriálové branži byla soutěž Eco-Challenge. Po té následovaly oblíbené reality show Survivor (Kdo přežije), The Apprentice a další.

Oba dva spojuje víra v Boha, a proto se po dlouholetém plánování rozhodli jít do filmového zpracování biblických příběhů.

24. května 2011 oznámili produkci desetihodinové minisérie The Bible pro kanál History Channel. Tímto rozhodnutím překvapili mnoho lidí v Hollywoodu, kteří říkali: „Máte mnoho úspěšných televizních pořadů. Proč chcete točit seriál o Bibli?“. Nebylo pro ně snadné pochopit, že Markovi a Romě nejde ani tak zcela o podnikatelský záměr jako spíše o touhu sdílet víru touto formou.

Prodali veškerý svůj majetek, aby mohli tento projekt financovat. Vyplatilo se jim to. Minisérie The Bible se stala natolik úspěšnou, že porazila ve sledovanosti takové seriály jako The Walking Dead nebo Game of Thrones a přitáhla k obrazovkám více než 10 milionů diváků.

Tím to ale neskončilo. Ve spolupráci s NBC se Mark a Roma rozhodli natočit pokračování a dovyprávět příběh o Ježíši Kristu a jeho učednících v seriálu A.D. The Bible Continues.

První epizoda seriálu začíná 6. dubna a my se těšíme, že pokračováni určitě bude stát za to.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav titulků

Epizoda S01E12: The Abomination

cz100%
DOKONČENO

Titulky překládá: @Hendorn

Reklama

Historické okénko

Tiberius za dnů Ježíše Krista

Tiberius za dnů Ježíše Krista

Římská říše pod vládou císaře Tiberia měla spíše stabilizační tendence než zcela dobyvačné. Sám Tiberius, který prošel válečným řemeslem, se mu kupodivu dostatečně za své vlády vůbec nevěnoval.

Sdílejte seriál

Seriál ma svoji stránku na Facebooku .

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců