A.D. Seriál A.D. se druhé řady nedočká

Seriál A.D. se druhé řady nedočká

Seriál A.D. se druhé řady nedočká

Stanice NBC oznámila, že seriál A.D. The Bible Continues nebude prodloužen o druhou řadu. Důvod je zřejmý. Sledovanost nenaplnila očekávání. A nebo se pokračování přece jen dočkáme? Podrobnosti naleznete v článku.


2 4
8.7.2015

Když v roce 2013 tvůrci minisérie The Bible, která běžela na stanici History, Mark Burnett a Roma Downey plánovali pokračování tohoto seriálu, uvažovalo se o něm jako o další minisérii. Před samotnou premiérou seriálu ovšem Mark Burnett v rozhovoru přiznal, že původní prameny a zdroje jsou tak obsáhlé, že si dokáže představit, že by adaptací byl plnohodnotný seriál o několika řadách a stále by bylo co vyprávět.

Děj seriálu A.D. se věnoval převážně činnosti apoštolů v Jeruzalémě a přilehlém okolí, jak jsou popsány ve Skutcích apoštolů, páté knize Nového zákona. Tvůrci při psaní scénáře ovšem nečerpali pouze ze Skutků apoštolů, ale i z židovské a římské historie a kultury. Tím se objem možného adaptovaného materiálu mnohonásobně rozšířil. Náplní děje dalších sérií se tedy mohlo stát nejen další putování Saula z Tarsu, později známého jako apoštol Pavel, kterému se seriál A.D. věnoval pouze do té chvíle, než opustil Jeruzalém, a o kterém právě druhá polovina Skutků apoštolů vypráví nejvíce; ale například i první židovská válka, která označuje celonárodní povstání proti Římu, jež vypuklo v Jeruzalémě a táhlo se celou Judeou přes všechna možná města i pevnosti.


(S Petrem a dalšími se již neshledáme. Foto: NBC)

Teoretizování nad dalším případným dějem seriálu ovšem můžeme zanechat, jelikož stanice NBC manželům Markovi a Romě z důvodu nízké sledovanosti zelenou pro pokračování nedala. Se seriálem A.D. The Bible Continues se tedy můžeme rozloučit. Nebo ne?

Možná, že nikoliv. Spekuluje se totiž o tom, že seriál by Mark a Roma mohli oživit na svém vlastním křesťanském kanálu. Sledujte tedy dále náš web, kde vás budeme o případných novinkách informovat.

Ať už se pokračování dočkáme či nikoliv, děkujeme za vaši přízeň při sledování seriálu A.D. The Bible Continues a těšíme se na shledání u dalších projektů.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S01E12: The Abomination

cz100%
DOKONČENO

Titulky překládá: @Hendorn

Reklama

Historické okénko

Tiberius za dnů Ježíše Krista

Tiberius za dnů Ježíše Krista

Římská říše pod vládou císaře Tiberia měla spíše stabilizační tendence než zcela dobyvačné. Sám Tiberius, který prošel válečným řemeslem, se mu kupodivu dostatečně za své vlády vůbec nevěnoval.

Sdílejte seriál

Seriál ma svoji stránku na Facebooku .

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců