Agent Carter
86/100 - 192×

Agent Carter

V seriálu stanice ABC s názvem Agent Carter se vracíme do světa Marvel Cinematic Universe v době těsně po událostech filmu Captain America: První Avenger, kde sledujeme osudy zakladatelů budoucí organizace S.H.I.E.L.D., agentky Peggy Carter a vynálezce a obchodníka Howarda Starka.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | ABC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Costa Ronin (Anton Vanko), Toby Jones (Arnim Zola), Bridget Regan (Dottie Underwood), Neal McDonough (Dum Dum Dugan), Ralph Brown (Johann Fennhoff), Hayley Atwell (Peggy Carter), Dominic Cooper (Howard Stark), James D'Arcy (Edwin Jarvis), Shea Whigham (Roger Dooley), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Chad Michael Murray (Jack Thompson), Lyndsy Fonseca (Angie Martinelli), Wynn Everett (Whitney Frost), Currie Graham (Calvin Chadwick), Reggie Austin (Jason Wilkes)

Postřehy z epizod Life of the Party a Monsters

Postřehy z epizod Life of the Party a Monsters

Do konce Agentky Carterové zbývají už jen tři epizody. Poslední dvojdíl nám připravil další řadu otázek, které je třeba do konce série zodpovědět. Mohou být členové rady rodiči slavných záporáků? Které Starkovy vynálezy se v epizodách objevily?

26 0
21.2.2016

Otcové padouchů nebo shoda jmen?

V posledním dvojdílu jsme se dočkali jména dalšího člena rady. Jedná se o Mortimera Hayese, který ovládá všechny velké noviny na západ od Mississippi. Nikdo s tímto jménem v komiksu nevystupuje, ale můžeme zde nalézt manželský pár Genea a Alici Hayesovy, kteří byli členy organizace Pride. Jednalo se o skupinu superzločinců, kteří ovládali podsvětí v Los Angeles, kde se náhodou druhá řada Agentky Carterové odehrává. Může ale také jít pouze o zaměnění Geneho jména, podobně jako tomu bylo u Chadwicka, či pouze o shodu jmen. Hayesovi byli v komiksu rodiči Molly Hayesové, členky skupiny dětských superhrdinů Runaways. Joss Whedon kdysi plánoval přivést Runaways na velké plátno a tohle by mohlo být dobré propojení.

Další člen rady, který má shodující se příjmení, je tajemný Vernon Masters. Příjmení Masters se shoduje s Tony Mastersem AKA Taskmasterem, na něhož Marvel nedávno opět získal práva. Může být Vernon otcem tohoto antihrdiny s extrémní fotogenickou pamětí?

Starkovy vynálezy

Jarvis se nám již několikrát osvědčil jako tajný agent a mnohdy k tomu využívá hračky Howarda Starka. Jedním z nich byl Jitterbug, jehož nastavení bylo založené na mírách slavných hereček. Přístroj buď vyvolal ohromnou tlakovou vlnu nebo opožděnou detonaci. Když Whitney Frost navštívila Howardovo sídlo, zaujaly ji nové Starkovy nápady. Mezi nimi bylo např. palladiové jádro, které bylo využito v reaktoru, jež byl předlohou pro Iron Manův zdroj. Mohlo by jít dokonce o onen návrh, který zavinil deportaci Antona Vanka do Ruska.

Černá Vdova na straně Ameriky

Natasha Romanovová nakonec nebyla první Vdovou, která pomohla Američanům. Byla to Dottie Underwoodová. Sice to nedělala z dobrých úmyslů, ale i to se počítá. Spolu s Jarvisem pronikli na schůzi zbohatlíků a získali vzorek nulové hmoty. Dottie byla ale lapena a využita jako návnada pro Peggy. Po jejím osvobození ale Dottie prchla a není jisté, zda ji v této sérii ještě uvidíme. Je dokonce možné, že se jedná o Madame B., která cvičila již zmíněnou Natashu. Její pravé jméno přeci jenom neznáme.

Blížíme se do finále

Jarvisova žena byla postřelena, Whitney získala Wilkese a SSR je nyní pod vedením Vernona Masterse. Whitney si pořád nenasadila zlatou masku a je možné, že ji uvidíme až na samotném konci. Mimo to máme rozjeté milostné pletky Peggy Carterové, která si musí vybrat mezi dvěma muži. Jeden z nich dokonce může být jejím budoucím manželem, o kterém pouze víme, že byl za druhé světové války v armádě a byl zachráněn Kapitánem Amerikou. Wilkes i Sousa jsou oba horkými kandidáty na tento post, ale s největší pravděpodobností se jedná o Sousu, který na rozdíl od Wilkese za války opravdu bojoval. Wilkes pouze dělal inženýra u námořnictva. Je potencionálním manželem jeden z nich nebo se jedná o někoho třetího? Otázka zůstává nadále nezodpovězena.

FOTO: ABC, Marvel Comics

Diskuze /13

Horluck

Já si myslím, že ve finále vyhraje Sousa, protože se Wilkes nějakým způsobem v poslední epizodě pro Peggy obětuje ;)

21.2.2016 | 18:31:36
paule

Čert vem manžela ale co bude s Mrs. Jarvis :) mně se ta postava celkem líbí tak doufám že přežije

21.2.2016 | 18:37:49
azoxid

Vybrals dobrou fotku Dottie – ty tmavé vlasy stažené do ohonu a úsměv jí fakt sluší.

21.2.2016 | 18:39:14
téčko171

Jooo, musím říct, že Dottie je zatím ze všech Marvel ženských u mě největší kočka. Bruneta jí sekne mnohem víc, než blond.

Jinak Sousa se zmínil, že ke zranění přišel u Bastogne, čili pravděpodobnost, že se tam kolem někde Steve flákal, je celkem velká.

#9 LuAn
webmaster
21.2.2016 | 19:28:11
JeziDan

Já teda nevím, ale nějak mi nesedí, že by Dottie byla ta co cvičila Natashu. Přece jenom by jí muselo být kolem osmdesátky pokud to beru tak, že Natasha se narodila stejně jako Scarlett Johansson,

#10 m.dak
21.2.2016 | 22:02:34
ArnyKasha

jej… Taskmaster? Tak toho chci do tohodle filmo-seriálu stoprocentně… kéžby se to povedlo

21.2.2016 | 22:21:35
Ne-On

Jak vypadá extrémní fotogenická paměť? Jinak díky za postřehy, parádní jako vždy.

#8 Elhonzo #9 LuAn #11 Ratemus
21.2.2016 | 22:29:48
Elhonzo

#7 Ne-On: Spíše by tam mělo byt fotografické reflexy. Jedná se o schopnost kdy Taskmaster zvládne napodobit jakýkoliv pohyb, bojové umění apod. co vidí. Nevztahuje se to však na super schopnosti

#12 Ne-On
21.2.2016 | 23:32:01
LuAn

#7 Ne-On: Extrémní fotogenickou paměť podle mě nejlépe popsa Terry Pratchett v knize Malí bohové: – „Co si pamatuješ jako první?“ – „Udělalo se světlo a někdo mě praštil do zad.“ :D
#4 téčko171: Je nuvěřitélné, jak tahle kočka vypadá pořád stejně. Mě se už hrozně moc líbila jako Kahlan v seriálu True Seeker. Ten mě neuvěřitelně bavil.

#12 Ne-On
čestný člen redakce
22.2.2016 | 7:33:22
m.dak

#5 JeziDan: Věkově by to odpovídat mohlo, někde tu je článek, kde rozebírají postavy z Avengers a podle komiksů je Nataša válečný sirotek a vzhledem k tomu, že na ni uplatnili ruskou verzi séra supervojáka, tak se jí zastavilo stárnutí. Fakticky je to ovšem hloupost, protože Dottie nesplnila úkol, taže by ji po návratu nečekalo nic dobrého.

22.2.2016 | 8:18:11
Ratemus

#7 Ne-On: on dokáže napodobit jakýkoliv hlas který mu stačí pouze slyšet, potom je schopen zkopírovat kterýhkoliv pohyb, většinou pohyby bojových umění svých protivníků, takže ovládá bojová umění Black Panthera, Captaina Americy, Daredevila, Deadpoola, Hawkeye, Iron Fista, Luka Cage, Moon Knighta, Punishera, Spider-Mana, Swordsmana, Wolverina a dalších......od­mítal dlouho se naučit Moon Knighta protože ten by se radši zabil než aby prohrál a Deadpool dělá velmi nepředvídatelné pohyby, nicméně je nakonec zkopíroval…je považován za vůbec nejlepšího bojovníka ale i tak ho třeba Daredevil nebo Deadpool porazili…ovládá boj se štítem a mečem a lukem…

snad ho uvidíme v nějakém filmu…nejlépe například v solovce Winter Soldiera

#12 Ne-On
22.2.2016 | 10:06:10
Ne-On

#8 Elhonzo: Správně, šlo mi o rozdíl fotografická/fo­togenická, :-)

#9 LuAn: bych si mohl Malé bohy zase přečíst

#11 Ratemus: a díky za vyčerpávající odpověď, bylo by to parádní postava do filmu, ale asi dost těžká pro herce, aby se to všechno zvládl naučit

22.2.2016 | 10:48:09
Ratemus

no Scott Adkins to být nemůže, ten už hraje ve Strange, však v masce může být kdokoliv, klidně i Tony Jaa nebo Iko Uwais…však on Cox (Daredevil) taky není žádnej karate mistr…

22.2.2016 | 11:26:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Hlídejte si nás

Reklama

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama