Agent Carter
86/100 - 192×

Agent Carter

V seriálu stanice ABC s názvem Agent Carter se vracíme do světa Marvel Cinematic Universe v době těsně po událostech filmu Captain America: První Avenger, kde sledujeme osudy zakladatelů budoucí organizace S.H.I.E.L.D., agentky Peggy Carter a vynálezce a obchodníka Howarda Starka.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | ABC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Costa Ronin (Anton Vanko), Toby Jones (Arnim Zola), Bridget Regan (Dottie Underwood), Neal McDonough (Dum Dum Dugan), Ralph Brown (Johann Fennhoff), Hayley Atwell (Peggy Carter), Dominic Cooper (Howard Stark), James D'Arcy (Edwin Jarvis), Shea Whigham (Roger Dooley), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Chad Michael Murray (Jack Thompson), Lyndsy Fonseca (Angie Martinelli), Wynn Everett (Whitney Frost), Currie Graham (Calvin Chadwick), Reggie Austin (Jason Wilkes)

Postřehy z epizod The Edge of Mystery a Little Song and Dance

Postřehy z epizod The Edge of Mystery a Little Song and Dance

Dnes v noci nás čeká poslední epizoda druhé sezóny seriálu Agent Carter s názvom Hollywood Ending. Ještě předtím však nesmí chybět naše postřehy, tentokrát z předešlých dvou epizod před velkolepým finále.

31 0
1.3.2016

Agent Blackwell

Poslední dvojdíl před finále nám představil postavu agenta Blackwella, který dělal poskoka Vernonu Mastersovi. Opět může jít pouze o shodu jmen, ale v komiksu byl Blackwell agent, který byl členem organizace VIGIL. Blackwell si dal za úkol polapit Punishera, nakonec to pro něj ale znamenalo smrt. Blackwell nebyl v komiksech nijak významnou postavou, ale právě tyto osoby se v Marvel seriálech objevují poměrně často.

O čem sní Carterová?

Peggy byla na konci osmé epizody zajata a omráčena a na začátku devátého dílu se jí zdála směsice podivných snů. První byl v klasických barvách noirových filmů, tedy černá a bílá. Peggy se zde setkala se svým zesnulým bratrem Michaelem a obviňovala jej z toho, že se přidala k SOE. Michael ji ale opravil a řekl, že si to sama přála. Druhý sen se inspiroval broadwayskými muzikály. Carterová se ocitla opět v New Yorku a zamířila do kavárny, kde pracuje její kamarádka Angie. Usměvavou servírku jsme naposledy viděli v první sérii. Poté co se Angie agentky zeptala, co si objedná, ozval se Wilkes. Později se do zpěvu přidal i Sousa. Sen měl Peggy přimět, aby si ze dvou mužů vybrala, my však víme, že to pro ní není opravdu jednoduché. Je sice možné, že jsme o Wilkese již nadobro přišli, ale u komiksovek člověk nikdy neví. Do snu zavítala i Dottie a na konci Peggyina snu se objevil Jarvis, který ji přiměl, aby se probudila. Konec snění ukončila Rose, podle které nemá Peggy na jevišti budoucnost.

Dvě tváře šéfa Thompsona

Thompson je jednou z postav, u kterých není nikdy jisté na čí straně vlastně stojí. První stál po boku Masterse a usiloval o místo v radě, poté opět bojoval za SSR a konal správnou věc. Strany se několikrát ještě přehodily a my se nakonec dozvěděli, že Thompsonovi jde o moc a je mu vlastně jedno, na čí straně stojí. Hlavně aby mu v cestě nestál žádný velký konkurent. Thompson přinutil Samberlyho předělat Starkovo gamma dělo na bombu a byl připraven jej odpálit. První ale Masterse prásknul Whitney, že se jí chystal zabít. Samberly ale sestrojil rušičku, která signál detonátoru zastavila. Thompson sice tvrdil, že chtěl dělat správnou věc a zbavit svět dvou zločinců, podle Peggy si ale Masters zasloužil soud. Rušička byla sice zničena, ale na místě se objevil Wilkes, kterého nulová hmota rozervala zevnitř. Podaří se Thompsonovi odpálit bombu? Je Wilkes naživu? Pravděpodobně ne a ne. V příští epizodě by měl na scénu opět zavítat Stark, který dělo přestaví zpátky (pokud nepůjde o nový model) a využije jej ke zničení Whitney.

Samberlyho tabulka prvků

Pokud jste studovaní chemici a vyznáte se v historii objevu prvků, možná jste si všimli nepřesností na Samberlyho tabulce prvků, která zakrývala trezor v SSR. V roce 1947 bylo světu známo pouze 99 prvků a ta v SSR jich obsahovala všech 118. Poslední objevené prvky této doby byly americium a curium (1944). Další dva prvky byly objeveny až roku 1950 a to berkelium a kalifornium. Jedná se o chybu tvůrců nebo je SSR prostě popředu?

FOTO: ABC, Marvel Comics

Diskuze /4

Blahar

Nebo jsou v MCU prostě rychlejší:D Třeba se za pár let objeví Vibranium i ve skutečném světě:D

#2 Blackhand47XD #3 madhitman
1.3.2016 | 20:07:13
Blackhand47XD

#1 Blahar: Tak těch supervědců je tak opravdu hodně, to je pravda. :D

webmaster
1.3.2016 | 20:22:08
madhitman

#1 Blahar: Vzhledem k tomu, že Howard bez mimozemských technologií kolem roku 42–43 už dokázal, aby auto létalo (i když jen na chvíli) a my neumíme postavit ani pořádnej Hoverboard, tak mě pár prvků moc nerozhází.:D…

2.3.2016 | 11:37:55
madhitman

Ta muzikálová scéna celkem potvrzuje, že AC asi nedostane další sérii. Nevím, co s tím Amíci mají, ale snad ani neznám delší seriál bez muzikálového dílu. Kdyby se tam AC dostalo, tak by to Whedon možná i režíroval, v Buffy si to fakt užíval:D

2.3.2016 | 11:46:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Hlídejte si nás

Reklama

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama