Agent Carter
86/100 - 192×

Agent Carter

V seriálu stanice ABC s názvem Agent Carter se vracíme do světa Marvel Cinematic Universe v době těsně po událostech filmu Captain America: První Avenger, kde sledujeme osudy zakladatelů budoucí organizace S.H.I.E.L.D., agentky Peggy Carter a vynálezce a obchodníka Howarda Starka.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | ABC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Costa Ronin (Anton Vanko), Toby Jones (Arnim Zola), Bridget Regan (Dottie Underwood), Neal McDonough (Dum Dum Dugan), Ralph Brown (Johann Fennhoff), Hayley Atwell (Peggy Carter), Dominic Cooper (Howard Stark), James D'Arcy (Edwin Jarvis), Shea Whigham (Roger Dooley), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Chad Michael Murray (Jack Thompson), Lyndsy Fonseca (Angie Martinelli), Wynn Everett (Whitney Frost), Currie Graham (Calvin Chadwick), Reggie Austin (Jason Wilkes)

Postřehy z epizody A Sin to Err

Postřehy z epizody A Sin to Err

Finále první řady, či nedejbože celého seriálu Agent Carter, je na spadnutí. Zítra nás totiž čeká už předposlední epizoda. A právě proto bychom si v dnešních trochu netradičních postřezích mohli shrnout, co kdo a proti komu v tomhle seriálu vlastně zatím kuje.

22 1
17.2.2015

Přestože epizoda A Sin to Err představila hned několik klíčových zvratů v dění seriálu Agent Carter, oněch klasických nenápadných odkazů, na kterých jsou naše postřehy zpravidla založeny, naopak moc nebylo. Jelikož ale do konce (první řady) seriálu Agent Carter zbývají už pouhé dvě epizody, můžeme naše dnešní postřehy pojmout trochu netradičně a především si v nich shrnout dosavadní mytologii tohoto seriálu.

Náš příběh začíná během první světové války, kdy v Sovětském svazu vzniká tajná organizace Leviatan. Doktor Ivčenko v epizodě A Sin to Err naznačil, že za vznikem Leviatanu stojí sám Josif Vissarionovič Stalin, nelze však vyloučit, že by se tato organizace od Stalina postupem času odpojila, podobně jako se Hydra odpojila od Hitlera. Zatím ale řekněme, že v současném dění seriálu za Leviatanem stále stojí Sovětský svaz.

Leviatan se brzy stal výjimečný svou schopností vychovávat dokonale poslušné agenty s pomocí techniky vymývání mozku a podvědomé manipulace – a to například skrze projekt Černá vdova, který cvičil ženské agentky od velmi útlého věku. Leviatan ale vedle toho nabíral i řadu vědců a doktorů z různých oblastí. Jedním z nich byl ruský psychiatr doktor Ivčenko, kterého Leviatan získal v roce 1944. Dosud nevíme, zda Ivčenko pracuje pro Leviatan čistě z nátlaku, či ho tato skupiny ovládá podvědomě, avšak projekt Černá vdova a Ivčenkova vlastní schopnost manipulovat s lidskou myslí napovídá spíše druhou možnost.

V roce 1944 došlo k záhadnému masakru v německém městě Finow, kde padlo 247 ruských vojáků. Kolem této bitvy se stále točí několik otazníků, zatím to však vypadá, že v ní Američané testovali novou zbraň Howarda Starka, která přinesla smrtící výsledky, kvůli kterým Stark s americkou vládou zpřetrhal veškerou spolupráci. O této zbrani se však zjevně dozvěděl Leviatan a chtěl také získat některé ze Starkových vynálezů.

Co zatím víme, tak Leviatan poslal do Ameriky tři agenty. Dva z nich, údajně Leet Brannis a Saša Demidov, buďto převzali identitu právě těchto dvou padlých Rusů u Finow, anebo se jedná skutečně o tyto původní vojáky. Třetím Rusem vyslaným do Ameriky byla agentka vycvičena v programu Černá vdova, která v Americe zjevně nejdříve vystupovala pod jménem Ida Emke, aby svedla Howarda Starka, díky čemuž se jí podařilo infiltrovat jeho dům a zpřístupnit tak Branissovi a Demidovovi jeho zbraně, které oni ukradli a ukryli v loděnici.

Plán Leviatanu se však začal hroutit, když se ho Brannis rozhodl zradit a prodat Starkovy zbraně na vlastní pěst. Jakmile se pak do celého případu připletla agentka Peggy Carter a Brannis a Demidov zemřeli, zbývající ruská agentka si přisvojila novou identitu iowské dívky Dottie Underwood a přistěhovala se k Peggy do hotelu Griffith, kde čekala na další rozkazy.

Skrze dálkový psací stroj, který má v držení SSR, jsou pak do Běloruska vylákáni agenti Peggy Carter a Jack Thompson a komando Howling, protože SSR se domnívalo, že zde dopadnou Howarda Starka. Ve skutečnosti se však jednalo o zástěrku, která měla pravděpodobně umožnit doktoru Ivčenkovi infiltrovat SSR. Ivčenko se v Bělorusku vydával za vězně spolu i s technikem Nikolim. Je pravděpodobné, že Ivčenko využil svou schopnost manipulování mysli a zinscenoval tak Nikoliho smrt, aby nemohl SSR nic prozradit.

Ivčenko se tedy dostal do SSR a momentálně se pokouší získat Starkovy vynálezy z jejich laboratoře, zatímco ruské agentce nařídil zabít Peggy Carter. K tomu se pak nabízí závěrečná otázka: snaží se Leviatan prostě získat co nejvíce Starkových zbraní, anebo má spadeno na nějakou konkrétní? Jinými slovy ví Rusové, že mezi těmito zbraněmi se nachází i krev Steva Rogerse, která by jim teoreticky mohla umožnit vypěstovat si jejich vlastní sérum supervojáka?

Předposlední epizoda první řady seriálu Agent Carter nás čeká už zítra. Snad se to tedy brzy dozvíme.

FOTO: ABC

Diskuze /12

Afromen

Super postřehy, díky. Těším se na nový díl. Jsem zvědavý jak se to dál bude. ;-)

17.2.2015 | 21:28:36
maxf1

Paráda, díky za postřehy.

17.2.2015 | 21:39:26
The Czech One

Mam rad tenhle serial ale hate Ruska a oslavovaní US me irituje :(

#4 Skinner #9 Hurley
17.2.2015 | 21:49:12
Skinner

#3 The Czech One: Na to som si tak nejak už zvykol. Je to tak skoro v každom americkom seriály alebo dokumente.

17.2.2015 | 22:49:17
Renazzo

Teďka mě napadlo možné pokračování – rusové získají kapitánovu krev – prohra SSR, možný důvod transformace v SHIELD, ale zároveň výhra pro nás, protože tuto krev dají Buckymu :)

#11 geo.nohejl
17.2.2015 | 23:09:42
ArnieT

Má projekt Černá Vdova něco společného s agentkou Romanovovou nebo jde jenom o shodu jmen? Jinak super článek!

#7 Fefferonkaaa #8 Hurley
17.2.2015 | 23:56:11
čestný člen redakce
18.2.2015 | 6:35:41
Hurley

#3 The Czech One: Opravdu se tu oslavuje US? Skoro všichni američtí chlapi jsou tu vyobrazení jako šovinistický prasata a navíc to byla právě americká armáda, kdo zmasakroval přes dvě stovky Rusů tajnou nelegální zbraní a pak to hodil na Němce. Já myslím že na to, že se to odehrává na konci 40. let, kdy se Amíci nejvíc bili do hrudi jako zachránci světa před nacismem a zároveň jako jeho novopečení ochránci před komunismem, to tady pro ně zas tak úplně růžový není.

#10 Historic
čestný člen redakce
18.2.2015 | 6:51:05
Historic

#9 Hurley: Přesně.

webmaster
18.2.2015 | 17:16:11
geo.nohejl

#5 Renazzo: Tak mě to napadlo, dávalo by to smysl :-)

18.2.2015 | 18:28:20
ArnieT

#8 Hurley: Díky, ušlo mi :)

18.2.2015 | 23:08:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Hlídejte si nás

Reklama

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama