Agent Carter Postřehy z epizody Better Angels

Postřehy z epizody Better Angels

Postřehy z epizody Better Angels

Třetí epizoda Agentky Carterové je již za námi. Vyvstalo několik nových otázek, ale dostali jsme se také několik odpovědí. Dokonce jsme se dočkali návratu jedné hlavní postavy. Shrňme si tedy co všechno jsme zjistili.


28 0
31.1.2016

Stark a Jarvis

Ve třetí epizodě se na scénu vrátil největší myslitel dvacátého století Howard Stark. Dozvěděli jsme se, že kromě vynalézání se zajímá také o film a chystá adaptaci komiksu Kid Colt. Díky znalostem filmu a působení světla poté pomohl zviditelnit Dr. Wilkese. Ve Starkově laboratoři jste si mohli všimnout oken, které nápadně připomínají reaktor Iron Mana. Nesmíme zapomenout také na Jarvisovu poznámku ohledně nového zabezpečovacího systému. Tato ochrana využívá k zahnání zločinců Jarvisova hlasu. Jarvis toto zařízení komentuje tím, že nehodlá strávit zbytek času jako hlas bez těla. Tím tvůrci jednoznačně odkazují na jeho nástupce J.A.R.V.I.S.e, umělou inteligenci vytvořenou Tonym Starkem, z něhož se později ve filmu Avengers: Age of Ultron vyklubal Vision.

Kid Colt a komiksové adaptace

Film, který Howard Stark připravoval, byl adaptací slavného komiksu od Marvelu Kid Colt. Tato komiksová série začala vycházet v roce 1948. Blaire Colt je typický psanec, bojující proti bezpráví na divokém západě. S Coltem se můžete setkat i v moderních komiksech. Na natáčecím placu se Peggy zeptá, zda jsou lidi připravení na filmy podle komiksů. Howard Stark nato odpoví, že lidé nejsou připraveni na filmy s hlavní ženskou hrdinkou. S touto nepatrnou kritikou přišel sám šéf Marvel Studios Kevin Feige. Poukazoval tím na nedostatek filmů o ženských superhrdinkách.


Neviditelný muž

V minulých postřezích jsem zmínil komiksovou minulost Dr. Wilkese. Kromě jména nakonec i jeho příběh zavítal na televizní obrazovky. Paprsek neviditelnosti zde nahradila nulová hmota a místo spolupráce s komunisty z ní byl akorát obviněn. Jeho osud byl ale stejný a Jason kromě neviditelnosti se stal také nehmotným. Jeho záchrany se ujal Howard, který dokáže neviditelnost omezit pouze dočasně. Využijí těchto schopností ke špionážní misi nebo jej do té doby stihnou vyléčit?

Agnes Cullyová

Předním vědcem Isodyne Energy nakonec není muž, ale žena! Dokonce jde o samotnou Whitney Frost (neboli budoucí Madame Masque), kterou se díky rostoucí jizvě na tváří dozajista stane. Whitney pomalinku odhaluje sílu nulové hmoty, která se může v jejích rukách stát smrtící zbraní. Zajímavostí také je, že Agnes pochází z Broxtonu v Oklahomě. Jde o město, kam se po událostech Ragnaroku přesunul samotný Asgard. Dočkáme se něčeho takového i v samotném filmu?

Hydra nebo Secret Empire?

Hydra začíná pomalu vystrkovat růžky. Nebo tomu tak není? Sami tvůrci prozradili, že se inspirovali spíše u Secret Empire, dceřiné společnosti Hydry. Koresponduje to tedy s Agenty S.H.I.E.L.D.u, kde se obě větve daly opět dohromady. Třetí epizoda nám také odhalila, že Vernon Masters je opravdu jejím členem a Thompson se pomalinku stává jejich součástí. Thompson pro Vernona dělá špinavou práci a zahlazuje veškeré stopy týkající se Arena klubu a nulové hmoty. Hydra se tedy krůček po krůčku dostává opět na vrchol, manipuluje s volbami a na nejvyšší místa dosazuje svoje lidi.

FOTO: ABC, Marvel Comics

Diskuze /8

gladiator992

Ďakujem za postrehy :D , ako vždy :D skvela práca :D

31.1.2016 | 19:22:34
Baltik

Opět díky za postřehy !

31.1.2016 | 19:26:11
LALI1987

Bude aj prečas titulkov na verziu AVS ?

31.1.2016 | 22:10:49
migilko

Díky za postřehy, myslel jsem si že to je Hydra o čem ten chlápek mluvil.

31.1.2016 | 23:31:23
luculi

Narážku na Jarvise jsem pochipila, ta byla víc než jasná. A spojistost s Hydrou… Ten kdo sleduje Agents of Shield, musel pochopit tu sponu. To bylo docela očividné… :-)

1.2.2016 | 8:45:16
madhitman

Thompson bude nakonec pravděpdobně na správné straně. Jak se tvářil, když četl ty noviny, tomu dost napovídalo. Chvíli bude dělat, co poručí a pak se proti nim postaví a umře.

#8 Baltik
1.2.2016 | 9:19:31
pozitkar

Stejně SSR zruší (pravděpodobně pro moc velkou infiltraci Hydrou) a založí S.H.I.E.L.D. (který skončí úplně stejně) :-) a díky moc za postřehy (i když nejsi Hurley) :-)

1.2.2016 | 10:33:30
Baltik

#6 madhitman: Ano, jsem stejného názoru. Jde to na něm vidět.

1.2.2016 | 10:43:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy