Agent Carter
86/100 - 192×

Agent Carter

V seriálu stanice ABC s názvem Agent Carter se vracíme do světa Marvel Cinematic Universe v době těsně po událostech filmu Captain America: První Avenger, kde sledujeme osudy zakladatelů budoucí organizace S.H.I.E.L.D., agentky Peggy Carter a vynálezce a obchodníka Howarda Starka.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | ABC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Costa Ronin (Anton Vanko), Toby Jones (Arnim Zola), Bridget Regan (Dottie Underwood), Neal McDonough (Dum Dum Dugan), Ralph Brown (Johann Fennhoff), Hayley Atwell (Peggy Carter), Dominic Cooper (Howard Stark), James D'Arcy (Edwin Jarvis), Shea Whigham (Roger Dooley), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Chad Michael Murray (Jack Thompson), Lyndsy Fonseca (Angie Martinelli), Wynn Everett (Whitney Frost), Currie Graham (Calvin Chadwick), Reggie Austin (Jason Wilkes)

Postřehy z epizody The Atomic Job

Postřehy z epizody The Atomic Job

Koho zavoláme, když potřebujeme zničit dvě atomové bomby uvnitř střežené laboratoře Roxxonu? No přece Peggy Carterovou a její tým podivínů. Aby se Peggy dostala dovnitř, tak musela čelit mnoha nástrahám a také novému nepříteli, jehož původ má v komiksu hluboké kořeny.

29 0
14.2.2016

Banda idiotů

Agentka Carterová má tým! Strážci galaxie a Sebevražedný oddíl mají těžkou konkurenci. Tato šílená skupinka se vypravila do tajné základy Roxxonu, aby získali atomové bomby dříve než jejich sokyně Whitney Frost, náruživá filmová herečka. Zní to jako zápletka z Bláznivé střely? Ano a to jste ještě neslyšeli složení týmu: Peggy Carterová, bojeschopná feministka, která vystřídala více tajných organizací než.. no dobře byly asi čtyři. Edwin Jarvis, nebezpečný komorník, zaměřený na boj s divokou zvěří a lupiči stříbrného nádobí. Daniel Sousa, jednonohý agent, který prchá před svou životní láskou. Rose Robersová, plnoštíhlá přepojovatelka, jenž vás ohromí svým šarmem a vynikajícími koláči. Nakonec je zde Aloysius Samberly, otravný vědec, kterého nemá nikdo rád. S tímto zvláštním uskupením se určitě nevidíme naposled. Všichni přeci chceme vidět Rose na bitevním poli a jaké další vynálezy Samberly sestrojil.

Nastala Občanská válka?

Každý pozorný divák si určitě všiml nápisu na dodávce, kterou Carterová použila při vzniku do Roxxonu. Šlo o nápis The Civil War Antiques, jenž v překladu zní Starožitnosti z Občanské války. Má jít o narážku na první MCU film v letošním roce nebo je to jenom náhoda? Peggy se má v třetím Kapitánovi objevit a film by měl uzavřít její a nejspíš i Rogersův příběh. Na tuto superhrdinskou vřavu si ale budeme muset ještě chvíli počkat a musíme doufat, aby byl film stejně kvalitní jako předchozí Návrat prvního Avengera.

Maggia na scéně

Poslední epizoda přinesla do filmového světa další významnou organizaci, která v komiksech hrdinům pořádně zatápěla. Přesně tak, jde o slavnou mafii, známou pod názvem Maggia. Maggia se v komiksu skládala ze tří velkých rodin: Silvermane, Hammerhead a Nefaria. My jsme se setkali právě s rodinou Silvermane, kterou v seriálu vede Joseph Manfredi. Joseph je v komiksu znám pod přezdívkou Blackwing a je synem velkého Silvia Silvermanea Manfrediho, jehož můžete znát z animovaného seriálu Spider-Man z roku 1994. Zástupcem rodiny Nefaria je svým způsobem Whitney Frost, jejíž komiksová verze je dcerou Luchina Nefarii. Zbývá tedy již jen rodina Hammerhead, která se buďto neobjeví vůbec nebo si ji tvůrci šetří do seriálů od Netflixu (Kingpin patří také mezi vůdce Maggie) či pro MCU verzi Spider-Mana.

Blackwing

Jak jsem již zmínil, Joseph Manfredi je v komiksu znám jako Blackwing. Tenhle superpadouch se poprvé objevil ve 118. čísle Daredevila z roku 1975. Joseph využíval v boji zmutovaných netopýrů, kteří dosahovali abnormální síly, velikosti a inteligence. Blackwing začínal ve skupině zvané Circus of Crime. Název mluvil za vše, opravdu šlo o cirkus složený ze zločinců. Později poté pracoval pro Hydru nebo Masters of Evil.

FOTO: ABC, Marvel Comics

Diskuze /4

madhitman

Blackwing/má rád netopýry/cirkus? Nightwing/má rád Netopýra/cirkus? Coincidence? I think not.:D…jinak Hammerheada moc neočekávám. Jedině jako comic relief. Jeho superschopnost je narážet do lidí hlavou.:D Na netflix se to nehodí a u Spidermana se taky najdou lepší padouši(i filmově nepoužití – zbytek Sinister Six třeba).

15.2.2016 | 8:58:28
Piere

nerad bych zabíjel vtip, ale nehodilo by se spíš „třínohý“ ;)

15.2.2016 | 10:55:34
oskarka

Já jsem se pátým dílem neskutečně bavila – hlášky typu: „Vrací se mi hrozné vzpomínky“. „Jak jste kradl mrtvolu posledně?“ „Ne, na meruňkový kompot“ :-) A silná pětka při krádeži atomu- perfektní! Těším se na zítřejší dvoudíl!

16.2.2016 | 22:56:22
oskarka

A početla jsem si i ve vašem článku – komiksy nesleduji, tak se mi ledacos osvětlilo.

19.2.2016 | 0:11:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Hlídejte si nás

Reklama

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama