Agent Carter Postřehy z epizody The Blitzkrieg Button

Postřehy z epizody The Blitzkrieg Button

Postřehy z epizody The Blitzkrieg Button

Ve čtvrté epizodě seriálu Agent Carter s názvem The Blitzkrieg Button musí Peggy Carter čelit zradě Howarda Starka. Mnohem smrtelnější nebezpečí na ni však číhá mnohem blíž, než vůbec tuší. Od tajných ruských agentek až po Stana Leeho, pojďme si tuto epizodu rozebrat v našich dalších postřezích.


16 0
4.2.2015

Je to pták? Je to letadlo?

Ne, je to Stan Lee. Byla to totiž vážně jen otázka času, kdy se tento komiksový mág, bývalý prezident společnosti Marvel Comics a král filmových štěků objeví i v seriálu Agent Carter. Jak totiž jistě dobře víte, Stan Lee se v nějaké té malé roličce objevil nejen v každém filmu ze světa Marvel Cinematic Universe, ale téměř i v každém dalším filmovém projektu vycházejícím ze světa komiksového Marvelu.

Zároveň ale nejen filmovém. Stan Lee totiž vystoupil už i v jedné epizodě seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. a nyní se dostal i do další seriálové novinky – Agent Carter. Pokud by vás zajímaly všechny Stanovy štěky, od Procesu s neuvěřitelným Hulkem z roku 1989 přes první X-Meny až po loňské Strážce Galaxie, můžete je zhlédnout v tomto videu. Pokud by vás zároveň zajímalo víc informací o samotném Stanovi a jeho kariéře v Marvel Comics, doporučujeme vám si pustit dokument Marvel: 75 Years from Pulp to Pop! popisující historii této společnosti a Leeho nemalé úlohy v ní, ke kterému jsme pro vás připravili i české titulky.


Nebezpečná spolubydlící

Už v postřezích k minulé epizodě jsme si psali, že na Peggině nové spolubydlící Dottie prostě něco nesedí. A epizoda The Blitzkrieg Button nám to taky potvrdila, když se ze zdánlivě nevinné Dottie Underwood stala gymnastka, která svými pohyby až nápadně připomíná kaskadérka kousky Black Widow.

My bychom tu teď samozřejmě mohli spekulovat o tom, kdo je Dottie a jakou má spojitost s Black Widow, pravdou však je, že tvůrci seriálu Agent Carter brzy po odvysílání této epizody sami potvrdili, kým Dottie je. Jejich prohlášení si tu teď proto shrneme. Avšak pokud by se chtěl někdo nechat překvapit (minimálně do příští epizody, kdy by se tato záhada měla rozebrat podrobněji), schováme vám následující odstavce jako případný spoiler.

Producentky seriálu Tara Butters a Michele Fazes potvrdily, že Dottie Underwood je součástí programu Černá vdova (nebo alespoň toho, co mu ve 40. letech předcházelo), speciálního výcvikového projektu, v rámci nějž Sověti mimo jiné i s pomocí manipulace a vymývání mozku cvičili své nejlepší agenty.

Součástí tohoto projektu byla i členka Avengers Black Widow (anglicky právě Černá vdova), o jejíž minulosti bychom se měli více dozvědět v nadcházejícím filmu Avengers: Age of Ultron (v trailerech se například objevují záběry baletu, které by měly být implementovanými vzpomínkami Black Widow, která si, podobně jako Dottie, zřejmě myslela, že je balerína). Více na toto téma si můžete přečíst v těchto speciálních trailerových postřezích.

Spiknutí na spadnutí

Zajímavý zvrat přinesla i epizodní linka se šéfem Dooleym, který vyšetřoval události záhadné bitvy o Finow během druhé světové války. Dooley zjistil, že identity dvou ruských agentů, kteří v New Yorku prahli po vynálezech Howarda Starka, pocházejí z ruské vojenské jednotky, která měla být u Finow záhadně zmasakrována ještě předtím, než se mohla střetnout s nacisty.

postřezích z úvodního dvojdílu seriálu Agent Carter jsem psal, že záhadná seriálová organizace Leviatan, která byla právě v tomto dvojdílu představena, v komiksech vzešla ze Sovětského svazu, proti kterému se nakonec obrátila (podobně jako se Hydra otočila proti Hitlerovi). Je tedy možné, že seriálový Leviatan zkoušel nějakou novou mocnou zbraň na sovětských vojácích, což vyústilo v jejich pobití.

Otázkou však zůstává, co u Finow den po bitvě dělal Howard Stark. Měl snad s Leviatanem nějaké oplétačky? Nebo jejich zbraň pochází z jeho arzenálu a on se ji snažil dostat zpět? Anebo letecké záznamy o Starkově návštěvě Finow někdo jednoduše zfalšoval? Inu, uvidíme…

Diskuze /3

mato1326

Otázka na Hurleyho a iných.

Objavuje sa v komiksoch nejaká predloha organizácie leviatan alebo je to výmysel tvorcov seriálu?

#2 Elhonzo
5.2.2015 | 12:11:46
Elhonzo

#1 mato1326: Ano objevuje ,ale v realném světě je o poznaní mladší než třeba Hydra .

5.2.2015 | 16:24:35
terari

Řeknu to znovu :) Stan Lee je NEJVĚTŠÍ borec :D Tak jak u toho jeho videa už jsem se dlouho nepobavila :)

5.2.2015 | 20:26:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Hlídejte si nás

Reklama

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy