Agent Carter Postřehy z epizody The Iron Ceiling

Postřehy z epizody The Iron Ceiling

Postřehy z epizody The Iron Ceiling

Spolu s českými titulky už je sice venku i epizoda šestá, než se však zaměříme na ni, pojďme se nejdřív podívat na zoubek epizodě páté s názvem The Iron Ceiling, ve které jsme se dočkali návratu filmového komanda a částečného odkrytí seriálové konspirace.


21 0
14.2.2015

Hanební pancharti

V epizodě The Iron Ceiling jsme se dočkali návratu komanda Howling, válečné jednotky, kterou můžeme znát nejen z komiksů, ale párkrát už jsme se s ní setkali dokonce i samotném filmovo-seriálovém světě Marvel Cinematic Universe. Pojďme si tedy hezky popořadě říct, kde se toto komando Howling vlastně vzalo.

V komiksech existuje hned několik různých komand Howling (anglicky Howling Commandos), nás ale bude zajímat hned to původní, ze kterého taky vychází i jeho filmová verze. Příběhy tohoto komanda popisuje komiksová série Sgt. Fury and his Howling Commandos z let 1963 až 1981. Zde se jedná o speciální jednotku, kterou během druhé světové války proti Hydře a nacistům vedl Nicholas Fury, tendejší seržant a budoucí ředitel organizace S.H.I.E.L.D.


(Sgt. Fury and his Howling Commandos #1 (květen 1963); FOTO: en.Wikipedia.org)

Tato jednotka pak vedle něj měla hned několik členů, ze kterých můžeme jmenovat třeba Samuela „Smíška“ Sawyera (vůdce celé skupiny), Timothyho Aloysia Cadwalladera „Dum Dum“ Dugana, Jonathana „Juniora“ Junipera nebo Percivala „Malíčka“ Pinkertona, které jsme viděli i v epizodě The Iron Ceiling, nebo německého vojína Erica Koeniga, na kterém je volně založena jedna z postav seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.

Ve světě Marvel Cinematic Universe se komando Howling poprvé představilo skrze film Captain America: První Avenger. Zde byli jednotliví členové komanda Howling původně váleční zajatci Hydry, které během druhé světové války osvobodil Captain America a udělal z nich speciální údernou jednotku pro SSR. Komando Howling pod vedením Captaina Americy obsadilo a zničilo mnoho základen Hydry a zajalo německého vědce Arnima Zolu, aby se tomuto komandu nakonec podařilo osvobodit dokonce i samotného Captaina Americu před Red Skullem.

Znovu jsme se s komandem Howling setkali ve flashbacku první epizody druhé řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., kde se ukázalo, že poté, co se Captain America zřítil s Teseraktem nad Arktidou, s komandem Howling spojila síly agentka Peggy Carter, aby mohlo SSR ke konci války zničit zbývající základny Hydry a zabavit jejich vynálezy a objevy. Tak se Peggy Carter také poprvé setkala se záhadným Obeliskem a jeho tehdejším majitelem generálem Wernerem Reinhardtem, který později přijal identitu Daniela Whitehalla.

(zleva doprava: Jacques Dernier, Jim Morita, Steve Rogers, Dum Dum Dugan,
Bucky Barnes, James Falsworth, Gabriel Jones; FOTO: Marvel-Movies.Wikia.com)

Jeden ze členů nového S.H.I.E.L.D.u ře­ditele Philipa Coulsna – agent Antoine Triplett – se navíc nechal několikrát slyšet, že je vnukem jednoho z původních členů komanda Howling. Přestože nikdy nebylo řečeno, kdo konkrétně byl jeho dědeček, mohli bychom hádat buďto Gabriela Jonese z Captaina Americy nebo Sama Sawyera z Agent Carter, kteří jsou oba černé pleti, stejně jako i Trip. Jeho dědečkem by ale zároveň mohl klidně být i jiný člen z týmu.

Spiknutí se odkrývá

Když přeskočíme v této epizodě blíže představený program Černá vdova, o kterém jsme si více psali už v minulých postřezích, v dílu The Iron Ceiling jsme se také dozvěděli několik nových klíčových informací ohledně plánu Leviatanu a roli Howarda Starka v něm.

Onen masakr ruských vojáků u města Finow, o kterém se šéfovi Dooleymu rozpovídal německý generál v epizodě The Blitzkrieg Button, totiž, jak se nyní zdá, rozpoutali samotní Američané. Americká armáda si totiž od Howarda Starka nechala zjevně vyrobit jistou zbraň (možná onen reaktor Hawoc, o kterém byla v epizodě zmínka), Stark však zjevně netušil, k čemu ji chce armáda použít a když viděl, jaký tato zbraň nakonec rozpoutala masakr, Stark napadl amerického generála McGinnise, který měl celou akci pod palcem, a pak odstoupil od veškerých obchodních jednání s americkou armádou a začal si stavět svůj trezor.

(FOTO: ABC)

Můžeme předpokládat, že jakmile armáda zjistila, že Stark už pro ni nebude vyrábět zbraně, rozhodla se ho zdiskreditovat, aby jeho vynálezy nemohl použít ani někdo jiný. A to možná přece jen nebyl tak úplně scestný krok, neboť nedlouho poté vyslal Leviatan do New Yorku dva své agenty s krycími identitami, kteří se Starkovy vynálezy pokusili ukrást.

Pokud ale Leviatan se Starkem nespolupracoval a ona kódová zpráva na psacím stroji zdánlivě zaslaná jemu byl podfuk, zůstává otázka, proč Leviatan vylákal agentku Carter a komando Howling do Běloruska. Pokud už jste viděli i epizodu šestou, odpověď na tuto otázku už nejspíš znáte. Proto si ji taky blíže rozebereme zase až v příštích postřezích.

Diskuze /2

smoogy

Díky za postřehy. Jen doufám, že seriál obnový i pro druhou sérii.

#2 smoogy
15.2.2015 | 11:13:13
smoogy

obnoví* :D#1 smoogy:

15.2.2015 | 11:13:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Hlídejte si nás

Reklama

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy