Agent Carter Postřehy z epizody Time and Tide

Postřehy z epizody Time and Tide

Postřehy z epizody Time and Tide

Po týdenní pauze nás tento týden konečně čeká v pořadí již čtvrtá epizoda seriálu Agent Carter s názvem The Blitzkrieg Button. Jakých klíčových zvratů jsme se ale dočkali v epizodě třetí? Pojďme si to oživit v našich dnešních postřezích.


15 0
26.1.2015

Dnešní postřehy budou podstatně kratší než ty předchozí, a to nejen proto, že se tentokrát soustředí pouze na jednu epizodu namísto dvou. Třetí díl seriálu Agent Carter s názvem Time and Tide se totiž celkově moc nesoustředila na žádné komiksové odkazy ani budování seriálové mytologie, jako spíše na prohlubování jednotlivých svých postav.

Středobodem epizody Time and Tide byly totiž především postavy Peggy Carter a Edwina Jarvise a jejich interakce a nutnost si vzájemně věřit. K tomu sloužilo jednak odhalení Jarvisovy minulosti a jednak oběť agentky Carter, která Jarvise zachránila před dalším policejním výslechem, přičemž byla nucena zdiskreditovat svoje vlastní postavení v SSR, jehož agentům chce Peggy stále dokázat, že je skutečně minimálně stejně tak dobrým operativcem, jako jsou oni.


Třetí epizoda přesto přinesla některé otázky. První, ze všech tří asi nejmenší otazník, se točí kolem nové postavy a zároveň nové spolubydlící Peggy a Angie – Dottie Underwood. Dottie se může zdát jen jako dost vedlejší postava, v seriálu ji však hraje poměrně známá herečka Bridget Regan, kterou jsme mohli vidět například v seriálech White Collar nebo Jane the Virgin. Žádná další spolubydlící do počtu to proto jistě nebude.

Přstože nevíme, kdo Dottie je, přímo se nabízí jedna teorie, že by mohla být špiónkou Leviatanu nastrčenou k Peggy. Dottie se zmínila o tom, že chce dělat balet, což by k Rusku zasazené organizaci Leviatan daleko (viz Black Widow a možné odhalení její minulosti v nadcházejícím filmu Avengers: Age of Ultron). To všechno jsou ale pořád až příliš velké spekulace.

Druhá otázka je, pro koho pracoval onen atentátník, který zabil agenta Krzeminskiho a jeho jediného svědka z místa činu nalezených zbraní Howarda Starka. Nabízí se vesměs dvě možnosti. Takový zabiják mohl být buďto ze společnosti Roxxon nebo z organizace Leviatan (pro bližší informace o obou skupinách doporučuji si přečíst minulé postřehy), tedy samozřejmě za předpokladu, že obě tyto organizace nejsou ve skutečnosti jednou.

Je tu ještě i třetí možnost, a sice že za tímto útokem může Hydra zevnitř SSR. To je ale zatím velmi nepravděpodobné. Hydra se teprve vzpamatovává ze své porážky během druhé světové války a potrvá to ještě roky, než se jí podaří úspěšně infiltrovat SSR nebo případně S.H.I.E.L.D. Zároveň by ale bylo opět zajímavým zvratem, kdyby se Leviatan ve skutečnosti ukázal být součástí Hydry.

Posledním otazníkem epizody Time and Tide je, kdy nad Peggy Carter sklapne past. Kvůli smrti agenta Krzeminskiho jsou teď jednotliví agenti SSR o to odhodlanější dopadnout Starka a jeho případné komplice. A aby toho nebylo málo, odteď dokonce už i agent Sousa, který s Krzeminskim na místo činu poprvé přišel, začne Peggy nepřímo dýchat za záda. Kdy tedy bude agentka Carter odhalena?

Pokud se marvelácký kraťas Agent Carter skutečně odehrává až po událostech (minimálně) první série stejnojmenného seriálu, znamenalo by to, že agentka Carter bude i nadále pracovat pro SSR (přestože v jiném oddělení). To ale zároveň neznamená, že její dvojí vyšetřování ve jménu Howarda Starka nebude prozrazeno. A že si tím mezi jistými agenty SSR nenadělá silné nepřátele.

FOTO: ABC

Diskuze /1

Oveckoun

Dottie mi taky hned přišla nějaká podezřelá. Takové to „tebe znám z jiných seriálů a určitě budeš dělat něco víc, než jen křoví“ :D No a druhá věc. Vždyť už v prvním díle ten zabiják dostal povolení na zabítí jmenovitě agentky Carter (nebudu používat -ová) a tak jsem předpokládal, že mají někoho uvnitř SSR. A ten ředitel mi připadá takový divný… :D

26.1.2015 | 15:53:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Hlídejte si nás

Reklama

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy