Agent Carter Postřehy z úvodního dvojdílu nové série

Postřehy z úvodního dvojdílu nové série

Postřehy z úvodního dvojdílu nové série

Po roce čekání se na obrazovky konečně vrací seriál o agentce Carterové. Po dlouhém boji s Leviathanem a očištění Starkova jména se však na scéně objevují staří i noví nepřátelé a někteří z nich se dokonce skrývají v samotném městě andělů. Pojďme si tedy zrekapitulovat co jsme viděli.

37 0
24.1.2016

Dottie se vrací

Hned na začátku série zde máme klasickou scénu, ve které Peggy prochází davem mužů v obleku. Samozřejmě jí ale nevidíme do tváře a vyklube se z ní naše stará Dottie z programu Black Widow. Jejím cílem je vykrást banku, tedy pouze určitý předmět – jehlici. Krádež jí ale překazí Peggy, která se schovávala uvnitř trezoru a agenti SSR, maskovaní za personál banky. Dottie je zatčená a vyslýchaná. Poté co je Peggy vyslána na misi, musí ji SSR předat federálům. Souvisí to s návratem něčeho velkého?

Šéf Thompson, šéf Sousa

Mnoho lidí se po konci první série dohadovalo, kdože to bude novým šéfem SSR. Nakonec se jím stal podvodník Thompson, s jehož minulostí jsme se obeznámili v minulé sérii. Ani Sousa ale nepřišel zkrátka. Spolu s několika agenty a spojovatelkou Rose zamířil do L.A. a založil tam druhou pobočku. Město andělů se tak dostalo pod ochranná křídla největší špionážní organizace 40. let. S posláním Peggy do Los Angeles ale přišlo jisté zklamání, jelikož si Sousa našel přítelkyni, kterou chce požádat o ruku. Sousa ale k Peggy pořád něco cítí a tak svou milovanou Violet ještě může opustit.


Nulová hmota

Loňská zápletka se točila kolem kradených vynálezů Howarda Starka, tato se zaměřuje na nulovou hmotu. S touto zvláštní silou jsme se již jednou setkali v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., kde byla známa již pod názvem darkforce. Tuto energii ovládal superpadouch Blackout, který chtěl vlastnit přítelkyni agenta Coulsona. Darkforce má být ale také jistým pojítkem s letošním filmem Doctor Strange. Nulová hmota se po výbuchu v Isodyne Energy přichytila na jednoho z hlavních záporáků téhle série, můžeme tedy očekávat používání magických sil nebo něčeho podobného?

Žena v jezeře

Název prvního dílu odkazuje na slavnou detektivní novelu Raymonda Chandlera z roku 1943 The Lady in the Lake. Další easter eggy můžeme nalézt mezi filmy Whitney Frost. Tales of Suspence odkazuje na slavnou komiksovou sérii, ve které se záporačka poprvé objevila. The Woman with the Golden Face v sobě zase skrývá odkaz na její přezdívku Madame Masque.

Whitney Frost

Jak bylo již zmíněno, hlavním nepřítelem této série by měla být herečka Whitney Frost. V komiksu je známá spíše jako Madame Masque nebo Giuletta Nefaria, dcera hlavy zločinecké organizace Maggia. Jméno Whitney Frost si ale tvůrci seriálu jen tak nevymysleli. V komiksu byla malá Giuletta adoptována rodem Frostových, aby jí její otec zajistil lepší život. Poté, co však zjistila svůj původ, se rozhodla jít ve stopách svého otce. Její komiksová verze ovládá magii, která zde bude zřejmě nahrazena nulovou hmotou. Manželem Whitney je velký byznysmen Calvin Chadwick. Těžko říct, zda má i on komiksový základ. Jedinou shodu příjmení mají sourozenci Cheer a Hesperus z roajalistické skupiny Elite, která měla v plánu svrhnout USA. Isodyne Energy naopak komiksovou verzi vůbec nemá.

Jason Wilkes

V komiksu se objevil také vědec Jason Wilkes. Byl kontaktován komunisty a vytvořil pro ně paprsek neviditelnosti. Poté, co jej vyzkoušel na sobě, stal se nehmotným. Bohužel již nemohl přepnout vypínač zpět a zvrátit účinek. Seriálovou verzi ale potkal úplně odlišný osud. Whitney mu chtěla zabránit v krádeži nulové hmoty a způsobila tak její vypuštění. Zatím nemůžeme určit, zda Jason zemřel nebo pouze zmizel pryč.

Pan a paní Jarvisovi

Jelikož Jarvis v komiksu nikdy manželku neměl, Ana Jarvisová je pouze seriálová postava. Příběh tohoto páru byl již řečen v první sérii. Jarvis za pomocí Howarda propašoval Anu do států a vyhnul se obvinění. Dozvěděli jsme se také, že Edwin začal cvičit bojová umění, čímž se přiblížil ke svému komiksovému předobrazu.

Starý nepřítel je zpět

Nyní se konečně dostáváme ke kradené jehlici a spolku kolem ní. Již víme, že mezi členy jisté Rady devíti patří Calvin Chadwick a také Hugh Jones, majitel Roxxonu, se kterým jsme se také setkali v první sérii. Co však onen symbol znamená? Ti, co sledují seriál Agenti S.H.I.E.L.D.u, už možná ví. Jedná se o jeden ze starých symbolů Hydry, který byl také využit při jejím vesmírném programu spolu s NASA. Může stát Hydra také za propuštěním Dottie a chce mezi sebe naverbovat Thompsona? Na to si budeme muset ještě chvíli počkat.

FOTO: ABC, Marvel Comics

Diskuze /10

pozitkar

Díky za článek, nejsi Hurley, ale díky ;-)

24.1.2016 | 20:03:52
Yanek

Hurley je patlal… :-)

24.1.2016 | 20:44:48
Baltik

Tyto články mi docela pomáhají udržet se v obraze. Podobně jako u Gothamu.

25.1.2016 | 6:59:36
Billy the Kid

takže dalo by se říct že hydra ani vůbec nikdy neskončila, byla hnedka po válce obnovena/ nebyla zničena

#5 JeziDan
25.1.2016 | 11:18:48
JeziDan

#4 Billy the Kid: Já to pochopil tak, že byly dvě Hydry. Že se Red Skull nějak odštěpil od téhle původní. Red Skullova Hydra byla zničena a obnovena až Zolou později. Ta druhá se ukrývala „hlouběji“ a možná o ní Zola ani nevěděl. A až během událostí třetí řady Agentů se zase tyto části spojují v jednu.

#7 el_stepak
25.1.2016 | 12:14:30
Ansy

Hezký. Já si furt říkala, čím mi ta jehlice je povědomá. Ale až když jsem to tady viděla, tak mě to trklo. :) Chudák Peggy, ta si od Hydry taky asi nikdy neodpočine. :D

25.1.2016 | 19:32:14
el_stepak

Po zhlédnutí tohoto dvojdílu jsem si hned zapl agenty, abych mohl porovnat tuhle nulovou hmotu, nebo jak se to jmenuje s Gravitoniem (S01E03), nějak moc podobný mi to nepřišlo a teď si říkám, jak jsem sakra mohl zapomenout na Audrey a tohohle úchyla :D

#5 JeziDan: Přesně tohle jsem už říkal během nějakých postřehů ke Closure od agentů: ! Ta Hydra, která se snažila o Maveth, měla furt toho kozla, kterej se vyvíjel z dnešního známějšího znaku Hydry, takže bych řekl, že po celá ta staletí, kdy posílali hydráci lidi přes Monolit, to byla ta původní organizace, za to druhá odnož založená Red Skullem ve dvacátém století se prostě snaží o nadvládu nad světem.

25.1.2016 | 20:43:06
Historic

Proč do sebe ta hmota nevcucla i kameru se záznamem?

#10 geroge kalous
webmaster
26.1.2016 | 16:02:31
Baltik

Protože by to neměl kdo nahrát a my bychom to neviděli.

26.1.2016 | 16:28:46
geroge kalous

#8 Historic: asi byla daleko a mela velkej zoom..

27.1.2016 | 16:59:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy