Agents of S.H.I.E.L.D. 5 seriálů, kterými si zkrátit čekání na Agents of S.H.I.E.L.D.

5 seriálů, kterými si zkrátit čekání na Agents of S.H.I.E.L.D.

5 seriálů, kterými si zkrátit čekání na Agents of S.H.I.E.L.D.

Prázdniny jsou v plném proudu a druhé řady Agents of S.H.I.E.L.D. se dočkáme nejdřív za dva měsíce. Čím by si tedy fanoušci Phila Coulsona a jeho týmu mohli své čekání zkrátit, když letní sluníčko zrovna nesvítí? Tady pro vás máme pár návrhů.


6 0
13.7.2014

5. Avengers: Earth's Mightiest Heroes

Animovaných seriálů s tematikou Avengers či hrdinů světa Marvel Comics obecně existuje spousta. A hlavně poté, co se z nejnovějšího přírůstku do této rodiny, loňských Avengers Assemble, vyklubala jen mdlá snaha přiživit se na úspěchu filmových Avengers, do popředí se o to spíš vrací výborná záležitost z roku 2010, Avengers: Earth's Mightiest Heroes.

Pokud byste totiž měli dát šanci alespoň jednomu animovanému seriálu s tematikou světa Marvel, tihle Avengers jsou jasnou volbou. Užijí si je totiž jak děti, tak i dospělí, jelikož vedle spousty akce, patřičného humoru a nadsázky tenhle seriál nabízí i spoustu bravurně vykreslených postav a mnoho příběhových zápletek, které se na naše hrdiny nehrnou jedna po druhé, ale vzájemně se překrývají a rozvíjejí napříč celými sériemi. Díky tomu tak nikdy nevíte, které z hned několika blížících se hrozeb budou Avengers čelit nyní.


Avengers: Earth's Mightiest Heroes navíc nabízí poměrně praktický náhled do různých zákoutí světa Avengers a představí vám hned několik postav, se kterými se můžeme setkat i ve filmovém světě Marvel Cinematic Universe, a to od Ant-Mana, kterého jeho filmová sólovka čeká už za rok, přes Strážce Galaxie až po seriálového Gravitona, jehož patřičného řádění v Agents of S.H.I.E.L.D. se snad ještě dočkáme.

Avengers: Earth's Mightiest Heroes má dohromady 52 epizod rozdělených do dvou řad, načež byl tento seriál stanicí Disney DX bohužel ukončen a nahrazen již zmíněnými Avengers Assemble. To je sice zatracená škoda, alespoň si tenhle seriál ale nyní budete moct užít jako kompletní, byť nijak uspokojivě završené dílo. S českým dabingem a pod českým názvem Nejmocnější hrdinové světa jde tento seriál navíc zakoupit i na DVD.

4. Torchwood

S.H.I.E.L.D. nemůže být všude a tak když šmejd z vesmíru, jiných dimenzí či laboratoří šílených vědců zaútočí na Spojené království, na scénu přichází Torchwood. Tajná organizace zabývající se paranormálními jevy, kterou na konci devatenáctého století založila královna Viktorie po jejím střetu s mimozemským cestovatelem Doktorem, který jí ukázal, že vesmír je plný potenciálních hrozeb, které by si na její Impérium mohlo brousit zuby (a to v jednom případě dokonce doslova).

Seriál Torchwood sleduje vyšetřování paranormálních jevů velšskou pobočkou Torchwoodu vedenou kapitánem Jackem Harknessem, bývalým společníkem Doktora, který se po vystavení účinkům časového vortexu stal nesmrtelným. Osudy Harknessova pětičlenného týmu by pak ve stručnosti snad ani nešlo definovat lépe než jako „britské Agents of S.H.I.E.L.D.“. Tahle definice je ale zároveň o něco složitější, než by se mohlo zdát, a porovnání těchto dvou seriálů vynáší na povrch spoustu věcí, které obecně určují rozdíl mezi americkou a britskou televizní produkcí.

První řada Torchwoodu z roku 2006 je zpočátku trochu hořkou pilulkou na spolknutí, kdy naprosto šílené a občas i trochu odfláknuté zápletky záměrně ustupují do pozadí pansexuálním vztahům hlavních postav (v čele s Jackem Harknessem, proti kterému je James Bond alternativou romantické mrtvoly). Podobně jako Agents of S.H.I.E.L.D., i Torchwood ale postupně začíná nacházet sám sebe a jeho druhá série už je pak příběhová i vztahová jízda se vší parádou. Tady ale Torchwood přitom zdaleka nekončí.

V roce 2009 totiž Torchwood získal pětidílnou třetí sérii s podtitulem Children of Earth, která myšlenku původního Torchwoodu kombinovala s žánrem sociologického a politického thrilleru a moderními akčními prvky vyprávění ve stylu například amerického 24. Children of Earth mělo obrovský úspěch, posbíralo spoustu cen a dodnes se řadí mezi to nejlepší, co může současná britská televizní produkce nabídnout. O dva roky později se pak Torchwood vrátil počtvrté a zatím naposledy, a to tentokrát na americkou kabelovou stanici Starz v úctyhodné desetidílné sérii Miracle Day. Jestli Torchwood čeká ještě nějaká budoucnost, to je zatím ve hvězdách.

Na závěr ale ještě jedna spojitost s Agents of S.H.I.E.L.D. Stejně jako je totiž tento seriál součástí daleko většího světa filmových Avengers, z jehož událostí vychází, i Torchwood je často odkázán na milost událostem britského sci-fi fenoménu Doctor Who, jehož je spin-offem. Pokud tedy začnete sledovat Torchwood, doporučujeme vám samozřejmě zkusit i Doctora. Psát ale, čím je Doctor Who unikátní a co od něj fanoušci Agents of S.H.I.E.L.D. mohou očekávat, to už by bylo na trochu delší vyprávění.

3. Fringe

Agents of S.H.I.E.L.D. je především seriálem o elitním týmu vyšetřujícím paranormální případy, pročež se touto tematikou v našem seznamu nebudeme zabývat naposledy. Americký seriál Fringe stanice FOX vznikl v roce 2007 z produkce J.J. Abramse jako jeden z řady seriálů snažící se napodobit úspěch mysteriózního hitu Lost. Snad jako jedinému ze všech těchto seriálů se ale právě Fringe podařilo nejen uniknout brzkému zrušení, ale navíc se i přímo vymanit ze škatulky pouhé náhražky za Lost.

Fringe sleduje vyšetřování Oddělení okrajových věd (Fringe division) spadající pod FBI. Vedle Lost tento seriál ze startu dost připomínal i kultovní Akta X, místo nahánění malých šedých mužíčků se však soustředil na záhady naší mateřské planety, od podivných biologických výzkumů přes cestování časem až po zkoumání alternativních realit.

Seriál si brzy vybudoval velmi osobitou a značně propletenou mytologii, kterou do všech možných směrů rozplétal po celé čtyři série, přičemž nad ním permanentně visel temný mrak potenciálního zrušení. Fringe se však podařilo nejen zakončit čtvrtou řadu, ale navíc dostal i kratší řadu pátou, ve které mohl svůj příběh dovyprávět. Ve výsledku je tak Fringe fenomenálním, mysteriózním, často vtipným a skoro vždycky až nečekaně bizarním sci-fi seriálem, kterému se jen tak něco nevyrovná.

A pokud vás ani tohle nenaláká, tak inteligentní sexy agentce FBI a šílenému vědátorovi s jeho sarkastickým synem v hlavních rolích prostě odolat vážně nemůžete. Zvlášť když se díky tématu alternativních realit s většinou jednotlivých hlavních postav v průběhu tohoto seriálu setkáte minimálně nadvakrát.

2. The X-Files

Kultovní americký seriál Akta X zná snad opravdu každý. Na druhou stranu je ale poměrně málo lidí, kteří by ho skutečně poctivě sledovali (a že jste náhodou zahlédli jednu epizodu v pátek po půlnoci na Nově se nepočítá). Mnoho současných diváků by si tak mohlo myslet, že více než dvacet let starý seriál už dnes v konkurenci aktuální dramatické seriálové produkce nemá co říct. Opak je ale pravdou. Seriál The X-Files nejen že sám stál u zrodu dramatického televizního formátu, jak ho známe dnes, ale v mnoha ohledech zůstal ještě stále nepřekonán.

Mimozemšťané, upíři, vlkodlaci, prehistorický hmyz, oživlé chrliče, mutanti. Podivné případy vyšetřovacího dua FBI Muldera a Scullyové snad netřeba dlouze představovat. Čím ale tenhle seriál byl a stále je tak výjimečný? Dokázal totiž výborně skloubit rozmanitou škálu jednodílných paranormálních případů s pravidelnými návštěvami do komplikované mytologie, která se postupně rozkrývala napříč neuvěřitelnými devíti sezónami.

Akta X je seriál, který se na první pohled zdá být tematicky docela jednotvárný, ve skutečnosti ale dokáže nabídnout obrovskou škálu žánrů, od hororu přes sci-fi akčňárnu až po komedii. Prvních pět sérií Akt X je dozajista jedna z nejlepších věcí v seriálové historii, která byla poté zakončena i celovečerním filmem, který svět The X-Files jednak představil spoustě nových diváků a jednak odkryl značnou část dosavadní seriálové mytologie divákům stávajícím. V průběhu šesté a sedmé řady začíná seriál bohužel trochu stagnovat, načež David Duchovny, představitel agenta Muldera, v závěru sedmé řady ze seriálu odchází.

Ničemu ale ještě nebyl konec. Scullyová dostane nového parťáka a zbývající dvě série dovypravuje sice už poměrně zmatenou mytologii, v případových epizodách se jí ale naopak daří vrátit k samotným kořenům celého seriálu. Sem tam do osmé a deváté řady navíc zavítá i sám Mulder a celý seriál se tak na konci své deváté řady může víceméně uzavřít. Ano, v roce 2008 sice vznikl druhý celovečerní film Akt X s podtitulem Chci uvěřit, fanoušci se ale tak nějak kolektivně snaží předstírat, že k tomu nikdy nedošlo, a spíše napjatě očekávají potenciální film třetí, který by celou mytologii světa The X-Files mohl nadobro završit.

1. Firefly

Kdo čekal, že se náš seznam obejde bez Firefly, by se nad sebou měl zamyslet. A kdo Firefly do dnešního dne neviděl, měl by okamžitě přestat číst a prakticky stopnout svůj sociální život až do chvíle, než to napraví.

Pokud jsme totiž z řady kultovních seriálů Josse Whedona, který částečně stojí i za Agents of S.H.I.E.L.D., měli vybrat jeden, právě Firefly je pro nás jasnou volbou. Nejen že se totiž jedná o Whedonnův seriál obecně nejpopulárnější, ale zároveň je to seriál atmosféře Agents of S.H.I.E.L.D. i nejbližší. Stejně jako Agents of S.H.I.E.L.D., i Firefly sleduje osudy rozmanité posádky vzdušného plavidla, i když se v tomhle případně nejedná o tajné agenty v moderním letadle, nýbrž o kovboje a pašeráky na vesmírné lodi.

Pokud vás ale žánr kombinující sci-fi a western moc neláká, nic si z toho nedělejte. Nehledě na to, jak má totiž Firefly promyšlenou mytologii či celý svůj fikční svět, tenhle seriál stojí především na svých postavách, které dohromady tvoří jednu z nejlepších (či dokonce tu vůbec nejlepší) týmovek v seriálové historii. A netřeba snad ani dodávat, že nehledě na to, jak se Agents of S.H.I.E.L.D. snažili tuto atmosféru vzájemných interakcí hlavních postav z Firefly oživit, svému předobrazu se nepřiblížili ani zdaleka.

Nemalá část slávy seriálu Firefly ale bohužel zároveň tkví i v tom, jak tragický osud ho potkal. Firefly původně běžel na stanici FOX, která o celý projekt nejevila moc velký zájem a jednotlivé epizody vysílala v pátek večer a navíc i různě na přeskáčku, což nakonec mohlo dopadnout jen jediným způsobem: seriál Firefly byl zrušen a dodnes tak z něj existuje pouhých čtrnáct epizod. A všech čtrnáct je naprosto famózních.

I přesto se ale Firefly dočkalo poměrně úctyhodného zakončení v podobě celovečerního filmu Serenity, který byl zároveň i Whedonovým režisérským debutem pro stříbrné plátno. U Serenity možná trochu zamrzí, že se, podobně jako první filmová Akta X, až moc snaží zaměřit také na diváky neznající předlohu. A když to navíc spojíte se snahou namačkat do tohoto filmu zbývající mytologii, kterou měl Whedon nachystanou pro další seriálové řady, výsledek má podstatně jinou atmosféru než původní seriál.

I tak ale můžeme být rádi za to, že nám Serenity umožnilo se s tímto seriálovým fenoménem důstojně rozloučit. Nutno ale zároveň dodat, že pro většinu fanoušků Firefly je tohle rozloučení zpravidla poměrně psychicky stresující. A při každém novém zhlédnutí je to čím dál horší…

Thumbnail Play icon

To byl náš výběr zajímavých seriálů pro fanoušky Agents of S.H.I.E.L.D. Pokud máte své vlastní favority, které by podle vás mohly zaujmout diváky tohoto seriálu, podělit se o ně s námi můžete v následující diskuzi.

Diskuze /34

sslater

škoda že som skoro všetky už videl :/ ale môžem len súhlasiť, kvalitne seriály

13.7.2014 | 21:24:42
Fifipek

Zajímavý článek..což se týče Akt X, tak tam snad ani není potřeba představovat.­.trochu mne ale překvapuje, že Fringe mělo být jakousi záplatou za Lost, když žánrově je právě přirovnáváno k Aktům X…Každopádně kdo neviděl, ať se rozhodně kouká, sérii od série lepší a lepší. Už jen kvůli Anně Torv, kterou bych rozhodně rád viděl v True Detective, pokud tedy bude ústřední duo ženské…Torchwood asi není úplně pro každého, nicméně série Miracle day je opravdu zdařilá, je zde větší rozpočet a celkově je to takové více a v americkém stylu než série předešlé. Ale také stojí za to zkouknout :) Firefly je kultovní záležitost s výborným hereckým obsazením a nezapomenutelnými hláškami, jedna série po které se doslova zapráší…Pokud je tu někdo fanoušek sci-fi, tak osobně doporučuji Farscape, je pravda že prvních pár dílů je děsná nuda, ale o to větší jízda vás čeká pokud to překonáte… :D

#3 Hurley
13.7.2014 | 21:32:08
Hurley

#2 Fifipek: Miracle Day záměrně znovu představuje celej Torchwood svět pro nový – americký publikum. Takže začít od Miracle Day, pokud někoho nechytne první série, není úplně od věci. A pak se prostě kdykoliv může vrátit ke starším dílům. :)

#4 Fifipek
webmaster
13.7.2014 | 21:37:26
Fifipek

#3 Hurley: To já vím ,proto to i píšu, pač ne každýmu ten původní styl asi bude sedět :) Jinak je vidět, jak jde celkově BBC produkce posledních pár let hodně nahoru… ale je to hodně kvůli tomu, že to pouštějí do Ameriky…

13.7.2014 | 22:12:35
Blaze

Díky za typy, určitě se podívám na Firefly. Ještě mě napadá Warehouse 13.

14.7.2014 | 1:47:12
lightbrand2

Fuj Fringe :-D

14.7.2014 | 13:33:22
Aprok

Anna Torv nejvíc kočka :) a fuj Lightbrand2 :D :D

14.7.2014 | 18:16:18
milian

Fringe, Torchwood, Akta X, Firefly – vše mnohem lepší než Agents of S.H.I.E.L.D. :-)

#9 jh666
14.7.2014 | 18:25:48
jh666

Fringe jsem neviděl, ale Torchwood a Akta X Agentům nesahaj ani po kotníky. Že je lepší Firefly je jasný, ale to je jeden z nejlepších sci-fi serálů vůbec#8 milian:

#12 Hurley
14.7.2014 | 18:48:57
Makeer

haha :D díky Hurley, místo jednoduchého odepsání jsi rovnou vytvořil celý článek, opět jsi mile překvapil :) :D

#11 Hurley
14.7.2014 | 19:54:50
Hurley

#10 Makeer: Měl sem to rozepsaný delší dobu, ale tvůj komentář mi připomněl, že už bych to asi měl dodělat. Takže já díky. :)

webmaster
15.7.2014 | 7:20:01
Hurley

#9 jh666: A že Akta X nesahaj Agentům ani po kotníky budu dělat jakože sem neslyšel.

#13 Aprok
webmaster
15.7.2014 | 8:35:53
Aprok

#12 Hurley: taky sem chtěl něco napsat kvůli těm Akta X jh666 je asi mladej klučina co nekoukal na akta x ve 12 letech a byl každej večer posranej za ušima Akta X kult jak prase :D :D

#14 jh666
15.7.2014 | 16:29:24
jh666

#13 Aprok: Je mi dvacet a Akta X jsem viděl jak jako kluk tak znova pár dílů asi před dvěma rokoma a tehdy mi to přišlo jako děsná s****a

#15 Aprok
15.7.2014 | 18:06:02
Aprok

#14 jh666: ty už jsi mladá generace která vyrůstala na Iron Manovi 1 :D :D já vyrůstal u Alien predátora 1 jinak klasiky jako Back to the future(nejlepší trilogie co znám) smrtonosný zbraně a pasti atd..to ani neznáš třeba starej vtipnej film zlomek sekundy :D :D nebo Guyver to byly filmy jako mladej sem to žral :D

#20 jh666
15.7.2014 | 20:39:54
Fifipek

To tady fakt nikdo nezná Farscape? :(

15.7.2014 | 22:04:15
Fifipek

btw chápu, že se dneska někomu nemusejí Akta X líbit, pač je to prostě už starý a člověk viděl modernější věci, ale prostě pro naší generaci to byl kult a dodnes pamatuju jak se Eugene protahoval komínama a já seděl a usilovně se bál :D To samý městečko Twin Peaks :) Ještě pamatuju Temné nebe, dávali to na Primě mám pocit, taky pecka a když jsem se na to dneska koukal, tak samozřejmě o ničem…Všechno je holt poplatný době…Pamatuju pecka triky v Terminátorovi 2, první film co stál přes 100 milionu dolarů…dneska to uděláš pomalu na mobilu tyhle triky :D

#18 Aprok #19 Hurley
15.7.2014 | 22:08:23
Aprok

#17 Fifipek: to máš recht stím Eugenem ja byl vždycky taky posr… :D nebo ten díl ten mutant v kanalizaci to byly díly :D :D nebo krajní meze když dávali a i poltergest byl dobrej ale o T-2 ani nemluv to jsou srdcovky :)

15.7.2014 | 22:29:07
Hurley

#17 Fifipek: No to je rpávěže na tom to vtipný. Když bys ty Akta X teď celý sjel znovu, najdeš tam věci, který prostě ani dneska v televizi nemaj obdoby.

A s tím Terminátorem nesouhlasím. Terminátor 2 má podle mě dodnes lepší triky než některý hollywoodský pičoviny, co se hází do kin.

webmaster
16.7.2014 | 7:19:20
jh666

#15 Aprok: Tak zrovna Back to the Futušíre miuju taky, i když je to starší než já

16.7.2014 | 9:11:04
jh666

*Future

16.7.2014 | 9:11:22
Nicolas

Akta X (jeho první dvě sezony) jsou pro mě seriálem no. 1 :-D – zejména první série a její zakončení (v první a druhé řadě je většina kultovních dílů, které zná člověk z dětství, jako je natahovací muž, světlušky, které mohou za můj dětský strach ze tmy, mutant v kanále atd.). Pak šla kvalita dolů, ale do té 4 – 5. řady se to dalo. Není tak náhodou, že z výše uvedených bych dál doporučil Fringe :-D (i když, tam mi ta předposlední série už přišla taková divná… a poslední jsem nekoukal vůbec).

#23 Hurley
16.7.2014 | 9:26:20
Hurley

#22 Nicolas: Tos o nic nepřišel. :) Jinak podle mě jsou 1–5 série Akt X kvalitativně dost podobný (nejradši mám asi pátou a třetí). Dolů to pak jednoznačně šlo během tý šestý. To už pak byla hlavně parodie sama sebe.

webmaster
16.7.2014 | 11:48:37
Aprok

já nevim ale pro mě Fringe je opravdu hodně dobrej seriál a 4 a poslední sérky byly dobrý jasný konec nebyl úplně svatej ale přesně to mám u Lost 6 řada byla dobrá a právě že konec byl vynikající ja vím že to už natahovali ale já sem asi trošku jinej než odstatní a hlavně hodně lidem se konec Lost nelíbil pač to dobře nepochopily !!

#25 Hurley #30 Kling109
16.7.2014 | 16:54:31
Hurley

#24 Aprok: Já sem hlavně nepochopil, co ti provedla česká gramatika, že se k ní tak chováš..

webmaster
16.7.2014 | 21:28:33
Aprok

hlavne ze se to da pochopit :D :D tak ja pisu rychle ani si to nekontroluju motam u toho bre pivko kalim poustim serial parim hry a jeste do toho mlada a jeste psat diskuze :D

#27 Hurley
16.7.2014 | 21:49:55
Hurley

#26 Aprok: To v tom případě už naprosto chápu, proč se ti líbilo finále Lost.

#28 KevSpa
webmaster
16.7.2014 | 22:01:28
KevSpa

#27 Hurley: !!!

webmaster
16.7.2014 | 22:05:32
Fifipek

Finále Lost radši no comment, ale asi to bylo výsledkem toho, že se do toho tvůrci sami zamotali a pak nevěděli co a jak s tím, tak se to rozhodli zakončit tak jak zakončili…btw pokud bych někoho měl nakopat za zakončení do pr… tak by to byli tvůrci Mentalisty a jejich zakončení s Red Johnem, u kterýho jsme prostě nevěděl, jestli si dělají legraci, pro mě kolosální zklamání, ale těch nezvládnutých konců by bylo samozřejmě víc…

16.7.2014 | 22:13:37
Kling109

Já Fringe dokoukal minulej týden a 4. sérka se mi hodně líbila, ale když sem zjistil potom o čem je pátá, tak sem byl znechucen a nechtěl sem se vůbec koukat, řikal sem si, že to bude uplně jinej seriál, ale nakonec sem tu pátou sérii dokoukal asi za 2 dny jak to bylo napínavý :-D. A hned po Fringe začínám s Akta X.#24 Aprok:

#31 Aprok
18.7.2014 | 14:08:50
Aprok

#30 Kling109: pro mě je 4 sérka u Fringe nejlepší !! a hlavně si nedávej moc KFC pak dopadneš jak Hurley :D :D

18.7.2014 | 16:19:43
Makeer

Tak už jsem zkouknul Firefly a je to paráda, škoda že to zrušili a nenatočilo se víc dílů (díky fox) .. Teď se jdu ještě podívat na film Serenity, který má být údajně pokračování na dění v seriálu :D

#33 Hurley
19.7.2014 | 16:09:09
Hurley

#32 Makeer: Ano, je to údajně uvedeno i na konci tohohle článku.:)

webmaster
26.7.2014 | 17:52:39
Nemesis23

Takže sem tedy stopla svůj sociální život, když mi ten Firefly tak neskutečně uniknul,že jsem netušila o jeho existenci :-D Opravdu mě chytnul až od dílu Our Mrs. Reynolds, ale musím říct, že díky za doporučení :-) Každopádně pro mě osobně v uvedených serálech jednoznačně Torchwood, Firefly mu nesahá ani po kontníky…možná je to tim, že mě ty vztahový peripetie u Jacka hrozně bavily,už v Doktorovi…a celkově mám ráda když se na plátně rozebíraj homo/bi/mimozemský? orientace :-) třeba Hedwig and The Angry Inch, Milk atd. Takže Torchwood vede :-) Akta X vynechávám,to je úplně jiná liga!

2.8.2014 | 12:47:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy