Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 653×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Jak MCU poškodilo seriál Agents of S.H.I.E.L.D.

Jak MCU poškodilo seriál Agents of S.H.I.E.L.D.

Filmový vesmír Marvelu do značné míry vymazal seriál Agents of S.H.I.E.L.D. díky seriálu WandaVision a zdá se, že je to až neuctivé k sérii od ABC.

6 9
18.5.2021

Z MCU vymazali seriál Agents of S.H.I.E.L.D. díky vydání seriálu WandaVision. Před premiérou onoho seriálu, The Falcon and The Winter Soldier, Loki a všech dalších připravovaných sérií na Disney+, byli Agenti S.H.I.E.L.D.u první seriál s přímými vazbami na MCU. Krátce po několika sériích se však seriál odpojil a jel si na vlastní pěst. Konečná sedmá série pak byla zakončena minulý rok a agenti se s námi rozloučili ve velkém stylu. Přesto fanoušci stále tak nějak doufali, že by se postavy ze seriálu mohly ukázat v MCU. Vše se však změnilo s příchodem seriálu WandaVision.

V posledních několika dílech série jsme viděli změny a používání starodávné knihy Darkhold, která pochází z pekla a je tvořena temnou hmotou. V seriálu Agatha Harkness měla ve vlastnictví Darkhold pravděpodobně po celá staletí, což v podstatě dělá děje zahrnující knihu v Agents of S.H.I.E.L.D. a v menší míře v Runaways a Agent Carter, kteří před sloučením existovali pod hlavičkou TV Marvel, zcela nesmyslné. Není jasné, kdy Agatha skutečně získala Knihu zatracených, ale přinesla ji s sebou do Westview, malého města, kde byla Scarlet Witch uvězněna společně se svou rodinou v kouzle. Bez ohledu na to, že Agatha s knihou přináší obrovský problém v kontinuitě a zdá se, že je to problém, který v MCU prozatím ignorují.

Série od ABC několikrát ukázala Darkhold a byla první seriálem v MCU, který ji zahrnul do své zápletky. Kniha se točila okolo Aidy, Ghost Ridera a agenty, kteří byli všichni zapojeni do hlavních dějů zaměřených na Darkhold a jeho nebezpečí. Verze Darkholdu ve WandaVision a způsob, jakým byl v seriálu použit, se však značně liší od Agents of S.H.I.E.L.D..

Bylo potvrzeno, že Darkhold ve WandaVision je MCU verzí knihy, což znamená, že Agenti S.H.I.E.L.D. již nejsou součástí sdíleného vesmíru. Je to jistě frustrující z mnoha důvodů, především proto, že na dějové linie, postavy a historii S.H.I.E.L.D.u není nijak poukázáno. Je to, jako by MCU bralo věci úplně novým směrem, který do značné míry ignoruje všechny série, které předcházely. Pořady jako Agent Carter a Runaways, které oba zahrnovaly příběhy zahrnující temnou hmotu a Darkhold, jsou fakticky diskutabilní.

MCU si vytvořilo novou cestu s řadou nových sérií od Disney+, ale vymazání Agentů S.H.I.E.L.D.u je obzvláště neuctivé. Seriál představil Darkhold jako první a byl prvním projektem MCU, který smysluplně a efektivně využil militaristický mimozemský druh Kree. Ve filmech se Kree poprvé objevili v roce 2014 ve filmu Guardians of the Galaxy, i když v menší kapacitě. Pokročilí mimozemšťané znovu vstoupili do hry až v Guardians of the Galaxy Vol. 2 a Captain Marvel. Agenti S.H.I.E.L.D. už položili základy toho, jak fungovali a jaké byly jejich cíle dávno předtím.

Ignorovat zápletky seriálu a veškerý vývoj s ohledem na koncepty a příběhy zahrnující mimozemšťany nebo i jiné věci je poškozující pro veškerou tvrdou práci, kterou v průběhu let vynaložili tvůrci seriálu. Je to také poškozující vůči fanouškům seriálu, kteří jej pilně sledovali sedm let a ocenili veškeré úsilí a kreativitu, jenž scénáristé vynaložili na to, aby i ty nejpodivnější zápletky fungovaly. WandaVision a zbytek seriálů na Disney+ od Marvelu přepisují historii MCU tím, že začínají od znovu, a tak obcházejí všechny předcházející sé­rie.

Vypadá to, že ve WandaVision mohli odkazovat na Agenti S.H.I.E.L.D. a spojit tyto dvě série pomocí Darkholdu. Místo toho to spíš vypadá, že chtějí, aby nikdy seriál neexistoval. Jistě, MCU by mohlo začlenit postavy a zápletky seriálu, ale pravděpodobně nasadí jiné herce a přepracuje stejné myšlenky různými způsoby, což je ještě horší. Agenti S.H.I.E.L.D. v mnoha ohledech šlo nad rámec toho, co kdokoli od akčního pořadu MCU očekával, a představilo několik konceptů z komiksů, které vzaly věci svěžími a zajímavými směry. Vidíme, jak ve WandaVision představili koncept, jenž byl zaveden v Agentech S.H.I.E.L.D. a tím tak zdiskreditovává celou sérii.

Vzhledem k tomu, že Feige chce, aby byly nové pořady MCU propojenější než ty, které se vyráběli pod deštníkem Marvel TV, dalo by se namítnout, že má smysl začít znovu. Ovšem Agenti S.H.I.E.L.D. nemuseli být obětí této nové éry. Problémem je nakonec to, že přílišné spoléhání MCU na vzájemné propojení odstraňuje Agenty a ze série se pravděpodobně stane něco, na co budou fanoušci rádi vzpomínat. Každopádně i tak, až v MCU přijdou s konceptem něčeho, co už bylo v Agentech ukázáno, budou si fanoušci jistě připomínat smutnou realitu, že seriál byl odstrčen na druhou kolej, přitom si jistě seriál zasloužil mnohem lepší a větší uznání.

Foto: ABC, Disney+

Jste pro, aby ve WandaVision zmínili seriál Agenti S.H.I.E.L.D, nebo ne?

Diskuze /9

choudys

Vzhledem k tomu, že tuto „agenturu“ v WV nezmínili, protože vlastně ani už neexistovala, dá se napsat že byli Agenti součástí jiné časové linie. Teď si už mohou dělat s tím co chtějí, což je blbě/špatně/na nic.
Vidět znova i ve filmech naše postavy s těmito herci by bylo velmi krásné, ale je to nepravděpodobné. No co už, aspoň nám zůstal seriál, na který se rád podívám znova, jako připomínku na ně.
Agenti SHIELDU už neexistují, v budoucím ději bude SWORD, ve kterým by se mohl někdo z nich mihnout nebo být regulérní postava, která zná historii agentury a má vědomosti s bojem s nepřáteli.

#3 Director of SHIELD
19.5.2021 | 7:36:19
Blackhand47XD

Na Disney+ už všechny Marvel seriály mimo jejich novou produkci přesunuli pod značku „Marvel Legacy“, kam řadí veškeré nekanonické filmy. Takže AoS oficiálně nejsou kánon.

webmaster
19.5.2021 | 8:47:17
Director of SHIELD

#1 choudys: Nikdo z nich se už neobjeví. Když si ti blbci dali tolik práci s tím, tuhle show pohřbít (viz snahy o zrušení po každé sezoně), tak nemají sebemenší důvod ty postavy vracet, A pokud ano, tak do té role obsadí někoho jiného, jenom aby ještě potvrdili, že tahle show do MCU nepatří. Pokud se objeví třeba Daisy, bude z ní černá lesbička. (NEJSEM RASISTA, ale takhle to prostě v téhle době chodí.) Štve mě to, protože Agenti byli mým nejoblíbenější seriálem. Dokonce jsem je měl radši než Daredevila či Punishera. Je to škoda, ale bohužel si Marvel hlavouni prosadili svou.

#4 choudys
19.5.2021 | 9:58:33
choudys

#3 Director of SHIELD: Hele, buďme rádi že to natočili, a že se k tomuto skvostu můžeme vrátit kdykoli chceme :). Když jsem k Falcon a Winter Soldier napsal, že mně Agenti bavili o poznání více, stačí to ? Jestliže se Marvel pod Disneyem budou takhle topit ve skoro sračkách, to se opravdu máme jako seriáloví příznivci opravdu na co tešit :( .
To co Agenti provedli, ukázali nám spoustu věcí z Marvel univerza, za to mají mé hluboké díky.

19.5.2021 | 20:35:02
percival2

Souhlasím s choudysem, byla to významná kapitola, bylo toho úžasných sedm řad a srovnával bych akorát tak s konkurencí – v momentě, kdy v prvním díle třetí řady přistávala ta přenosová budka za Daisy a poté na tryskách stoupala k letadlu, mělo DC v jejch Flashovi velkého gumového žraloka ;-)

#6 choudys
20.5.2021 | 13:37:02
choudys

#5 percival2: Správně že jsi připomenul DC seriály, tyhle hovadinky od nich nesahají Agentům ani po kotníky.
Doufám v takovou krásnou věc, že se nebudou o Agenty vůbec otírat, a že je vůbec nezmíní, protože to by bylo od skalních fanoušků tohoto seriálu hejtů. Hlavně já bych na nich nenechal nit suchou :) .

Chtějí-li posunout děj budoucích seriálů vpřed?, budou muset teda (což je škoda) ignorovat všechny náznaky a děje (nepoužít je), které se v Agentech ukázaly.
Nechápu jejich počínání, takových postav a talentovaných herců (vy ostatní – ne, vážně, nesmějte se), co by se mohli ukázat jinde v projektech. Skutečně si někdo z nás myslí, že pod správou Disneyiho je Marvelovic univerzum v dobrých rukou?
Už ukázali ve Falconovi a WS že jim to moc nejde. Wandavision byla trocha někde jinde, a potěšilo mě že vůbec SHIELD nezmínili. Hurá. Pro budoucnost děje v područí Disneyiho, jim radím: nepoužijte to, jinak se budete kousat do rtu, cože jste to pos*ali. Doufám že to ti pitomci čtou :). ?

20.5.2021 | 19:38:36
nemo74

To je nářku. S.H.I.E.L.D. skončil spolu s Hydrou. Agenti v seriálu byli jen nastavovanou kaší, a to i přesto, že tento seriál mám rád. Odbočka k AI strhla seriál dolu, cestováním časem tomu moc nepomohli a závěr to alespoň nějak „uspokojivě“ ukončil. Rád si ho někdy dám znovu celý, ale jsme opravdu rád, že MCU nebude navazovat na děje v AoS. A v MCU bych rád viděl leda tak Coulsona. No, ale už en jeho oživení tak nějak do MCU nepatří, takže pochybuji, že by se vrátil. Stejně tak byste mohli brečet nad Defenders a jejich jednotlivými postavami, že se nenapojí do MCU v podobě, jak je Netflix zpracoval (a že krom Ironfista a Defenders jde o podařené seriály). Celé je to smutné jen v tom, že Disney prostě nedovolí, aby Marvel postavy zpracovával někdo jiný (pokud náhodou nemá ještě práva – viz Venom a spol.). Já bych uvítal dokončení Caterové, ač vím že se to nikdy nestane.

22.6.2021 | 23:41:28
nemo74

A pokud jde o srovnávání s DC. No, … I kdyby WandaVision či The Falcon and The Winter Soldier byli o mnoho horší, jakože pro mne se ty seriály povedly, tak budou lepší než cokoliv co v DC seriálové tvorbě vzniklo. Což je ve skutečnosti opravdu smutné a kéž by DC získalo alespoň něco jako je Disney a začaly být koukatelné.

22.6.2021 | 23:44:40
filozof

Pokud se MCU nehodlá zatěžovat s televizními scénáři, tak je to jedině dobře.

21.3.2022 | 7:08:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E13: What We’re Fighting For

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama