Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Postřehy z epizod Principia a The Devil Complex

Postřehy z epizod Principia a The Devil Complex

Postřehy z epizod Principia a The Devil Complex

V přítomnosti musí S.H.I.E.L.D. čelit svým nepřátelům z minulosti, kteří si nedají pokoj, dokud nebudou úplně zničeni. Zároveň přichází na Zemi tajemná bytost z vesmíru, jejíž úmysly jsou nám zatím neznámé.

26 0
7.4.2018

Návrat padouchů

Jak bylo slíbeno, na scénu se vrátily další populární postavy, jejichž příběhové linky zůstaly nedořešené. Prvním z těchto charakterů je Werner von Strucker, kterého jsme naposledy viděli v třetí sérii, kdy byl připoutaný na lůžko. Mladý Strucker si nepamatoval nic než bolest, ale i tak jej chtěl S.H.I.E.L.D. využít k tomu, aby srazili Malicka na kolena. Lincoln nabil jeho mozek svým elektrickým proudem, díky čemuž se z Wernera stal jedinec se zázračnými schopnostmi.

Doteď jsme o nich vlastně vůbec nevěděli, ale v příběhu určitě ještě sehrají nějakou roli. Werner si od onoho incidentu dokáže vzpomenout úplně na cokoliv včetně sebemenších detailů. Toho chtěla samozřejmě využít Haleová, které se podařilo naverbovat dalšího padoucha, který se naopak vyskytoval ve čtvrté sérii. Řeč je o Ivanovovi, komiksovém Red Guardianovi, jehož „hlavu ve sklenici“ využívá zlá generálka k tomu, aby udělal vše, co jí na očích uvidí.


Nakonec se v jednom díle objevil také Doktor z Konstrukce, kterého jsme měli původně za další z oživlých strachů. Ke konci dílu jsme však zjistili, že Doktor vlastně nikdy neopustil Fitzovu hlavu a je jeho součástí. V rámci tohoto odhalení jsme se dočkali také Dekeova zjištění, že je vnukem Fitze a Simmonsové, což znamená, že i tenhle problém spolu překonají.

Sleepeři

V jedenácté epizodě nám byli představeni mechaničtí vojáci, kteří slouží Haleové a její dceři Ruby. Nyní již víme, že byli vytvořeni Ivanovem a jsou vlastně novou armádou Hydry. Skrze tvůrce nám bylo odhaleno, že se inspirovali Sleepery z komiksů, což byli velcí a velmi nebezpeční roboti, které vytvořil Red Skull za druhé světové války. Stroje byly funkční i po mnoha letech ve spánku, přičemž se je mnohokrát pokoušeli padouši zneužít i v našem století. Menší roli sehráli také v u nás nedávno vydaném komiksu Amazing Spider-Man: Rodinný podnik, kde se jich pokoušel zmocnit Kingpin.

Konfederace

Konec čtrnácté epizody nám prozradil, že Haleová je nejen členkou Hydry, ale zodpovídá se také jisté Konfederaci z vesmíru. Jejím vůdcem by měl být jistý Qovas, jehož představitele můžete znát například jako perského posla z filmu 300. Jelikož Qovas zmínil Odium, bude se s nejvyšší pravděpodobností jednat o zástupce Kree, možná i o otce Kasia.

Pokud se má jednat o jakési seskupení, které dohlíží nad kontrolou vesmíru, mohli se tvůrci inspirovat Intergalaktickou radou, ve které byli zástupci Kree, Skrullů, Badoonů nebo Broodů. V posledních letech jste se s tímto koncilem mohli setkat například v komiksech o Strážcích galaxie. Nyní můžeme jen spekulovat, před jakou invazí se Haleovou snaží varovat. Může se jednat o útok Thanose či předzvěst útok Skrullů. Dost pravděpodobné ale může být, že zmiňuje příchod Kree, kteří si Gravitonium a Inhumans vezmou od lidí s jejich svolením či bez něj. Modráci totiž lidstvo nemuseli vůbec zachránit.

Jakou invazi podle vás Qovas zmiňuje? Jste rádi za návrat Hydry?

FOTO: Marvel, ABC

Diskuze /16

Ghostík

Hydra se parádně drží svého hesla „Usekneš jednu hlavu, další dvě narostou.“

7.4.2018 | 19:45:18
Lex Luthor

Já jsem rád, že Hydra je zpátky

7.4.2018 | 20:13:46
choudys

Podle mě to s Thanosem nebude mít nic společnýho, toho uvidíme v Infinity. Skye si nakonec půjde pro Coulsona, a myslím si že to nebude jentak. I když tam nějakej Kree stojí v pozadí, to co se bude dít v Agentech bude jiný než filmy. Kolikrát jsem byl v prd*li z toho co je v seriálu, a ne z toho co se děje ve filmech. Jsou tam hóódně dobrý triky, ale Agenti maj tolikrát víc štávy nez filmy. :)

7.4.2018 | 20:24:10
Lex Luthor

Asi za tři týdny je Infinity War mohlo by se nějak protnout s Agents of SHIELD.

7.4.2018 | 23:05:46
Thaedhas

Robin vidí do budoucnosti, maluje to, co se má stát za 80 let, ale to, že planetu nyní navštíví Thanos, zřejmě nejsilnější bytost ve vesmíru, jí zatím nějak uniká. :)

#6 Ratemus
7.4.2018 | 23:23:19
Ratemus

#5 Thaedhas: nejsilnější ne ale vím jak to myslíš

8.4.2018 | 0:00:11
gonzaer1

Uniká ji to, protože ji to tvůrci rozkázali , ignoruj Thanose, nejsi ve filmovém světě. :D :D Alespoň v poslední epizodě trochu náznak na filmy. Mladý Strucker, Sitwell. A mladá Haelová zmínila Red Skulla a Teseract. Asi první zmínka o kameni nekonečna v seriálu. A taky tam ten z Konfederace zmiňuje nadcházející válku, tak jestli to není Thanos, tak evidentně on s kameny asi není pro konfederaci hrozba narozdíl třeba od nějakých Kree :D :D

#8 Ratemus
8.4.2018 | 19:59:02
Ratemus

#7 gonzaer1: tak hlavně že Raina varovala před mocným Ultronem :-D

8.4.2018 | 21:51:29
gonzaer1

Tak hlavně ten díl před Age of Ultron byl asi jedinný hodně slušně propojený s filmy – varování na Ultrona, zmínění Struckera, výskyt Lista, zjištění souřadnic základny v Sokovii, Lokiho žezlo na monitoru u Coulsona a on násladně volající Hillové, aby ty data předala Avengers. Od té doby propojenost skoro nulová.

9.4.2018 | 6:46:12
gonzaer1

A ještě pak následný flashback za Theta protokolem – utajený Helicarrier, co tam pak Fury použil.

9.4.2018 | 6:51:05
gonzaer1

A škoda, že třeba to Gravitonium omezili jen na seriál, Typově se dost podobá Eatheru, jednomu z „kamenů“ nekonečna.

9.4.2018 | 20:35:41
Ratemus

hlavně Graviton si celkem podává Avengers, čekám, že s ním Agenti vyjebou stejně lehce jako s Blizzardem nebo Blackoutem, prostě Fitz udělá nějaké super cool udělátko které vytáhne z prdele a je po Gravitonovi

9.4.2018 | 21:10:08
gonzaer1

A taky zajímavé, jak tam řeší, že Coulson musí opět zemřít, však v aktuální epizodě opět zemřel na pár sekund a Creel ho nahodil. Kolikrát si tím ještě projde ? :D A dobrá ta Talbotova poznámka :D Při záběru na jeho hruď mi připadlo, že ta degenerace a přeměna nijak nepostoupila, skoro tam toho měl méně.

#14 libor76
10.4.2018 | 20:12:47
libor76

#13 gonzaer1: děkuji za neoznačený spoiler. Postřehy k epizodě 15 čtu, protože jsem ji viděl, u 16 čekám na titulky. :\

10.4.2018 | 21:15:11
gonzaer1

titulky jsou již dávno třeba na TV GURU

11.4.2018 | 6:55:41
gonzaer1

Nyní bude poslední epizoda před Infinity War, zajímalo by mne, zda se o takovém rozsáhlém útoku v seriálu vůbec dozvíme :D třeba ta jasnovidka Inhuman nakreslí Thanose :D

20.4.2018 | 13:46:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E13: What We’re Fighting For

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás