Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 648×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Postřehy z epizod Rise and Shine a Inside Voices

Postřehy z epizod Rise and Shine a Inside Voices

Během posledních pár epizod jsme se dočkali hned několika flashbacků, které nám odhalily pozadí příběhu Haleové i Gravitonia. Na scénu se navíc vrátilo hned několik původních postav, ať už tedy v přítomnosti nebo záběrech z minulosti. Co nám tyto dvě epizody vlastně všechno řekly?

23 0
24.4.2018

Akademie Hydry

Epizoda Rise and Shine nám konečně ukázala, co je Haleová zač a představila nám celý její příběh. Jako dívka studovala na akademii Hydry, kterou navštěvovali také Sitwell a Strucker, který je tak další filmovou postavou v seriálu. Haleová samozřejmě předčila všechna očekávání a získala si respekt u samotného Daniela Whitehalla, jehož jsme od flashbacků ze třetí série dlouho neviděli. Haleová měla Hydře posloužit jako matka jejich budoucí zbraně a hlavy, což tak trochu připomíná klasické nacisty, kteří si taky vybírali šampióny vhodné k množení.

Epizoda nám také potvrdila, že Strucker stál za zrozením Absorbing Mana. Haleová tedy porodila Ruby a ta byla předurčená stát se Ničitelkou světů. Haleová ale není typická představitelka Hydry a jde jí spíše o zastavení útoku z vesmíru, i když tedy svatoušek úplně není. A kterou zkoušky Hydry nám jinak škola připomněla? Zabití psa, což chtěl předtím Garrett po Wardovi.


Talbot vězněm

Když se Talbot probral z kómatu, okamžitě věděl, že jej nestřelila Daisy, ale jeden z LMD. Bohužel mu kulka poškodila mozek a z ctěného generála se stal nestabilní muž. Haleová jej proto odvezla do svého střediska, kde se jej snažila přesvědčit o spojenectví, což nevyšlo. Naštěstí ale Talbota našel Coulson, který jej s pomocí Creela osvobodil. V epizodě jsme se také dočkali Talbotovy rodiny, aby nám tvůrci mohli řádně ukázat změnu v jeho osobnosti.

Mimo jiné se na scénu vrátila Robin se svou matkou, které byly zašité v oné chatě pro nadané, do které Coulson ukryl Daisy v druhé sérii. Robin nám sdělila, že Coulson umře, což se v epizodě také stalo. Zemře ale úplně nebo se jej hrdinům podaří zachránit?

Nové ruce pro Yo-Yo

Zmrzačená běžkyně se konečně dočkala vhodné protézy, která jí navíc přiblížila ke komiksové předloze. Člen Secret Warriors jménem Phobos měl vizi o každém ze členů svého týmu, přičemž řekl, že Yo-Yo bude raněna, ale Stonewall se o ní postará. Ve staré základně S.H.I.E.L.Du v Texasu se proroctví vyplnilo a Yo-Yo přišla o obě ruce vinou Gorgona, jednoho vůdců Hydry. Tým ji nakonec dal do pořádku a Yo-Yo dostala nové ruce, nepodobné těm ze seriálu.

Ono to žije!

Hlavním nepřítelem páté série je bezpochyby Gravitonium, které je nyní oficiálně živé. Jak jistě víte, v první sérii do něj spadl Franklin Hall, známý také jako Graviton, jeden z nejsilnějších pozemských záporáků v komiksech. Když se Creel Gravitonia dotkl, přenesly se na něj Hallovy vzpomínky. Zatím nemůžeme říct, zda se v seriálu objeví i osobně, ale minimálně jako součást mysli Gravitonia určitě. Druhou postavou, která nyní trčí v Gravitoniu je Ian Quinn, kterého jsme se spolu s Rainou dočkali ve flashbacku na konci epizody.

Zajímavostí je, že scéna nebyla točena pro pátou sérii, ale jedná se o jednu z vystřižených scén z první série, kterou mohli tvůrci konečně využít. V Gravitoniu máme tedy Quinna a Halla, připojí se k nim i Coulson?

FOTO: Marvel, ABC

Diskuze /19

gonzaer1

Hlavní nepřitel 5té série? Není snad ta série hlavně o zastavení zničení Země a né poražení nějakého nepřítele? To Gravitonium je jistě problém, stejně tak byla Haleová a dle ukázky na další epizodu se strhne bitva o Maják proti členům mimozemské Konfederace. Ale pořád ta série není o cíleném poražení někoho, tak, jako to bylo třeba u Hivea, ale o záchraně planety. A tím mimozemským útokem na Maják asi tvůrci chtěli izolovat možnost jakéhokoliv propojení s IW , když tam budou mít vlastní boj. :D I když 2 útoky z Vesmíru najednou a uplně oddělené působí dost divně. K čemu bude Konfederaci Gravitonium, pokud Thanos získá Kameny nekonečna. Už tohle je nelogické. To už žádná Konfederace nebude.

24.4.2018 | 19:21:07
agent thompson

Mě to spíš připadá že se svět v AoS nachází v časové smyčce, která se už několikrát zopakovala takže jde dost těžko říct jestli je to s MCU vůbec ještě stejná časová linie

24.4.2018 | 21:29:05
gonzaer1

To sice asi ano, o smyčce tam i byla řeč ,ale bylo tam řečeno do jakého data je to přesně poslalo při návratu z budoucnosti?. A kdyby tohle bylo časově už třeba pár měsíců po IW , zase by to byl spoiler, že Země Thanose přežije bez větší ujmy a následků. A pochybuju, že by tam nikdo tak rozsáhlý útok nezmínil ani třeba Haelová, s tím, že právě proto chce to spojenectví s Konfederací.

24.4.2018 | 22:27:23
nightingale

docela by me pobavilo kdyby se to všechno dělo jonom v jeho hlavě jak na to narážel deathlok a on se snažil zabranit invazi lokymu a čitorium taky byla mimozemska invaze … :D

25.4.2018 | 15:13:25
sFík

Taky jste si všimli že se z toho stal hroznej shit? :D Nový postavy protivný (asi krom Dekea), děj úplně nezajímavej… Celej nápad s časovkou dost otravnej, podle mě je měli transportovat daleko předaleko do vesmírnu a udělat z poslední řady takovej Voyager o cestě domů, s návratem po IW.

26.4.2018 | 14:03:34
antty

příběh se mi líbí, s novými postavami, máš ale pravdu – v budoucnosti se mi nelíbil nikdo kromě Dekea a v přítomnosti jsou fajn jen navrátilci Talbot a Strucker. Uvidíme, co se bude dít dál.

webmaster
27.4.2018 | 10:39:52
gonzaer1

Po tom konci IW by mne zajímalo, jestli se také půlka týmu rozpadne v prach :D

27.4.2018 | 11:59:37
tomasarash123

Ja sy myslím že do IW2 (nebo jak se to bude jemnovat) se připojí coulson a tým a popřípadě kdyby byl coulson mrtvý tak zmrtvých stane a porazí thámose :D

#13 antty
27.4.2018 | 23:27:58
monikash

Myslím, že místo Coulsona máme nového agenta, který se objevil v Black Pantherovi. ;-) Jelikož je tohle poslední řada, tak bych to viděla na zánik všech postav.

překladatel
28.4.2018 | 18:42:23
MAESTRO17

Můžu se zeptat jak probíhá práce na titulcích? Nepotřebujete s tím pomoct? Překládat 45 minutový díl týden mi příjde docela síla když jiní to stihnou i za 1/2 dne.

3.5.2018 | 20:29:39
gonzaer1

Na TV guru jsou prakticky vždy hned, tak 2. až 3. den po premiéře epizody.

4.5.2018 | 11:39:58
antty

Tady to neřeším, protože napsali omluvu, že jsou nemocní. Nikde není řečeno, že je to chřipka, která přejde za týden. To spíš překladatelé Arrowa by se měli zamyslet, zda to někomu nepředat.

webmaster
4.5.2018 | 14:28:12
antty

#8 tomasarash123: nemusí, protože výběr je zcela náhodný – můžou zmizet všichni, ale to by musel mít teď seriál roční pauzu a stejně tak nemusí zmizet nikdo.

#14 Belfan
webmaster
4.5.2018 | 14:29:27
Belfan

#13 antty: Roční pauzu? U seriálu, který má teď poslední sérii? :)

#15 Blackhand47XD
4.5.2018 | 22:04:01
Blackhand47XD

#14 Belfan: Marvel údajně uvažuje o prodloužení. Pátá série bude akorát ukončená tak, že kdyby seriál skončil, tak tam nebude neuzavřený příběh.

webmaster
4.5.2018 | 22:40:41
Horyo

Konečně se Haleová z té uniformy i převlékla.. Už jsem myslel že ji bude mít i v tom flashbacku

5.5.2018 | 12:26:47
Dethrox

môžem sa opýtať ?? navezuje nejak infinity wars na agents of shield ?? :) mal by som to kuknúť predtým ako pozrem (priklad. poslednu epizodu agentov) ? :D

#19 rock3550
5.5.2018 | 19:44:45
Predsa Johny

To sa ako 2tyzdne robia titulky? :D majgod

6.5.2018 | 9:33:49
rock3550

#17 Dethrox: Nenavazuju, iba v 20tom diele je spomenuty Thanos. Ale nic zasadne co by prezradzalo dej filmu. Kludne mozes pozriet diel aj ked si este nevidel Infinity War.

6.5.2018 | 17:02:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E13: What We’re Fighting For

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama