Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Postřehy z epizod The Other Thing a Inescapable

Postřehy z epizod The Other Thing a Inescapable

Postřehy z epizod The Other Thing a Inescapable

Pátá a šestá epizoda nám přinesly několik flashbacků, které se týkaly Coulsona i Fitze se Simmonsovou. Mimo jiné nám také poodhalily zápletku, která trochu připomíná jednu komiksovou klasiku.

17 0
27.6.2019

Bojují Agenti proti vlastní verzi Galactuse?

V páté epizodě bylo konečně oficiálně potvrzeno, že se Sarge snaží zachránit světy, které Shrikové napadají, přičemž tak jde o jakéhosi antihrdinu, jenž je kvůli tomu ochoten udělat cokoliv. Mimo jiné jsme dostali další náznaky, že by se mohlo jednat o nějakou verzi Coulsona, ale o tom snad zase někdy jindy, až toho budeme vědět více.

Co nám epizoda také řekla, je, že Shrikové jsou poslové svého pána, který ničí planety. A právě v komiksech měl Galactus také vlastní posly, zejména pak Silver Surfera, jehož údělem bylo hledat světy. Tady jsme na tom velice podobně a ke všemu tu máme také seriálovou variantu Watcherů, kterými jsou Chronicomové. Komiksového požírače světů se v seriálu asi nedočkáme, ale minimálně velmi podobnou zápletku tu máme.


Bude pán Shriků Galactusovi alespoň trochu podobný? Foto: Marvel Comics

Ze života šílených vědců

Když Chronicomové zavřeli naši oblíbenou vědátorskou verzi do jejich vlastních myslí, dočkali jsme se několika vzpomínek, které nám pomohly dokreslit jejich charaktery a ukázaly nám navíc zajímavé momenty z jejich životů. Když si to vezmeme chronologicky, tak jsme měli možnost vidět sedmiletou Jemmu, která všechno zkoumala ve svém pokoji, počátky spolupráce Fitze a Simmonsové na Akademii S.H.I.E.L.D.u, naverbování Coulsonem do týmu těsně před první sérií a moment, kdy se tým rozhodoval, co s tělem mrtvého Fitze.

Abychom ale nezůstali jen u Fitze a Simmonsové, v pátém díle jsme viděli také poslední momenty Coulsonova života. Pokud tedy Sarge není samotným ředitelem, tak se alespoň Furyho věrný student v sérii několikrát objevil a poznali jsme další chvíle jeho života.

Konečně víme, jak byla naverbována tato slavná dvojice. Foto: Marvel, ABC

Odkazy na minulé série

Kromě několika nových vzpomínek nám šestá epizoda nabídla několik narážek na minulé řady. Tou největší je samozřejmě postava Doktora, tedy zlého Fitze z Konstrukce, který se neustále schovává ve Fitzově mysli. Dále se na moment objevil pekelný Darkhold, v němž jste si mohli všimnout pohádky, jež vykreslila Fitze a Simmonsovou jako prince a princeznu a Daisy, Piper a Davise jako králíka, opici a medvěda z animáku.

Fitz mimo jiné pronášel směrem k Jemmě stejnou řeč, když si ji bral a zlá verze Jemmy na sobě měla mix oblečení z Hivovy planety a své služby pod Kasiem. Ve výsledku pak pošlo i ke slavné topící scéně, po níž pak byl Fitz nějakou dobu v komatu.

Darkhold nám v krátké chvíli zparodoval samotné hrdiny seriálu. Foto: Marvel, ABC

Myslíte si, že se tahle série inspirovala Fantastickou čtyřkou? Co říkáte scény z minulosti?

Diskuze /1

Laisobel

Ja mam ty flashbacky ráda. Vždycky dokreslují postavy a dávají jim hloubku. A zrovna minulý díl jsem si maximálně užila.

redaktor
28.6.2019 | 11:00:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E01: The New Deal

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Zira, @laisobel
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Trailer k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Agenti S.H.I.E.L.D.u jsou jediným Marvel seriálem, který to i přes nemalé šance na zrušení dotáhl až do konce. Poslední řady se tak dočkáme již příští rok a tvůrci ji samozřejmě nezapomněli patřičně vynachválit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás