Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody 0-8-4

Postřehy z epizody 0-8-4

Postřehy z epizody 0-8-4

Asgardská technika v nacis­tickém provedení, zrada uvnitř týmu a jedna nečekaná návštěva nakonec. Druhá epizoda seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. nám toho prostě nabídla opravdu dost. Pojďme se na ni tedy podívat trochu podrobněji.


4 0
6.10.2013

0–8–4

Hned na začátku epizody 0–8–4 se dozvídáme, že právě ono klíčové označení „0–8–4“ představuje předmět neznámého původu, jehož užitečnost a potenciální nebezpečí má organizace S.H.I.E.L.D. vyhodnotit. Agent Coulson zde rovněž dodává, že poslední 0–8–4, které S.H.I.E.L.D. získal, se ukázalo být velmi užitečným. A jak jste jistě všichni správně uhodli, nejedná se o nic menšího než o kladivo Mjöllnir boha Thora, jehož objevení agentem Coulsonem v Novém Mexiku jsme mohli vidět v potitulkové scéně filmu Iron Man 2.

Teserakt, Hydra a Captain America

Zatímco pilotní epizoda nám zmíněním séra Extremis připomněla letošního třetího Iron Mana, epizoda druhá zase oprašuje mytologii filmu Captain America: První Avenger.


Teserakt je zdrojem nezměrné energie asgardského původu. Kdysi patřil bohu Odinovi, před stovkami let byl však ztracen na Zemi, kde ho ve 40. letech dvacátého století objevil důstojník SS Johann Schmidt (později známý jako Red Skull), velitel hnutí Hydra – nacistické divize pro výzkum a vývoj armádní techniky. Poté, co Red Skull objevil Teserakt a začal ho využívat k vývoji vysoce pokročilých zbraní, byla Hydra schopná odpojit se od Hitlera a začít tak představovat světovou hrozbu sama o sobě. Po porážce Red Skulla Captainem Americou se Teserakt dostává do rukou Howarda Starka (otce Anthonyho Starka) a později i organizace S.H.I.E.L.D..

Jak pak bylo naznačeno v samotné epizodě, po ukončení druhé světové války se mnoho nacistických vědců ukrylo v Peru, kde někteří z nich začali výměnou za azyl pro peruánskou vládu pokračovat ve vývoji zbraní založených na Teseraktu. Ona konkrétní zbraň, kterou jsme viděli v epizodě 0–8–4, se však během jedné z technických zkoušek zřejmě ztratila v džungli, kde se „zavrtala“ do 500 let starého chrámu Inků.

Zrada Skye

Ruku na srdce, odhalení, že Skye je celou dobu v kontaktu s hnutím Příliv, snad nejen že ani nemůže nikoho překvapit, ale taková zápletka je pro vývoj samotné postavy Skye v podstatě i nezbytná. Jedinou otázkou tak jinými slovy zůstává, zdali máme v následujících epizodách očekávat klasické příběhové schéma „Skye si uvědomí, že S.H.I.E.L.D. je vlastně fajn, a dá Přílivu košem“, nebo jestli si na nás scenáristé přichystají něco trochu originálnějšího.

„Vážně, Coulsone?“

Přestože nás jeden z trailerů upozorňoval na to, že „závěr každičké epizody si nebudeme chtít nechat ujít“, málokdo asi očekával to, co nás čekalo v závěru epizody 0–8–4. Agent Coulson se tu totiž dostal na kobereček u nikoho menšího než samotného ředitele S.H.I.E.L.D.u Nicho­lase Furyho v podání Samuela L. Jacksona, který tuto roli ztvárnil už ve filmech Iron Man, Iron Man 2, Thor, Captain America: První Avenger a Avengers.

Znamená to tedy, že se v dalších dílech můžeme těšit i na jiné filmové herce? Dost pravděpodobně. Je tu totiž sice možnost, že někteří (či možná všichni) hlavní herci Marvel Cinematic Universe mají ve smlouvě pro druhou a třetí fází svých filmů, že se musí objevit i v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., zároveň ale může být klidně i možné, že se tu jednotliví herci mihnou dobrovolně a prostě jen tak ze srandy.

Důležitou otázkou tak spíš je, jakou roli zde jednotliví herci budou mít. Jinými slovy, zůstane se jen u vtipných závěrečných scén, nebo nějaký ten Avenger do seriálu zavítá třeba i na jednu celou epizodu? Inu, než si začnete představovat 45 televizních minut například s Robertem Downeym Jr., ustupte radši o krok zpátky do reality. Pokud ale bude mít seriál do budoucna úspěch a udrží si svou stávající kvalitu, možné je konec konců asi opravdu všechno…

Co myslíte?

Diskuze /10

Xavik

No, bylo by to fajn, kdyby se tam alespoň všichni herci mihli. :)

admin
6.10.2013 | 20:21:51
Kuppi

Ono by to samozrejme bolo super, ale nezabúdajte… Avengers si stále myslia, že Coulson je mŕtvy.

#3 Hurley
webmaster
6.10.2013 | 20:37:33
Hurley

#2 Kuppi: To je zajímavej postřeh. Dost totiž pochybuju, že by se Avengers s Coulsonem setkali v seriálu a ve filmu by se pak řeklo „oni už o něm ví, přece se to řešilo v televizi“. Na druhou stranu by ale zase šlo vymyslet nějaký scénky, kde by Avengers s Coulsonem vůbec nemuseli přijít do styku. :)

webmaster
6.10.2013 | 20:41:26
Nicolas

Jediní opravdoví agenti SHIELDu jsou Black Widow a Hawkeye … ti by se tam mohli objevit i s tím, že se dozví že Coulson je živej :-) … ti dva jediný by to asi pochopili :-D a rád bych je tam viděl.

6.10.2013 | 21:24:07
Oveckoun

Tuhle jsem četl na ČSFD že Red Skull se měl ukázat v Avengers ale nebylo tam pro něj už místo. Proto si myslím že se ukáže právě tady…

#6 Hurley #8 Blackhand47XD
6.10.2013 | 21:31:25
Hurley

#5 Oveckoun: Jestli někde, tak Red Skull by se moh objevit ve dvojce Captaina Americy. A vůbec.. Nevěř všemu, co čteš na ČSFD. :)

webmaster
7.10.2013 | 7:13:11
Lord Davosan

Bylo by fajn, kdyby Agenti zavítali do Wakandy a rozjeli dějovou linii k Black Pantherovi :-)

7.10.2013 | 10:36:47
Blackhand47XD

#5 Oveckoun: Hugo Weaving, který Red Skulla hrál prohlásil, že si ho už nikdy nezahraje. Nevím, zda by se dal přesvědčit.

webmaster
7.10.2013 | 15:11:53
Hurley

Pěkně prosím, pokud chcete psát spoilery (například právě k Winter Soldierovi), používejte patřičný tagy. Viz. nápověda pod diskuzí. Díky.

webmaster
7.10.2013 | 16:57:16
alexis

Zatím se mi to moc líbí, zdá se, že další seriálová závislost se objevila:-) Líbí se mi, že si seriál zachovává takový ten lehký humor, který je pro Whedonovu tvorbu tak typický. Myslím, že dvojka Fitz-Simmons budou moji oblíbenci.

7.10.2013 | 21:18:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy